Προς το περιεχόμενο

συνέντευξη Βαγγέλη Παπαθανασίου


Minoru

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή θεωρώ ότι συμπληρώνει την όλη εικόνα, διαβάστε το εξής περιστατικό.

 

Έντεκα το βράδυ, έχω καθίσει σε ένα καναπέ και από το κινητό παίζει το "Motion Of Stars" (από το "Direct"). Μπαίνει μέσα οικείο μου πρόσωπο (που σπανίως αναγνωρίζει μουσικό κομμάτι όταν δεν έχει κάποιον ειδικό λόγο) και λέει - με τη μία - "Βαγγέλης;". "Ναι, απαντώ" και μουλωχτά αλλάζω το δίσκο στο κινητό και αρχίζει η Ροζέττα. Κανά εικοσάλεπτο αργότερα λέει το ίδιο πρόσωπο "Πωωω, μας ζάλισε αυτός, δε βάζεις πάλι Βαγγέλη;".

 

;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο άνθρωπος είναι 73 χρονών και έχει στο παρελθόν του θαυμαστά έργα.

Νομίζω μπορεί να κάνει ότι του αρέσει. Γιατί να κραταέι μια μίνιμουμ επαφή ?

Για να παραμείνουμε φίλοι, για να μας λέει τα νέα του?

Ο άνθρωπος έβγαλεε καινούργια μουσική και είναι στην διαδικασία προώθησης του δίσκου του

μας αρέσει - δεν μας αρέσει ο δίσκος ή οι συνεντεύξεις του και

κανείς δεν μπορει να του καταλογίσει κάτι για αυτό .

 

Θεωρώ ότι δεν έχεις δίκιο, δεν θέλω να γίνουμε φίλοι με τον Βαγγέλη, μου αρκεί η σχέση δημιουργού-ακροατή.

 

Αν τα έργα του αρέσουν ή δεν αρέσουν τώρα ή στο παρελθόν, νομίζω δεν έχει σχέση με αυτό που συζητάμε τώρα.

 

Τι στιγμή που ασχολείται επαγγελματικά με τη μουσική παραγωγή και τη δισκογραφία, εφόσον πουλάει τους δίσκους, κόβει εισιτήριο στις συναυλίες κοκ, υποχρεούται να κρατάει επαφή με το κοινό του. Όχι μόνο αυτός, αλλά όλοι όσοι ασχολούνται επαγγελματικά με κάτι που έχει σχέση με αγοραστικό κοινό. Και παρακαλώ να γίνει κατανοητό ότι μιλάω για τη μουσική ως προς την πλευρά του προϊόντος.

 

Δεν ενδιαφέρει η προσωπική ζωή ούτε και αφορά κανέναν, θα ήθελα όμως να γνωρίζω νέα μόνο για ότι έχει σχέση με τη μουσική και για τα περί της μουσικής.

 

Μπορεί ένας καλλιτέχνης να μην είναι κοινωνικός ή επικοινωνιακός εκ φύσεως, όμως πιστεύω ότι στα πλαίσια της δουλειάς πρέπει να περιλαμβάνεται και η επαφή με το κοινό που σε ακολουθεί ή απευθύνεσαι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στιγμή που ασχολείται επαγγελματικά με τη μουσική παραγωγή και τη δισκογραφία, εφόσον πουλάει τους δίσκους, κόβει εισιτήριο στις συναυλίες κοκ, υποχρεούται να κρατάει επαφή με το κοινό του.

 

ε ναι, ρε φίλε..στο κάτω κάτω της γραφής, πελάτες είμεθα, τα λεφτά μας αφήνουμε..μη μας έχεις στο φτύσιμο, κύριος. Θα πάμε αλλού να τα ακουμπήσουμε (τα φράγκα, that is)  ::) ;D :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ενδιαφέρει η προσωπική ζωή ούτε και αφορά κανέναν, θα ήθελα όμως να γνωρίζω νέα μόνο για ότι έχει σχέση με τη μουσική και για τα περί της μουσικής.

 

 

 

το λες και μόνος σου, θα ήθελες να έχεις νέα του όσον αφορά την μουσική.

ο άνθρωπος είχε να βγάλει μουσική καμιά δεκαετία (νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου