Προς το περιεχόμενο

πάει κι ο Gregg Lake....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Αποκτήθηκε λίγο πριν τις εισαγωγικές για το πανεπιστήμιο γυρω στο 1975 και το άκουγα με δόσεις και τύψεις μήπως γίνει αιτία και δεν περάσω ... ::)

Κι εγώ που μπήκα στο Φυσικό με τη 2η (1η δέσμη με 17.750 στη φυσική), τι το έκανα;

 

Το παράτησα για χάρη της μπουάτ "Βίβλος" στα Γιάννενα και μετά μουσικές σπουδές, κλπ...

 

:-/

 

Epitaph on my playlist today! :( RIP Gregg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

:o :o :o

 

Σαν άτομο που ότι έκανα, έγινε σχεδόν στην τύχη, θαυμάζω όσους είχαν/έχουν στόχους, όπως να μπεις στο παν/μιο.

Το ήθελες δε σε τέτοιο βαθμό, που ακόμα κι αυτή η ενστικτώδης απόλαυση της μουσικής ακρόασης, σου δημιουργούσε άγχος...

 

Είμαστε απο άλλο πλανήτη.  :blank:

 

Δεν ξέρω αν είστε από άλλο πλανήτη, αλλά δεν θεώρησα ποτέ ότι μπαίνοντας στο Πολυτεχνείο τότε έκανα κάποιο θαύμα. Όλοι οι συμμαθητές μου είχαν πάει καλά.

Βέβαια είχα και άλλους στόχους.

Ο πατήρ (καλή του ώρα) είχε υποσχεθεί στερεοφωνικό (που τελικά ήρθε πριν την επιτυχία, δηλαδή....πως το λενε μπροστάντζα, οπότε δεν γινόταν να μην περάσω....και φυσικά αγορά κιθάρας - έστω απομίμηση...

Τελικά οι στόχοι επετεύχθησαν και στο πρώτο έτος ήρθε η μαιμού στρατο, κάτι μπαράκια κάτι disco, τότε στις disco παίζαμε smoke on the water και in a gadda da vida....  ;D και αργότερα τα πιό σοβαρά πράγματα.

Πάντως εκείνο που θεωρω τύχη είναι ότι κάτι απίστευτα άλμπουμ κυκλοφορούσαν και τα αγοράζαμε με τα χαρτζηλίκια μας όταν βγαίνανε...Και το θεωρούσαμε φυσιολογικό να ακούμε Trilogy, Fragile, Innervisions, Rock n roll animal, Caravanserai κλπ διαβάζοντας Φυσική του Μάζη και άλγεβρα του Τογκα....

Οι ELP ήταν για μένα το απόλυτο τότε και φέτος έχω πάθει διπλό σοκ.... :-[

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηταν ιεροσυλια να μην ακουστει αυτο το κομματι στην μνημη του μεγιστου Greg Lake.Θα σε θυμομαστε οσο ζουμε στο υποσχομεθα.Τι διαολο μαζι μεγαλωσαμε.Ηταν ωραιος καλλιτεχνης και τυπος.Εμεινε ο Palmer.Aς ξεκουραστει γιατι οσοι παλευουν την επαρατο κουραζονται οντως.Το γραφω Ελληνικα μιας και το παρον φορουμ απευθυνεται σε Ελληνες .''αναπαυσου εν ειρηνη '' αδελφε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηταν ιεροσυλια να μην ακουστει αυτο το κομματι στην μνημη του μεγιστου Greg Lake.Θα σε θυμομαστε οσο ζουμε στο υποσχομεθα.Τι διαολο μαζι μεγαλωσαμε.Ηταν ωραιος καλλιτεχνης και τυπος.Εμεινε ο Palmer.Aς ξεκουραστει γιατι οσοι παλευουν την επαρατο κουραζονται οντως.Το γραφω Ελληνικα μιας και το παρον φορουμ απευθυνεται σε Ελληνες .''αναπαυσου εν ειρηνη '' αδελφε μας.

Από περιέργεια και μόνο @Earendil γιατί το downvote?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια και μόνο @Earendil γιατί το downvote?

 

Γιατί σε αντίθεση με το In The Court Of The Crimson King, το υπερπατριωτικό βιολί που ο pericles δοκιμάζει να παίξει κάθε τόσο δεν είναι ευπρόσδεκτο εδώ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις πολύ καλό μπάσο, τραγουδάς απίστευτα, μασάς τσίχλα (σε επαγγελματικό επίπεδο), έχεις να κάνεις με 2 παρανοϊκούς βλαμμένους στην μπάντα σου, και όλα αυτά ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, ε, τότε δεν μπορείς παρά να είσαι και γαμώ τα άτομα.

 

"There's no end to my life, no beginning to my death. Death is life." Μόνο αυτό λάκηδες, τέλος.

 

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν είμαι Έλληνόσπορος, μπορώ να διαβάζω το φόρουμ ή δεν μου επιτρέπει ο περίκλες?  :police:

(μα είναι αυτό ελληνικό όνομα;)

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου