Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα από Αμερική...και όλα γίνονται!


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, σόρυ άν λέω βλακεία, αλλα άν βγάλεις ότι χαρτιά δείχνουν οτι είναι καινούργια, πώς μπορούν να αποδείξουν οτι δέν ήταν δική σου και τη γυροφέρνεις; Δηλαδή όποιος ταξιδεύει με την κιθάρα του πρέπει να κουβαλάει και απόδειξη αγοράς μαζί; Λίγο κουφό μου ακούγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται αλλά εάν (παλαιά) πήγαινες ή ερχόσουν από Αμερική έπρεπε να το δηλώνεις

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται αλλά εάν (παλαιά) πήγαινες ή ερχόσουν από Αμερική έπρεπε να το δηλώνεις

 

Κάπως έτσι... Κιθάρα βγαίνει, κιθάρα μπαίνει, όχι μόνο... μπαίνει! :) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ότι μπαίνει από Usa στην Ευρώπη σταματά στο τελωνείο' date=' η μαγκιά του δικού μου όμως ήταν ότι τη δήλωσε αμέσως, απ ότι του είπε ο Γερμανός εάν σε πιάσουν με αδήλωτο το πρόστιμο είναι διπλασιασμός της εισφοράς[/quote']

 

και πολυ καλα εκανε και το δηλωσε καθοτι απο τους Γερμανους δεν ξεφευγει τιποτα.

αρκει να σου πω οτι οταν μου εστειλαν μια κιθαρα στο σπιτι μου στο Βερολινο απο δημοπρασια ebay μου ζητησαν ΕΚΤΥΠΩΣΗ της δημοπρασιας & την αποδειξη του Paypal για να μπορεσω να την παραλαβω... 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το οικονομικό ο BonStudio τη συγκεκριμένη δεν την έχει καν' date=' την απλή την έχει περίπου στα 2.500 ευρώ, ο Thomman στα 2.100 ευρώ και την πλήρωσα 1.300.

¶ντε και στα δικά σας.[/quote']

 

Να δω τώρα πώς θα καταφέρεις να βγάλεις πινακίδες έτσι όπως την έφερες... :lol: :lol: :lol:

 

ΕΥΓΕ αγαπητέ!!! Καλόπαιχτή! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο project θα είναι πιό δύσκολο. LP Custom Slah εδώ γύρω στα 7.000 ευρώ, εκεί 3.500 ΔΟΛΑΡΙΑ!!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα τεχνασμα ειναι να πας με κιθαρα μαιμου(απομιμηση των 100 ευρω)να την πεταξεις στα σκουπηδια στην αμερικη και να γυρισεις με την γνησια.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ μία φορά μόνο έχω φέρει κιθάρα από Αμερική. Αγορά απο ebay, ζήτησα να την στείλουν σε φίλο μου που μένει εκεί, λίγο πριν πάω εγώ. Κόλλλησα 2 αυτοκόλλητα (άσχετα) στη θήκη, τη σκόνισα λίγο εξωτερικά και πλησίασα με ταχύ βήμα την έξοδο στο αεροδρόμιο προς το χώρο αφίξεων.

 

Όταν η υπάλληλος του τελωνείου που στεκόταν δίπλα στην πόρτα με πλησίασε και είπε κάτι σαν "Τι έχουμε εδω?", είχα ήδη καλέσει ένα φίλο στο κινητό και έχοντάς το στο αυτί μου φώναζα: "ΕΛΑ ΡΕ Μ@Λ@ΚΑ!!! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ? ΤΩΡΑ ΒΓΑΙΝΩ κλπ... Της έκανα ένα νόημα σαν "τι μου λές τώρα....χαίρομαι πολύ που γύρισα Ελλάδα..." χαμογέλαστός -πάντα- και περπάτησα με σταθερό βήμα, αναζητώντας με το βλέμμα μου το φίλο που με περίμενε. 'Α! εντάξει... κιθάρα είναι...." συμπλήρωσε μόνη της.....καθώς απομακρυνόμουν.

 

Τύχη? Μάλλον. Πάντως ήμουν προετοιμασμένος να με σταματήσουν και να χρειαστεί να πληρώσω....έπαιξα και η τύχη μου χαμογέλασε. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ότι μπαίνει από Usa στην Ευρώπη σταματά στο τελωνείο' date=' η μαγκιά του δικού μου όμως ήταν ότι τη δήλωσε αμέσως, απ ότι του είπε ο Γερμανός εάν σε πιάσουν με αδήλωτο το πρόστιμο είναι διπλασιασμός της εισφοράς[/quote']

 

 

δηλαδη αν εγω πω πως την κιθάρα την ειχα απο πριν, που θα καταλαβουν οτι την αγόρασα απεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα λίγο πολύ όλοι κάτι έχετε φέρει απ έξω και το παίζετε οσίες Μαρίες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου