Προς το περιεχόμενο

Επίσημη ιστοσελίδα για τους a priori


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου έχω πει πως έχω το βινύλιο, ε? :)

 

  Γιατί δεν μας εκπλήσσει αυτό, φίλτατε Ερνέστο.......; ::)    Άαα ναι.......κύλισε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι.... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα τεράστιο "μπράβο" και από εμένα, που θα το συνοδεύσω με ένα "ευχαριστώ". 'Εχουμε πολλά να μάθουμε και να διδαχτούμε οι νεότεροι και χρειαζόμαστε εκείνους που προσπαθούν να κρατήσουν ζωντανό το τί έγινε και το πώς έγινε.

 

Θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο στο site και την μπάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ό,τι έχει σχέση με τα 70's με αφορά.

 

Ό,τι έχει σχέση με τη Θεσσαλονίκη με αφορά τριπλά!

 

Είδα ότι παίξατε και στη σχολή μου, αλλά δεν τον ήξερα για να έρθω (το 1979  ;D ;D ;D)

 

Επίσης είδα ότι η Παρασκευοπούλου σας άρεζε, πολλά live εκεί.

Live και στο Αχίλλειον (μου αρέσει να περνάω από εκεί (Βογατσικού- για να χαζεύω τα Emporio Armani  ;D ;D) (Καλά για την Κορομηλά ΔΕΝ το συζητάω, έχω στήσει εκεί το γραφείο μου, στα καφέ της- εκει κάνω τα ραντεβού μου,  ;D ;D ;D )

 

Θαμπς απ και για τη συμμετοχή στο Φεστιβάλ (και μάλιστα το πρώτο)

 

Υ.Γ.:

 

To video δεν το  αποκωδικοποίησα.

Τα θέλει να πει;

Οι εποχές άλλαξαν (σκάλες και μετά κυλιόμενες σκάλες) αλλά η φασολάδα παραμένει;  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τεράστιο "μπράβο" και από εμένα, που θα το συνοδεύσω με ένα "ευχαριστώ". 'Εχουμε πολλά να μάθουμε και να διδαχτούμε οι νεότεροι και χρειαζόμαστε εκείνους που προσπαθούν να κρατήσουν ζωντανό το τί έγινε και το πώς έγινε.

 

Θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο στο site και την μπάντα.

 

ευχαριστώ.

Να σημειώσω ότι το site αυτό το έχω στημένο εδώ και 4-5 χρόνια αλλά ποτέ δεν βρέθηκε ο χρόνος να το ολοκληρώσω. (εντάξει δεν το έφτιαχνα 5 χρόνια, απλώς το ξεκίνησα τότε). Όμως θέλαμε να είναι έτοιμο στα 40χρονα (όσο και τρομακτικός να φαίνεται ο αριθμός αυτός για κάποιους αλλά και για μένα - άσχετα αν νιώθω ότι δεν πέρασε μια μέρα).

Υλικό υπάρχει αρκετό και θα εμπλουτίζεται όσο μπορώ (και εγώ και ο Ντάνης).

 

Προσπαθώ τουλάχιστον να περάσω προς τα έξω πως ήταν τα πράγματα τότε στα μουσικά δρώμενα, όταν:

1. δεν υπήρχαν όργανα επώνυμα (για κοινούς θνητούς) μόνο απομιμήσεις - μια κιθάρα ibanez θεωρούνταν απλώς απομίμηση

2, δεν υπήρχε θωμάς

3. δεν υπήρχε ...ιντερνετ

4. δεν υπήρχαν καν περιοδικά ελληνικά και τα ξένα κοστίζανε και έπρεπε να περιμένεις

5. μάθαινες τα γεγονότα μετά από ένα εξάμηνο και ...αν

6. για να βρεις μιά κλίμακα έπρεπε να ταξιδέψεις σε κάποιον που σου είπαν ότι την ήξερε

7. τα live γινόντουσαν Κυριακές πρωί.... με δανεικά όργανα...

 

κλπ κλπ

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι έχει σχέση με τα 70's με αφορά.

 

Ό,τι έχει σχέση με τη Θεσσαλονίκη με αφορά τριπλά!

 

Είδα ότι παίξατε και στη σχολή μου, αλλά δεν τον ήξερα για να έρθω (το 1979  ;D ;D ;D)

 

Επίσης είδα ότι η Παρασκευοπούλου σας άρεζε, πολλά live εκεί.

Live και στο Αχίλλειον (μου αρέσει να περνάω από εκεί (Βογατσικού- για να χαζεύω τα Emporio Armani  ;D ;D) (Καλά για την Κορομηλά ΔΕΝ το συζητάω, έχω στήσει εκεί το γραφείο μου, στα καφέ της- εκει κάνω τα ραντεβού μου,  ;D ;D ;D )

 

Θαμπς απ και για τη συμμετοχή στο Φεστιβάλ (και μάλιστα το πρώτο)

 

Υ.Γ.:

 

To video δεν το  αποκωδικοποίησα.

Τα θέλει να πει;

Οι εποχές άλλαξαν (σκάλες και μετά κυλιόμενες σκάλες) αλλά η φασολάδα παραμένει;  ;D ;D ;D ;D

 

Σαλονίκη και σύ ε?

Η συναυλία της Νομικής ήταν σχεδόν ορόσημο....

Στην Παρασκευοπούλου (Ανετον) είχαμε βασικά έδρα επί δυό χρόνια...μαζί με ένα θίασο...

Αχίλλειον, όμως δεν ήταν αυτό που λες εσύ στην παραλία, ήταν το σινεμά Αχίλλειον στην Αγ. Δημητρίου, σήμερα sm.

 

 

Για το βίντεο (και όλα τα εικαστικά) υπεύθυνος είναι ο Ντάνης. Με μπόλικη φαντασία κάνεις ένα συνειρμό με αφετηρία την κάθοδο...

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον (και όπως είπα πιό πάνω δεν θα παρεξηγήσω κανέναν που δεν θα ασχολήθεί με το παρελθόν μας... ίσως βέβαια να άξιζε αλλά είναι καθαρά προσωπικό θέμα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Αχίλλειον, όμως δεν ήταν αυτό που λες εσύ στην παραλία, ήταν το σινεμά Αχίλλειον στην Αγ. Δημητρίου, σήμερα sm.

 

 

 

I see  :D

 

Σαλονίκη και σύ ε?

 

Από το 1993 και νυν και αεί  ;D ;D. Παράλληλα με Κοζάνη  σχεδόν  50-50 (ανάλογα με τις δουλειές), άρα κάπου θα σε εχω πετύχει  ;D (ευτυχώς πλέον με την Εγνατία, το πήγαινε -έλα είναι τίποτα......αλλά έχω φάει κάτι ξενέρες με την "Καστανιά"  ;D ;D ;D ;D)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έρθεις για κανένα πουκαμισάκι, σφύρα να βρεθούμε  ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου