Προς το περιεχόμενο

Michael Romeo


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είπε κανείς όχι (αν και θα ήθελα πάρα πολύ να είχαν οι Theater άνθρωπο για τραγουδιστή και όχι μια γάτα) αλλά και πάλι είναι το τι σου αρέσει και τι όχι.

 

Γίνομαι κουραστικός, αλλά στέκομαι στη διαφορά των φράσεων:

 

-Δε μου αρέσει ο χ ψ Michael Romeo γιατί δεν με αγγίζουν αυτά που γράφει.

 

από το

 

-Ο χ ψ Michael Romeo είναι ένας χάλιας μουσικός για τον οποίο θα έπρεπε να ανοίξουν ζωολογικό κήπο.

 

 

Υ.Γ οι Φέιτς Γουόρνινγκ τα σπάνε επίσης αλλά αυτοί είναι καθαρό καθαρό Progressive

 

ΒTW άκου το Paradise Lost (εννοώ το δίσκο) είναι πολύ περισσότερο classic Heavy Metal από τους προηγούμενους και παίζει να σου αρέσει.

όστιμο κοτόπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω βαρεθεί να ακούω κουλούς να μειώνουν αυτούς που παίζουν σε αυτό το στύλ...

 

Kαι αυτους που αποκαλεις κουλους δεν τους μειωσες με αυτον τον χαρακτηρισμο σου?

 

Δεν μπορώ να τους ρίξω στην ίδια μοίρα με Michael Angelo...

 

Εγώ γιατί σε όλα τα κομμάτια του Angelo βρίσκω και μουσικότητα και ιδέες και ύφος?

 

Αν δεν σας αρέσει το στυλ μουσικής μπορείτε απλώς να μην εκφέρετε γνώμη, αφού τίθονται υποκειμενικά ζητήματα.

 

Δημοκρατια εχουμε, μπορουμε να εκφερουμε γνωμη, δεν μπορουμε να την εκβιασουμε, και στην τεχνη δεν τιθεται ζητημα προσβολης καθως σωστα οι γνωμες ειναι υποκειμενικες. Με την ιδια λογικη αμα σ'αρεσει κατι δεν πρεπει να το εγκωμιαζεις γιατι προσβαλεις οσους δεν τους αγγιζει και θα σε θεωρησουν και περιεργο, "Καλα πως γινεται να του αρεσει αυτο?"

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αυτους που αποκαλεις κουλους δεν τους μειωσες με αυτον τον χαρακτηρισμο σου?

 

Αυτοί που αποκαλώ κουλούς είναι τυχαίοι τυποι στο ιντερνετ και όχι φτασμένοι καλλιτέχνες. Και αν δείχνανε λίγο σεβασμό στους αναγνωρίσμενους μουσικούς που έχουν τόσους οπαδούς δεν θα μιλούσα έτσι, διότι πρέπει να είσαι τουλάχιστον κουλός και κάφρος για να μην σέβεσαι τον άλλο επειδή δεν είναι του γουστου σου.

 

Εγώ γιατί σε όλα τα κομμάτια του Angelo βρίσκω και μουσικότητα και ιδέες και ύφος?

 

Βλέπε αυτό που είπα πρίν. Αν βρίσκεις μουσικότητα στον Angelo και όχι στον Romeo τί να πω... Μάλλον υπάρχει πρόβλημα.

 

Δημοκρατια εχουμε, μπορουμε να εκφερουμε γνωμη, δεν μπορουμε να την εκβιασουμε, και στην τεχνη δεν τιθεται ζητημα προσβολης καθως σωστα οι γνωμες ειναι υποκειμενικες. Με την ιδια λογικη αμα σ'αρεσει κατι δεν πρεπει να το εγκωμιαζεις γιατι προσβαλεις οσους δεν τους αγγιζει και θα σε θεωρησουν και περιεργο, "Καλα πως γινεται να του αρεσει αυτο?"

 

Δημοκρατία έχουμε αλλά δεν μπορείς να λες ότι κάποιος φτασμένος σε ένα στυλ με τόσους φαν είναι για τον ζωολογικό κήπο επειδή απλώς δεν σου αρέσει. Το ξεκαθάρισα και πριν νομίζω. Δεν με ενόχλησε το "δεν μου αρέσει αυτος¨αλλά τα σχόλια που γίνανε στυλ "είναι άχρηστος" - "δεν έχει μουσικότητα" - "ακολουθεί την ίδια δίαιτα με τον malmsteen"  κλπ.

 

Πρέπει να μάθουμε να δείχνουμε σεβασμό στους φτασμένους καλλιτέχνες είτε είναι των γούστων μας ούτε όχι. Π.χ. εγώ δεν έχω ακούσει πάνω απο 1-2 κομμάτια του Michael Jackson ή των Rolling Stone, Led Jepelin κ άλλων απο αυτούς τους γερόλυκους, αλλά ποτέ δεν είπα ότι είναι για τον ζωολογικό κήπο επειδή δεν μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρίσκεις μουσικότητα στον Angelo και όχι στον Romeo τί να πω... Μάλλον υπάρχει πρόβλημα.

 

Οριστε. Για σενα υπαρχει προβλημα, ενας αλλος θα πει πως ειναι για τον ζωολογικο κηπο. Καποιος αλλος θα πει πως ειναι θεος κτλ, κτλ. Ολα μες το παιχνιδι ειναι.

 

Και οχι δεν μου αρεσει ο Angelo, τουλαχιστον δεν θα τον ακουσω επαννειλημενα, απλα ξερωντας πως δεν αρεσει σε 'σενα αντεγραψα την προταση σου για τον Romeo και αλλαξα μονο το ονομα του καλλιτεχνη.  ;)

 

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Panagioti, αν σου αρέσει αυτό το στυλ παιξίματος και θέλεις να πάρεις στοιχεία από αυτό ασχολήσου με τον Romeo, μπορείς να βρεις άνετα το βίντεο του-αν δεν το έχεις κάνει ήδη!-όπως και τα αντίστοιχα transcriptions. Τσέκαρε επίσης και άλλους του είδους όπως Stephan Forte, Herman Li, Vinnie Moore, Jason Becker κ.τ.λ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ ρε παιδιά... δεν την έχετε βαρεθεί αυτή τη μανούρα κάθε λίγο; :(

Τουλάχιστον προσπαθήστε να μείνετε εντός κάποιων ορίων, δεν θα ήθελα να έχουμε προσωπικές κόντρες και τα συναφή.

 

Για να ξέρουμε τί λέμε όμως...

 

Αποδέξου ότι είναι καλύτερος απο σένα και θα σου περάσει. Αν όχι μια ασπιρίνη κάθε πρωί προληπτικά.

Λάμπρο μου, εγώ είμαι χειρότερος κιθαρίστας από τον Romeo και από το 99% των κιθαριστών παγκοσμίως. Το ξέρω, το βλέπω, το αναγνωρίζω. Σε διαβεβαιώνω όμως, δεν με απασχολεί καθόλου να παίξω σαν τον Romeo. Πιό πολύ θα γούσταρα να παίζω όσα παίζει ο Mayer ή ο Frusciante, πράγμα που θεωρώ εξίσου δύσκολο.

Λοιπόν; Τι σημαίνει αυτό μιας και έχεις τις απαντήσεις για όσα μας φταίνε στους άλλους; Φταίει το γεγονός ότι είμαι κουλός που δεν γουστάρω τον Romeo ή τελικά κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει;

 

Επίσης:

 

Μάλλον ξεχνάνε ότι έχουν περισσότερους οπαδούς από κάτι Kurt κλπ...

Αυτό πρέπει να ήταν αστείο, σωστά;

 

Και τέλος...

 

Π.χ. εγώ δεν έχω ακούσει πάνω απο 1-2 κομμάτια του Michael Jackson ή των Rolling Stone, Led Jepelin κ άλλων απο αυτούς τους γερόλυκους, αλλά ποτέ δεν είπα ότι είναι για τον ζωολογικό κήπο επειδή δεν μου αρέσουν.

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα να ακούσεις ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ όσα περισσότερα κομμάτια μπορείς από τους καλλιτέχνες που ανέφερες και τους άλλους "γερόλυκους".

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς μοντουλειτορς - Βαλτε υποσημειωση οτι προκειται για κατω των 12 ετων

 

Xab mersi re magkes  >:(

 

 

+1000

 

Ωστόσο, σε πιο σοβαρό τόνο, μάλλον θα πρέπει κάποιοι να φτύσουν πια την καραμέλα περί "κουλών", Kurt, γερόλυκων και άλλα τέτοια όμορφα. Γιατί μπορεί να εκπλαγούν ΠΟΛΥ δυσάρεστα όταν ακούσουν κάποιον τέτοιο "κουλό" (που τόλμησε να αναφερθεί στα είδωλά τους...) να παίζει.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Panagioti, αν σου αρέσει αυτό το στυλ παιξίματος και θέλεις να πάρεις στοιχεία από αυτό ασχολήσου με τον Romeo, μπορείς να βρεις άνετα το βίντεο του-αν δεν το έχεις κάνει ήδη!-όπως και τα αντίστοιχα transcriptions. Τσέκαρε επίσης και άλλους του είδους όπως Stephan Forte, Herman Li, Vinnie Moore, Jason Becker κ.τ.λ.

 

Μπααα......μπασίστας (θέλω να λέω ότι)* είμαι.

 

πάντως, πώς αλλάζουν οι απόψεις για μουσικούς μέσα σε 1,5 χρόνο.....(για μένα λέω)

 

*el graphico

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου