Προς το περιεχόμενο

Νirvana - Polly


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα το απόγευμα ένα cover σε ένα πολύ γνωστό και αγαπημένο μου κομμάτι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Είναι 4 κανάλια (φωνή, back, κιθάρα, μπάσο) ηχογραφημένα με τον αγαπημένο μου τρόπο, δηλαδή χωρίς processing ;D.

Ελπίζω να σας αρέσει και δεχόμεθα οποιονδήποτε σχολιασμό και κριτική. ;)

Enjoy!

haris_polly_Mackie.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α, οκ, ναι είναι λίγο ασαφή τα δεύτερα, πιο πολύ τα ήθελα σαν εφέ της πρώτης,όχι απαραίτητα να ακούς τι λένε, αλλά i get your point, έχεις απόλυτο δίκιο ίσως ήθελε compression για να τελειοποιηθεί.

Thanks για το σχόλιο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ και η εκτέλεση και η παραγωγή! Πολύ προσεγμένο και πολύ κοντά στον ιδιαίτερο χαρακτήρα των Nirvana!

Μπορείς μήπως να μου πεις τον εξοπλισμό σου? (κυρίως κιθάρα, μικρόφωνο και συσκευή ηχογράφησης..)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! :)

 

Tα "μηχανάκια" είναι μια κιθάρα fender cd-60, ένα μικρόφωνο audio technica AT4040, ένας προενισχυτής μικροφώνου UA Solo 610 και μια κάρτα ήχου Mackie Onyx 400f. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! :)

 

Μιας και ζητάς γνώμες...    Αρχικά νομίζω ότι το μπάσο θα μπορούσε να ακούγεται λιγάαακι ακόμα, να "φαίνεται" λίγο περισσότερο.. κατα τα άλλα ηχητικά το κομμάτι μια χαρά είναι! και χωρίς processing κιόλας; Μπράβο ρε συ!  ;)    Έπειτα, αν τα φωνητικά ήταν κάπως πιο "χαλαρά", όχι τόσο κοφτά, πιστεύω θα ήταν πιο κοντά στο όλο grunge ύφος.

 

πι.ες. τα δεύτερα τα πέτυχες  ;)

Support your local scene.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου