Προς το περιεχόμενο

¶νοιγμα τρυπών σε control plate


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να ανοίξω κατι τρύπες στην τελε μου, εκει που ηταν το 3-way-s. για να περάσω κατι διακοπτάκια. Συγκεκριμένα υπάρχουν ΗΔΗ τρύπες αλλα θέλω να τις μεγαλώσω.

ποιος ειναι ο πιό φθηνός και ξεκούραστος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χρησιμοποιήσεις τρυπάνι φυσικά! Πρώτα πιάσε το control plate σε ένα σταθερό σημείο, π.χ. μια μικρή μέγγενη θα ήταν ιδανική αν έχεις και μετά τρύπημα!

Αν χρησιμοποιήσεις μέγγενη στα σημεία που θα πιάσεις το control plate βάλε δύο ξύλα για να μην σου πιέσει το μέταλλο υπερβολικά και στο γρατζουνίσει/στραβώσει!

 

edit: και με λίμα θα γίνει δουλειά, αλλά θα πρέπει να είσαι προσεκτικός για να διατηρήσεις το στρογγυλό σχήμα της τρύπας!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το cοntrol plate σου είναι από απλό σίδερο ή κάποιο άλλο μαλακό μέταλλο (π.χ. αλουμίνιο) θα κάνεις δουλειά με την λίμα, αν όμως είναι ανοξείδωτο ή (χλωμό το κόβω) ατσάλι και χοντρό τότε θες τρυπάνι γιατί θα φας τα χέρια σου φίλε μου με την λίμα!

Το πολύ-πολύ πήγαινε σε ένα μηχανουργείο και ζήτησε τους το ευγενικά! Ή ακόμα καλύτερα δώστο σε κάποιο χαριτωμένο κοριτσάκι να τους το πάει...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαγαζιά με σιδηρικά, μπογιές κλπ!

Ζήτα τους λίμα στην σωστή διάσταση (να χωράει στις τρυπούλες) και για μέταλλο, όχι για ξύλο!

Καλή τύχη!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ!

 

λετε οι τρύπες να έχουν καμία επίδραση στον ήχο ? :lol: :lol:

 

Nαι θα ακούγετε σαν τις τρύπιες τις Gibson! :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου