Προς το περιεχόμενο

Power Supply για πεταλάκια..??


Bakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα πήραμε τα πεταλάκια...αλλά τώρα που μαζεύτηκαν πολλά και ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΟΥΝ τις 9voltes τις μπαταρίες κάθε λίγες ώρες...μήπως ήρθε η στιγμή για ένα τροφοδοτικό??? :roll:

 

Κι άντε ήρθε η στιγμή... τι παίρνεις???? Ήδη έριξα μια ματιά σε προηγούμενο topic και συμπέρανα ότι για να βρούμε τις προδιαγραφές του τροφοδοτικού όσον αφορά τα mA απλά αθροίζουμε τα mA που τραβάει κάθε πεταλάκι! Μόνο που...δεν μπορώ να βρω πόσο τραβάει το κάθε πεταλάκι μου!!!! Ούτε πάνω τους...ούτε στο κουτί...ούτε στο internet!! Καλά...δεν ξεσκίστηκα να ψάχνω κιόλας, αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να φαίνεται!!! (και άρα να το είχα δει!!)

 

Για πείτε μου λοιπόν...πόσο τραβάει κάθε πεταλάκι?? Για τι τάξη μεγέθους μιλάμε?

 

Αυτά που έχω... CryBaby GCB95, Ibanez Tubescreamer, Marshall Guv'nor, Digitech MultiChorus και Digidelay...πόσο λέτε ότι τραβάνε όλα μαζί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oυτε 400mA,παρε ενα One Spot & καθαρισες.

 

 

Καλά...δεν ξεσκίστηκα να ψάχνω κιόλας

 

καλα αυτο ειναι σιγουρο..... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oυτε 400mA' date='παρε ενα One Spot & καθαρισες.

 

[/quote']

 

¶μα είναι μόνο 400mA...κυριλέ!! Αλλά...τι τόσο φοβερό έχει αυτό το One Spot?? Επειδή Θεσ/νίκη δεν βρίσκουμε τόσο άνετα τις πολυτέλειες και την ποικιλία της Αθήνας...συνεπώς δεν ξέρω αν υπάρχει εδώ πάνω αυτό το τροφοδοτικό, γιατί να μην πάω στα ηλεκτρονικάδικα (στην Βασ.Ηρακλείου) να πάρω ένα τροφοδοτικό 1Α και να ψάχνω σαν παλαβός αυτό το One Spot :?: :?: :?: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις να το κανεις?? :lol:

 

Παρε ενα σταθεροποιημενο ανταπτορα μεγαλυτερο απο 1 ma και ενα daisy chain και θα εισαι οκ (αν βεβαια δεν σου βγαζει ΘΟΡΥΒΟ,κατι που το One Spot εγγυημενα δεν κανει.. :wink: )

 

Πριν βγει το ONE SPOT & εγω με εναν τετοιο δουλευα για χρονια χωρις κανενα προβλημα αλλα με λιιιιγο παραπανω θορυβο σε μερικα πεταλια.

 

μαλιστα τον χρησιμοποιω ακομα (ειναι αυτος διπλα στο one spot στη φωτο,και τροφοδοτει το ΜΕ50)

 

 

 

IMGP1485.JPG

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου