Προς το περιεχόμενο

Fender Road Worn 50 VS Fender Classic Player Baja


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Παντως αν ειναι να ανεβεις τοσο οσο κανει η υπερτιμημενη μεξικανα,σχεδον στα ιδια εχεις και αλλες επιλογες (αν μιλαμε μονο για φενδερ) οπως πχ

 

https://www.musicstore.de/en_GR/EUR/Fender-American-Standard-Telecaster-MN-Natural/art-GIT0023950-000

 

Αυτή την απέρριψα  λόγω μη vintage γέφυρας.

Δεν το αντέχει το μάτι μου to six saddle σε Tele.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτή την απέρριψα  λόγω μη vintage γέφυρας.

Δεν το αντέχει το μάτι μου to six saddle σε Tele.  ;D ;D ;D

 

Καταλαβα,εισαι και συ σαν εμενα,αν ακουσεις intonated κιθαρα ανατριχιαζεις  ;D ;D ;D

 

Φτηνες ειναι παντως οι τελεγεφυρες για ν αλλαξεις,μικρο το κακο.

Εγω ειχα βαλει μια wilkinson που ηταν παμφθηνη και μια χαρα και compensated

Wilkinson WTB Telecaster "Ash-Tray" Bridge - Compensated Saddles | eBay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταλαβα,εισαι και συ σαν εμενα,αν ακουσεις intonated κιθαρα ανατριχιαζεις  ;D ;D ;D

 

Φτηνες ειναι παντως οι τελεγεφυρες για ν αλλαξεις,μικρο το κακο.

Εγω ειχα βαλει μια wilkinson που ηταν παμφθηνη και μια χαρα και compensated

Wilkinson WTB Telecaster "Ash-Tray" Bridge - Compensated Saddles | eBay

 

Τωρα μπορεί να σου φανει ηλίθιο αυτό που θα πω, ειδικά γι' αυτης της τάξης μεγέθους όργανα, αλλά δεν θέλω να παρεμβαίνω , για να μην πειράξω το originality του οργάνου.

 

Σε μια Fender MIJ που έχω (του 1989) άλλαξα ΜΟΝΟ  τους μαγνήτες και έβαλα τους custom shop 69 (κράτησα βέβαια και τους παλιούς), Ο ¨ηχος βελτιώθηκε κατα 80%, αλλά κάπως αισθάνομαι (σκεπτικός) ως προς την επεμβαση (γιατι θέλω να το παλαιώσω το όργανάκι)  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μπορεί να σου φανει ηλίθιο αυτό που θα πω, ειδικά γι' αυτης της τάξης μεγέθους όργανα, αλλά δεν θέλω να παρεμβαίνω , για να μην πειράξω το originality του οργάνου.

 

Σε μια Fender MIJ που έχω (του 1989) άλλαξα ΜΟΝΟ  τους μαγνήτες και έβαλα τους custom shop 69 (κράτησα βέβαια και τους παλιούς), Ο ¨ηχος βελτιώθηκε κατα 80%, αλλά κάπως αισθάνομαι (σκεπτικός) ως προς την επεμβαση  ;D ;D ;D

 

Χωρις τρυπηματα-σκαψιματα-τσεκουρια-πριονοκορδελες κλπ δεν χανει τιποτα το οργανο,μιας και επανερχεται στην αρχικη κατασταση πανευκολα,και ειδικα ενα οργανο που δεν εχει καμια αξια ως οριτζιναλ λογω παλαιοτητας (ουτε θα αποκτησει ποτε).

Εν ολιγοις,κανε οτι γουσταρεις και ευχαριστησου το  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χωρις τρυπηματα-σκαψιματα-τσεκουρια-πριονοκορδελες κλπ δεν χανει τιποτα το οργανο,μιας και επανερχεται στην αρχικη κατασταση πανευκολα,και ειδικα ενα οργανο που δεν εχει καμια αξια ως οριτζιναλ λογω παλαιοτητας (ουτε θα αποκτησει ποτε).

Εν ολιγοις,κανε οτι γουσταρεις και ευχαριστησου το  ;D

 

Ναι, δικιο  έχεις, προσωπικά κολλήματα δικά μου είναι, που μου αρέσουν τα "παλία" ή καλλιτερα ό,τι αντέχει στον χρόνο.

 

Δεν γίνεται με σκοπό το προσδοκόμενο κέρδος, φευ ....μέχρι εκέι με κόβει. ;D ;D ;D

 

Βίτσιο ή φετίχ είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δικιο  έχεις, προσωπικά κολλήματα δικά μου είναι, που μου αρέσουν τα "παλία" ή καλλιτερα ό,τι αντέχει στον χρόνο.

 

Δεν γίνεται με σκοπό το προσδοκόμενο κέρδος, φευ ....μέχρι εκέι με κόβει. ;D ;D ;D

 

Βίτσιο ή φετίχ είναι

 

Δεκτο και σεβαστο,και πιστευω οτι ισως στα μεταχειρισμενα να βρεις σε λογικα λεφτα κατι που να τα αξιζει με το παραπανω.

Παντως για να πω την αληθεια,στην τελε εχουμε τα ιδια γουστα,και εγω οταν ξαναπαρω μια θα ειναι εμφανισιακα οσο πιο κοντα γινεται στη γνωστη του Springsteen.Ειναι η πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο οταν ακουω για telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Παντως για να πω την αληθεια,στην τελε εχουμε τα ιδια γουστα,και εγω οταν ξαναπαρω μια θα ειναι εμφανισιακα οσο πιο κοντα γινεται στη γνωστη του Springsteen.Ειναι η πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο οταν ακουω για telecaster.

 

Μα είναι η ΠΙΟ ICONIC ηλεκρικη κιθάρα (solid) όλων των εποχών.

Πάντως του The Boss νομίζω είναι  six saddle  ;D ;D ;D (και είναι γενικότερα Frankenstein-άλλο neck ...σαν partscaster)...μπορεί να κάνω και λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά αν ΠΟΤΕ είχα κανα τέτοιο αμάξατο, δεν θα το έβγαζα στο δρόμο....με τους ταλιμπαν. ;D ;D ;D ;D

 

Θα το είχα έτσι (ομοίως και την μπροαντκαστερ  ;D)

 

 

Τα αυτοκίνητα που έχει στο γκαράζ του ο Jay Kay των Jamiroquai θα σε κάνουν να κλάψεις - Αυτοκίνητο - ΚΕΙΜΕΝΑ | oneman.gr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είμαι και ευσυγκιίνητος όταν το θέμα πάει στα αυτοκίνητα.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και ευσυγκιίνητος όταν το θέμα πάει στα αυτοκίνητα.  ;D ;D

Διάλεξε κουκλί. 8)

 

 

https://www.google.gr/search?q=oldsmobile&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi0k9Hhm_XSAhXH1xoKHYfWBpMQsAQIMw&biw=1024&bih=615

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου