Προς το περιεχόμενο

Harley benton HB-35


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ...ολα κινεζικα είναι.  Και ποιος λεει οτι οι no name κινεζοι ειναι καλυτεροι από τους wilky?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις την κιθάρα και βρήκες πως δεν σε καλύπτουν οι μαγνήτες της και θες ν'αλλάξεις ή απλά θες να τους αλλάξεις με το καλημέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι ακουσα στα διαφορα  βιντεακια τους βρηκα λιγο τσαπατσουλιδες.βεβαια απο κοντα ισως να ειναι αλλιως...ιδωμεν

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ θα έλεγα να περιμένεις.

Εγώ την δική μου epiphone την κράτησα ένα χρόνο με τους δικούς της. Ήταν αξιοπρεπέστατοι. Απλά ήθελα άλλα πράγματα εξ αρχής.

Τώρα μεταξύ δυο κινέζων δεν ξέρω ποιός και αν θα είναι καλύτερος.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχει ένα φιλαράκι μια Harley benton HB-35 καθως και πολλές άλλες "επωνυμότερες" κιθάρες. Οταν πάω σπίτι του συνήθως αυτήν διαλέγω. Ωραίο μέγεθος και εύκολη στο παίξιμο. Εξαιρετική αγορά. Καλόπαιχτη!

 

Ενδιαφέρον το άρθρο με τους μαγνήτες και αξίζουν κάθε ευρώ και παραπάνω. Μόνο που αναφέρεται σε συγκεκριμένους Donlis μαγνήτες ενω οι παραπομπές στο Aliexpress είναι απο το... κατάστημα του  Donlis, χωρίς να αναφέρεται πάνω στους μαγνήτες το λογότυπο τους. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το εχουμε δει ξανά το άρθρο και το συζητήσαμε.

Αν θέλει κάποιος και έχει διάθεση σίγουρα το παλεύει.

Εγώ προσωπικά έφτασα σε μια ηλικία που δεν έχω διάθεση για ημίμετρα (έστω κι αν τάζουν λαγούς - πριν 10-15 χρόνια ίσως).

Ήξερα ότι ήθελα top ήχο, τον άκουσα σε πολλές περιπτώσεις και μια ζωντανά και απλά περίμενα να βρω περίσταση να μη δώσω +20 στο θωμά για ταχυδρομικά.

 

και την HB35 την είχα ψάξει και ήμουν αποφασισμένος, μέχρι που βρέθηκε μια dot μπροστά μου στα ίδια λεφτά....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ένα φιλαράκι μια Harley benton HB-35 καθως και πολλές άλλες "επωνυμότερες" κιθάρες. Οταν πάω σπίτι του συνήθως αυτήν διαλέγω. Ωραίο μέγεθος και εύκολη στο παίξιμο. Εξαιρετική αγορά. Καλόπαιχτη!

 

Ενδιαφέρον το άρθρο με τους μαγνήτες και αξίζουν κάθε ευρώ και παραπάνω. Μόνο που αναφέρεται σε συγκεκριμένους Donlis μαγνήτες ενω οι παραπομπές στο Aliexpress είναι απο το... κατάστημα του  Donlis, χωρίς να αναφέρεται πάνω στους μαγνήτες το λογότυπο τους. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα;

 

Ευχαριστω.το περνω σαν ενα ακομη θετικο review.ελπιζω να εχουν τα ιδια ποιοτικα στανταρ.εαν οχι θα βαλω τους δοκιμασμενους toneriders

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοπιπον....ηρθε σημερα.....και αυριο φευγει πισω... >:(..πολυ δυσαρστημενος.η κιθαρα ηρθε με κατασκευαστικο προβλημα...μετα το 15ο ταστο δεν παιζει τιποτε με action 1.8mm και 2,0mm πριμα και μπασα.εχει πολυ λαθος γωνια το μανικι κατω χαμηλα.τρατζικ...απορω πως εχει και καρτελακι quality control  ???.την πηγα αμεσα το απογευμα στον τεχνικο και μου ειπε οτι δεν παλευεται...δωσε την πισω.κατα αλλα ανελπιστα καλοι οι μαγνητες σε ολες τις θεσεις.το μονο κακο στα ηλεκτρικα ειναι ο επιλογεας.καλοκομμενο nut δεν εχανε δηλαδη κουρδησμα.τα κλειδια μια χαρα επισης.ενταξει το pickguard ηταν για πεταμα το ηξερα .παντος στα ταστα που δεν ειχε προβλημα σχεδον ενθουσιαστηκα απο τον ηχο της και μιλαω για unplugged δονειται ολοκληρη.παχυ μανικι..καλο για τα γουστα μου.στεγνο το rosewood αλλα με lemon oil ηρθε στο χρωμα του αμεσως...αυτα.δηλωνω πολυ απογοητευμένος..κριμα και μου αρεσε γενικος..τους ειπα να μου στειλουν αλλη checkαρισμενη

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

επανερχομαι  ;D...παρελαβα σημερα...ενταξει,καμια σχεση αυτη η κιθαρα η σημερινη.ολα της ειναι σε γενικες γραμμες μια χαρα (εκτος απο το pickguard που εφυγε αμεσως) μανικι ταστα  ηλεκτρικα nut κλειδια.αλλαξα χορδες και σεταρα action,υψος στους μαγνητες και intonation ειναι ευκολοπαιχτη και αρκετα χαμηλα...οποτε ξεκινα μια περιοδος αναβαθμησης.γυαλισμα ταστα,ενα switch,μια γεφυρα και βλεπουμε

yruk57uk7.thumb.jpg.29d54100fbb7d02be532aa3e94be6b2d.jpg

78i8ik57.thumb.jpg.72a741de353a961b7319c8c8f7f90d02.jpg

87i578i8i8k5.thumb.jpg.5e0b5f270c3a67557c1707b7b1cc6efa.jpg

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου