Προς το περιεχόμενο

Fender 57 & 57 deluxe demo


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ σαν πολύ εύκολα δε βρωμίζει ο 57??? :roll: :roll: :roll:

 

(Bέβαια ο τύπος έπαιζε και σε εντάσεις ...Τάκη... :lol: :lol: )

 

Πάντως προσωπικά θέλω έναν ενισχυτή με ΤΕΡΑΣΤΙΟ headroom ο οποίος να μη "σπάει" με τίποτα!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι χαιρόμαστε όλοι με την φετινή NAMM ε;;; ¶ντε να δούμε και το conclusion να βγάλουμε συμπέρασμα για τα νέα προϊόντα που μας περιμένουν :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ σαν πολύ εύκολα δε βρωμίζει ο 57??? :roll: :roll: :roll:

 

(Bέβαια ο τύπος έπαιζε και σε εντάσεις ...Τάκη... :lol: :lol: )

 

Πάντως προσωπικά θέλω έναν ενισχυτή με ΤΕΡΑΣΤΙΟ headroom ο οποίος να μη "σπάει" με τίποτα!

 

:lol: :lol: :lol:

αγορι μου εσυ εισαι γενημμενος για fender twin reverb! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ σαν πολύ εύκολα δε βρωμίζει ο 57??? :roll: :roll: :roll:

 

(Bέβαια ο τύπος έπαιζε και σε εντάσεις ...Τάκη... :lol: :lol: )

 

Πάντως προσωπικά θέλω έναν ενισχυτή με ΤΕΡΑΣΤΙΟ headroom ο οποίος να μη "σπάει" με τίποτα!

 

:lol: :lol: :lol:

αγορι μου εσυ εισαι γενημμενος για fender twin reverb! :wink:

 

+1000000000 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ σαν πολύ εύκολα δε βρωμίζει ο 57??? :roll: :roll: :roll:

 

αν και οντως βρωμιζει πολυ ευκολα, μου εκανε εντυπωση η αποκριση του στις δυναμικες του κιθαριστα.

 

Elavd, θελουμε το ιδιο ακριβως, αλλα νομιζω οτι τελικα ειμαστε μια τραγικη μειοψηφια.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν και οντως βρωμιζει πολυ ευκολα' date=' μου εκανε εντυπωση η αποκριση του στις δυναμικες του κιθαριστα.

 

[/quote']

 

Eμένα πάλι με τρέλανε αυτή η απόκριση στις δυναμικές! Ό,τι πρέπει για μένα που μια χαϊδεύω τις χορδές και μια τις κοπανάω! 8)

 

Αν νομίζω πως η ένταση που έπαιζε ήταν...ear-bleeding. :lol:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτης αυτος εχει εκπληκτικα καθαρα (πιο ζεστα και γεματα απο τους blackface) και πολυ καλο headroom (εχω παιξει με εναν original) σε ΛΟΓΙΚΕΣ εντασεις,το μεγαφωνο του ειναι τετραπλασιου wattage απο τον ενισχυτη του (που ειναι μονο 12 βαττ) οποτε δεν θα εχεις προβλημα με τα καθαρα αν παιζεις σε κανονικες εντασεις.

 

Ομως αν θες τρομερα δυνατα καθαρα παρε εναν blackface ενισχυτη με solid state rectifier.

 

 

Εννοειται οτι αν δεν παιζεις με μονους μπορεις καλιστα να τον ξεχασεις μια και με διπλους ακουγεται ,οπως και οι περισσοτεροι Fender,αηδια....

 

Ο συγκεκριμενος ενισχυτης συμπεριφερεται θαυμασια και με τα εφε (ο EDGE χρησιμοποιει ΔΥΟ απο δαυτους μαζι με τους AC30 του) :wink:

 

Προσωπικα τον ΛΑΤΡΕΥΩ αυτον τον ενισχυτη και σκεφτομαι σοβαρα να τον χτυπησω (και βεβαια να του βαλω ενα τετρακοσαρι EMINENCE DELTA Pro για να μη "σπαει" με τιποτα και για να εχω κτηνωδες twang!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και οντως βρωμιζει πολυ ευκολα' date=' μου εκανε εντυπωση η αποκριση του στις δυναμικες του κιθαριστα.

 

Elavd, θελουμε το ιδιο ακριβως, αλλα νομιζω οτι τελικα ειμαστε μια τραγικη μειοψηφια.. :)[/quote']

 

Count me in.... 8)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου