Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κάρτα ήχου Steinberg ur12


JohnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά νοιζάδες !!!

 

Έχω ένα θεματάκι με την κάρτα ήχου μου η οποία είναι μια steinberg ur12.

 

Έχω συνδέσει την κάρτα στον υπολογιστή μου χωρίς πρόβλημα, ακολούθησα το manual ... η συσκευή αναγνωρίζεται από το pc  ...

ΑΛΛΑ

Δεν υπάρχει ένταση στην έξοδο. Δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίνε τα ηχεία που έχω, ή αν έχει κάτι η κάρτα ?!?!  :-[ :P

 

Βάζω το output στο τέρμα απλά για να ακούσω πολύ αχνά το τεστ των ηχείων..

Όταν βάζω ακουστικά έχω σαφή πιο πολύ ένταση, αν και μετά από ένα σημείο κάνει παράσιτα.

Γενικά όταν επιλέγω από τον υπολογιστή μου την κάρτα σαν έξοδο ήχου , δεν ακούγεται τίποτα.

 

Έχω βάλει και το τελευταίο driver που δίνει η steinberg.

 

Έψαξα στο net αλλά δεν έχω βρει troubleshooting για κάτι παρόμοιο... καμία ιδέα από την εμπειρία σας ????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά νοιζάδες !!!

 

Έχω ένα θεματάκι με την κάρτα ήχου μου η οποία είναι μια steinberg ur12.

 

Έχω συνδέσει την κάρτα στον υπολογιστή μου χωρίς πρόβλημα, ακολούθησα το manual ... η συσκευή αναγνωρίζεται από το pc  ...

ΑΛΛΑ

Δεν υπάρχει ένταση στην έξοδο. Δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίνε τα ηχεία που έχω, ή αν έχει κάτι η κάρτα ?!?!  :-[ :P

 

Βάζω το output στο τέρμα απλά για να ακούσω πολύ αχνά το τεστ των ηχείων..

Όταν βάζω ακουστικά έχω σαφή πιο πολύ ένταση, αν και μετά από ένα σημείο κάνει παράσιτα.

Γενικά όταν επιλέγω από τον υπολογιστή μου την κάρτα σαν έξοδο ήχου , δεν ακούγεται τίποτα.

 

Έχω βάλει και το τελευταίο driver που δίνει η steinberg.

 

Έψαξα στο net αλλά δεν έχω βρει troubleshooting για κάτι παρόμοιο... καμία ιδέα από την εμπειρία σας ????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!  :) :) :)

 

τι λειτουργικό σύστημα έχεις?

Την έχεις σαν default sound device στο pc?

Συμπεριφέρεται έτσι μέσω κάποιου προγράμματος η daw που την χρησιμοποιείς , μέσω default sound device των windows, γενικά?

Και σε windows drivers mode και σε asio drivers mode?

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά κ ευχαριστώ για την απάντηση !!

 

Έχω windows 10 x64.

Στις συσκευές του υπολογιστή την εμφανίζει και όταν την συνδέω είναι και default .

 

Τα δύο driver mode που αναφέρεις δεν ξέρω τι είναι είν' η αλήθεια ... θα το ψάξω λίγο τώρα !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου