Προς το περιεχόμενο

1gb ram+1gb ram=1?help nuendo users!


lotreamon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης, μου κανει απορια που καποιος δεν ειπε στον ανθρωπο πως ο αμεσα υπευθυνος για τα VSTi και VST ειναι ο επεξεργαστης και οχι η μνημη RAM! Ισως ηρθε η ωρα να αναβαθμισεις τον επεξεργαστη σου ( αν και φανταζομαι οτι για να ειναι 2,6GHz, προκειται για παλιας τεχνολογιας, και θα χρειαστεις αλλαγη MOBO, και αλλων πραγματων, οπως τροφοδοτικου και μνημων ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.6 ghz στέκουν ακόμα. Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα με nuendo και λύθηκε με 1 τρόπο αλλά είναι λίγο ακριβός

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης' date=' μου κανει απορια που καποιος δεν ειπε στον ανθρωπο πως ο αμεσα υπευθυνος για τα VSTi και VST ειναι ο επεξεργαστης και οχι η μνημη RAM! Ισως ηρθε η ωρα να αναβαθμισεις τον επεξεργαστη σου ( αν και φανταζομαι οτι για να ειναι 2,6GHz, προκειται για παλιας τεχνολογιας, και θα χρειαστεις αλλαγη MOBO, και αλλων πραγματων, οπως τροφοδοτικου και μνημων ).[/quote']

 

Επ!Μα αυτό είπα εγώ!

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω πολυ παιδια ολους θα τα τσεκαρω αυτα που μου υποδειξατε.ενταξει δεν ειναι οτι εχω χοντρο προβλημα απλως εβαλα την παραπανω ραμ για για μεγαλυτερη απλα.μαλλον ειναι λιγο καλυτερα αλλα οχι οσο περιμενα.αν ξερει καποιος αν υπαρχει καποια ρυθμιση στο νουεντο μου το λεει..ευχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα θεική ρύθμιση ειναι να κάνεις freeze όσα κανάλια δεν χρειάζεται να επεξεργαστείς άμεσα, έτσι θα απελευθερωθεί το cpu αρκετά. Οδηγίες για το freeze ψάξε λίγο google ¨η έδω, δεν ειναι δύσκολο, ενα κουμπί ειναι βασικά όταν ανοίγεις vst instruments (F11)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή διορθωσούλα: Freeze μπορείς να κάνεις και στα audio κανάλια και στα instuments και κατ' επέκταση και στα Midi :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια τριτη σημειωση. Δεν μπορεις να κανεις freeze σε group και fx channels, οπως επισης δεν μπορεις να κανεις freeze σε VSTi που δεν εχουν midi καναλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστός freemind.

Το freeze έχει σημασία στα audio και γιαυτό τα μιντι κανάλια παγώνουν εμμέσως, μέσω του παγώματος των instrument channels (τα οποία στις εισόδους τους και εξόδους τους συμπεριφέρονται ως audio)

Και στα vst που δεν έχουν μιντι κανάλι γιατί να κάνεις freeze, αφού δεν μετέχουν πουθενά και άρα δεν τρώνε πόρους; :) :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετα με τα vsti παιδιά, όταν ένα project με αρκετά audio κανάλια σέρνεται ν'ανοίξει (μιλάμε για κανένα τέταρτο) αλλά και στη συνέχεια όταν τείνει να κολλάει σε ένα κλικ μόνο του ποντικιού δεν έχει να κάνει με μνήμη RAM? 768mb είχα στην αρχή, του 'βαλα καπάκι άλλα 512 αλλά καμία βελτίωση..

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου