Προς το περιεχόμενο

pc vs sampler


philippe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα είναι κοινή παραδοχή από όλους σχεδόν (εντάξει υπάρχουν και ελάχιστα που ακόμα νομίζουν ότι οι υπολογιστές είναι όργανα του ωξ' απο 'δω), ότι soft sampler όπως τα kontakt και halion απλά είναι η αιτία που πλέον δεν χρησιμοποιούνται hardware samplers. Δεν συγκρίνονται ούτε με την υπολογιστική τους δύναμη, ούτε και με το βάθος επεξεργασίας τους

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο θεμα ηχου καμια σχεση τα hardware με τα software υπερ των πρωτων βεβαια...τωρα απο θεμα ευκολιας και κοστους τοτε κανειw την δουλεια σου και με software...the choise is yours 8) 8) 8)

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στο παγώνι και την μπύρα:

 

Απάντηση: η μπύρα παγώνει, αλλά το παγώνι δεν μπύρα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στο παγώνι και την μπύρα:

 

Απάντηση: η μπύρα παγώνει' date=' αλλά το παγώνι δεν μπύρα.[/quote']

 

+100000 το εχω παλεψει κι εγω αλλά το παγώνι δεν μπύρα ο,τι και να κανεις

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω κολλαει και η ερωτηση' date='ψηφιακος η αναλογικος ηχος[/quote']

 

Ευχαριστώ που δεν παρεξήγησες το αστειάκι.

Σε σχέση με την ερώτηση σου είναι πολύ γενικά διατυπωμένη, οπότε (σε αυτό το γενικό πλαίσιο) η απάντηση είναι ότι το pc είναι προτιμότερο. Δεν υπαρχουν hardware samplers ικανά να ανταγωνιστούν ένα σύγχρονο καλό pc με το Gigastudio ή το Kontakt.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Το Σαμπλερ δεν παράγει μόνο του ήχους από το μηδέν όπως το συνθ. Του φορτώνεις έναν και τον επεξεργάζεται. Έτσι αν μου βρεις hardware sampler να ξεπερνά σε ισχύ και το βάθος επεξεργασίας του kontakt και halion (το gigastudio είναι ιδιάζουσα περίπτωση: πανίσχυρο αλλά και πάρα πολύ απαιτητικό) Θα κάνω ποποτούμπες :D :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα hardware samplers είχαν ,δυστυχώς γι αυτά ,την τύχη των δεινοσαύρων... (κοινώς εξαφανίστηκαν)

 

ο ήχος τους ήταν πολύ χειρότερος απο τον ήχο που μπορείς να έχεις σήμερα με ένα decent combo :pc+soft sampler+audio interface

όσο για την ευκολία χρήσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου