Προς το περιεχόμενο

Seagulls....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Floyd είναι η εισαγωγή και η ατμόσφαιρα. Από τη στιγμή που μπαίνουν τα θέματα της κιθάρας είναι camel.

Δεν με πειράζει που θυμίζει άλλα.

Αντιθέτως μου αρέσει που η παραγωγή σου είναι σε υψηλό επίπεδο.

 

Τώρα για το ό,τι σε αρέζει.... πάω πάσο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα του τεχνικου δεν τα ξερω και το ξερεις αλλα....ποσο πιο ωραιο και συμμαζεμενο  ειναι τωρα.

Ξανα μπραβο ρε!

Ισως το καλυτερο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιώργο και Δημήτρη ή Δημήτρη και Γιώργο  :laugh:, ευχαριστώ για τις τόσο εύστοχες παρατηρήσεις σας, που ακολουθώντας τες έγινε υποφερτό το κομματάκι μου!               

  Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω όμως,  ρε γαμώτο, πως δεν πήρα χαμπάρι το δυνατό ταμπούρο, τα εκτός χρόνου περάσματα κάποιων "πλήκτρων" και τις εκτός τόνου "ουρές" των midi strings..... :-[ :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό, μπράβο ρε Φώτη.

 

Για μένα ούτε floyd ούτε camel, αλλά Oldfield.

Τώρα που το πρόσεξα, έχεις και το βιμπράτο του Oldfield.

Ολόιδιο είναι.

 

Κάποιες μικρές θετικές επισημάνσεις.

 

Στο έχω ξαναπεί, στον τρόπο που συνθέτεις/γράφεις, ταιριάζουν πολύ τα πλήκτρα.

Και "ω του θαύματος", ακούω εξαιρετικά πλήκτρα, που μάλιστα παίζουν εδώ όχι απλά υποστηρικτικό ρόλο, αλλά βασικό, αυτή η υπέροχη μικρή μελωδία του κομματιού είναι "παιγμένη" στα πλήκτρα.

 

Δεν ξέρω πώς τα γράφεις (ελπίζω όχι κουκίδα-κουκίδα) και αν είναι "σκότωμα", αλλά πραγματικά αξίζει τον κόπο.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ αυτό το κομμάτι χωρίς τα πλήκτρα (όλα τα πλήκτρα, όχι απλά την μελωδία).

 

Νομίζω ότι έχεις ήδη κάνει ένα βήμα πιο μπροστά στην ενορχήστρωση (τον ρόλο των οργάνων στο κομμάτι), την έχεις πλουτίσει.

 

Συνέχισε έτσι παλίκαρε.

 

Δώσε κι άλλα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιώργο και Δημήτρη ή Δημήτρη και Γιώργο  :laugh:, ευχαριστώ για τις τόσο εύστοχες παρατηρήσεις σας, που ακολουθώντας τες έγινε υποφερτό το κομματάκι μου!               

  Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω όμως,  ρε γαμώτο, πως δεν πήρα χαμπάρι το δυνατό ταμπούρο, τα εκτός χρόνου περάσματα κάποιων "πλήκτρων" και τις εκτός τόνου "ουρές" των midi strings..... :-[ :-X

 

το άκουσα στη νέα έκδοση.

Τώρα όλα είναι πολύ καλύτερα.

Ακόμα και το μέρος που σου "άρεζε" το συμμάζεψες όπως θα ήθελα.

ΟΚ!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς τα γράφεις (ελπίζω όχι κουκίδα-κουκίδα) και αν είναι "σκότωμα", αλλά πραγματικά αξίζει τον κόπο.

  Άσε Στράτο είναι μια πονεμένη ιστορία...κουκίδα κουκίδα, γραμμούλα-γραμμούλα και τα μυαλά στα κάγκελα! Τέσσερα tracks με midi, τα δύο με strings (δεξιά-αριστερά) ήταν απλά, το ένα με το ηλεκτρικό πιάνο μεσαίας δυσκολίας και χρόνου γραψίματος, αλλά αυτό με το κλασικό πιάνο μ'έβγαλε την πίστη... 

Εδώ ένα δείγμα από το midi πιάνο...

Seagulls1.thumb.jpg.d8d416bf26003667d8aa108785ab5f9a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άκουσα στη νέα έκδοση.

Τώρα όλα είναι πολύ καλύτερα.

Ακόμα και το μέρος που σου "άρεζε" το συμμάζεψες όπως θα ήθελα.

ΟΚ!

  :laugh:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άσε Στράτο είναι μια πονεμένη ιστορία...κουκίδα κουκίδα, γραμμούλα-γραμμούλα και τα μυαλά στα κάγκελα! Τέσσερα tracks με midi, τα δύο με strings (δεξιά-αριστερά) ήταν απλά, το ένα με το ηλεκτρικό πιάνο μεσαίας δυσκολίας και χρόνου γραψίματος, αλλά αυτό με το κλασικό πιάνο μ'έβγαλε την πίστη... 

Εδώ ένα δείγμα από το midi πιάνο...

 

είσαι σε καλό δρόμο!  ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου