Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για ενισχυτή?


theoxarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε' date=' αν θελεις να παιξεις μαζι με ντραμς δεν ξερω τι γινεται. Αν θα παιζεις μονος ή με αλλες κιθαρες ή ακουστικα οργανα τοτε ο 50 ειναι υπεραρκετος.[/quote']

 

Mε 30αρη kustom (αυτες τις καταντιες που εδινε το doremi-ημουν μικρος, δεν ηξερα)σε προβα με drums ακομα και πληκτρα και η ενταση πιο κατω απο το μισο και ημουν αρχοντας. Οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα. Αν μιλαμε τωρα για συναυλιες...αναλογως.

 

Εκει ηθελα να καταληξω και εγω. Το θεμα ad50 ή ad100 μου φαινεται πιο πολυ οικονομικο, δηλαδη αν θελει να δωσει τα 70 παραπανω ευρω ή να τα παρει πχ χορδες... Τωρα βεβαια δεν ξερω αν εχουν και καποιες διαφορες...

 

ντορεμι ε, εχω να παω εκει κοντα στα 7 χρονια :D :roll:

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκει ηθελα να καταληξω και εγω. Το θεμα ad50 ή ad100 μου φαινεται πιο πολυ οικονομικο' date=' δηλαδη αν θελει να δωσει τα 70 παραπανω ευρω ή να τα παρει πχ χορδες... Τωρα βεβαια δεν ξερω αν εχουν και καποιες διαφορες...

 

ντορεμι ε, εχω να παω εκει κοντα στα 7 χρονια :D :roll:[/quote']

 

Καλυτερα να τα κρατησει για να παρει αλλο εξοπλισμο, εκτος αν εκτος απο παραπανω watt πληρωνεις και εξτρα ποιοτητα και εξτρα ρυθμισεις. Αν παιζει κατι τετοιο, τοτε ανολογως πως θα τον χρησιμοποιησει το παλικαρι...

 

 

 

7 χρονια εχω να πατησω και γω...απο τοτε που πηρα την κιθαρα :P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα και εδω στην αντιπροσωπεια (BON STUDIO) και μου ειπαν τα εξης:

για τον AD50-212 η τιμή πάει στα 520 EUR

 

για τον AD100-212 η τιμή πάει στα 740EUR

 

Από αυτές τις τιμές συμπεραίνεις οτι ο φίλος μας ο Γερμανός (thomann) κάνει καλύτερη τιμή στον 100αρη... 444 και 500 αντίστοιχα

 

Και λογικό είναι να την κάνει γιατί η διαφορά του, πέρα από τα 50 W, είναι το βάρος του ... Ειναι 10 κιλά πιο βαρύς απο τον 50αρη, και για αυτο εχει και δυο προσθετα χερουλια στο πλαι (για να κουβαλιεται).... Οπότε σου λεει ο γερμανος ποιος θα το παρει το γομάρι? Ας του ριξω την τιμη μπας και τσιμπήσει κανεις...

 

Τι εξοπλισμο μπορώ να πάρω με 70 EUR ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως υπερβάλλεις λίγο? Δεν διαφωνώ φαίνεται πιο καλός από ότι δείχνει' date=' αλλά έχει 3πλάσια τιμή...! Τρόμαξα και μόνο που την είδα.[/quote']

Η λεξη υπερβολη δεν υπαρχει οταν μιλαμε για μουσικη. :wink:

Καταλαβες Αστυνομε Θεοχαρη? :D

Συμφωνοι,ειναι πολλα τα λεφτα αλλα αν θες σωστο ηχο,τοτε πρεπει να τα χωσεις αναγκαστικα.Και δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο ενισχυτη.

Γενικα μιλαω,ειτε αυτο που θελεις ειναι ενισχυτης,πεταλια ή κιθαρα.

Αnyway,υπαρχει και πιο φθηνος ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ ενισχυτης που ειναι ο:http://www.traynoramps.com/products.asp?type=1&cat=18&id=93

τον οποιο φερνει ο:http://www.liolios.gr/index1.htm

και εδω στην Αθηνα μπορεις να τον ακουσεις στο Guitar Store στα Εξαρχεια(οπου τον περνεις και σε ακομα καλυτερη τιμη απ'οτι ειδα).

Παντως για να μην τα ισοπεδωνουμε ολα υπαρχουν πολυ φθηνοτεροι λαμπατοι ενισχυτες οπως πχ. ο:

http://www.thomann.de/gr/peavey_classic_30.htm απλα δεν ξερω τι ηχο ακριβως θελεις να εχεις για να μπορεσω να σε βοηθησω περισσοτερο,μιας και το θεμα του τι ηχο θελει ο καθενας ειναι πολυ υποκειμενικο :wink:

Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου