Προς το περιεχόμενο

ο μαγνήτης σταμάτησε να παιζει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας 

 

σε μια granite ηλεκτρικη που εχω , ο ένας μαγνήτης ξαφνικα σταματησε να παιζει (μεσαιος)

Τον αφαίρεσα , (δεν τον ξεκόλλησα με κολλητήρι απλά τον εβγαλα απο τη θεση του αφαιρώντας τις βιδες στηριξης), τα καλώδια μου φάνηκαν ενταξει ,τον κουνησα οταν τον ξαναεβαλα στη θεση του και εδωσε σημεια ζωης ,αλλα παλι σταματησε.πριν τον αφαιρεσω εδινε σημεια ζωης πιέζοντας τον  με τα δακτυλα ελαφρα

Δεν μου φαινεται ταλαιπωρημένος.Τα άλλα ηλεκτρικά επισης φαινονται okay.

 

τι κάνω ; αλλάζω μαγνήτη ; 

Επεξεργασμένο από sonicapg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, noe13 said:

Δεν φταιει ο μαγνητης,καποια κολληση εχει θεμα...βρες καποιον που ξερει να το δει

 

λες να αποπειραθω να τον ξανακολλήσω ; εχω πείρα στις κολλήσεις και τα ηλεκτρονικά και μπορω να το κάνω καλά....

ο επιλογέας διακοπτης παντως δε μου φαίνεται να εχει θεμα.εκτος αν απο τη τυχόν βρωμα δεν κανει επαφή ,αλλά δε μου φαινεται βρώμικος ....

Επεξεργασμένο από sonicapg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιθανό να εχει κοπεί το πηνίο ψάξε στο σημείο της κόλησης  των άκροδεκτών του Πηνίου  μήπως δεν κάνει επαφή

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου