Προς το περιεχόμενο

Τι ξυλο να βαλω?


BoogieMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanx για τις συμβουλες σας παιδια!

Οποτε, οσο πιο ελαφρυ τοσο πιο καλα, απο εκει και περα αναλαμβανουν τα ηλεκτρικα στο να διαμορφοσουν τον ηχο και μετα το κρεας :o εγω δηλαδη!

ΚΡΕΑΣ :arrow: ΜΕΤΑΛΛΟ :arrow: ΞΥΛΟ

Τα σχεδια τα εκανα εγω, θα τα δωσω στον Θειο ενος κολλητου που εχει επιπλοκατασταση και θα ξηγηθει στα κοψιματα κ.λ.π. Το βαψιμο και τα ηλεκτρικα ειναι δικη μου δουλεια και βλεπουμε πως παει! :wink:

Οτι κατσει, το θεμα ειναι να περασω καλα φτιαχνωντας το κιθαρονι :D

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αποψη μου σε σχεση alder και ash .οταν δοκιμαζα strat ακουσα μια με alder και μια με ash τελικα τσακωσα το ash γιατι ειχε σκασιμο και ειχε περισσοτερα μπασα και πριμα απο το alder αλλα ειχε ενα κενο στα μεσαια.ακομα ο ηχος ηταν "ανοιχτος".μπορει να λεω και μαλα.... εγω αυτο ακουσα!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αποψη μου σε σχεση alder και ash .οταν δοκιμαζα strat ακουσα μια με alder και μια με ash τελικα τσακωσα το ash γιατι ειχε σκασιμο και ειχε περισσοτερα μπασα και πριμα απο το alder αλλα ειχε ενα κενο στα μεσαια.ακομα ο ηχος ηταν "ανοιχτος".μπορει να λεω και μαλα.... εγω αυτο ακουσα!

 

Μπορει και να εχεις δικιο και εγω εχω ακουσει καλα σχολια. αλλα το κοβω λιγο δυσκολο στο ξυλουργειο του "Θειου" να βρω Ash! :lol: :lol: :lol:

Θα βολευτω με πιο γνωστα πραγματα

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαίνεσαι με τα ξύλα, βάλε κάποιο ελαφρύ κομμάτι με ωραία νερά (αν το κάνεις finish με λάδι π.χ.) αλλιώς σε περίπτωση που θα το βάψεις βάλε απλά κάποιο ελαφρύ κομμάτι!

 

Οτι κατσει, το θεμα ειναι να περασω καλα φτιαχνωντας το κιθαρονι

 

+1!

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου