Προς το περιεχόμενο

Bill Trantos - RAWK


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα φίλοι. Απόπειρα σύνθεσης 2ου κομματιού από την αρχή. Πέρα από τα φωνητικά που δυστυχώς δεν υπάρχει άνθρωπος να τα πει, όλα τα άλλα μέρη είναι έτοιμα. Θα ήθελα ΑΠΟΨΗΣ παρακαλώ.

 

 

  • Like 14

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω , τιτάνας , όταν γίνεις διάσημος να μας μιλάς 😛

 

μου άρεσε πολύ , έχω ενστάσεις αλλά άλλη στιγμή 

 

μου έβγαλε κάτι σε planet of zeus , δλδ αν το άκουγα έτσι χωρίς να ξέρω θα έλεγα είναι κάποιες ιδέες της μπάντας 🤟🤟🤟

  • Ευχαριστώ 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ακούσω και φωνητικά για να δω πως θα γεμίσει κάποια μέρη,οπότε βρες κάποιον απο εδω μέσα αφού δεν μπορείς να τα πεις εσυ 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε bill, μπράβο.

Είναι φοβερό.

Πιστεύω ότι με τα κατάλληλα φωνητικά θα απογειωθεί.

Α, και ωραίος ήχος, να τα λέμε και αυτά έτσι?

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη ροκια!!

 

Και με ελληνικο στιχο δεν θα με χαλαγε να το ακουσω. Μακαρι να βρεις φωνητικα, ωστε να υπαρξει ολοκληρωμενο αποτελεσμα.

 

Γουσταρα ηχαρα!

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

Τι να πω , τιτάνας , όταν γίνεις διάσημος να μας μιλάς 😛

 

μου άρεσε πολύ , έχω ενστάσεις αλλά άλλη στιγμή 

 

μου έβγαλε κάτι σε planet of zeus , δλδ αν το άκουγα έτσι χωρίς να ξέρω θα έλεγα είναι κάποιες ιδέες της μπάντας 🤟🤟🤟

 

Εγώ για AC/DC vibes πήγαινα, μάλλον κάτι στράβωσε στην πορεία, ακούω stoner και αλλάζω πεζοδρόμιο! 🤣

Ενστάσεις θέλουμε κύριε!

 

11 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Α, και ωραίος ήχος, να τα λέμε και αυτά έτσι?

 

Δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με τον ήχο στις κιθάρες, μπάσο-τύμπανα θεωρώ πως έκανα ό,τι καλύτερο μπορούσα με αυτά που είχα. Οι κιθάρες θέλουν δουλίτσα όμως, πιστεύω δεν ταιριάζουν με αυτό το είδος.

 

Για τα φωνητικά τώρα, έχω στο μυαλό μου 2-3 άτομα από το forum που θα μπορούσαν να απογειώσουν το κομμάτι, από Σεπτέμβρη το βλέπουμε.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου μια το great dandolos ειδικά το ρεφρεν , μου έκαστε στο αυτί ότι μοιάζει . Αλλά είμαι ιδιαίτερα ψυχαναγκαστικός και μου συμβαίνει συνέχεια , δε σημαίνει κάτι 

 

ο ήχος της κιθάρας είναι καλός 

 

Οι ενστάσεις μου είναι το riff του 1:53 μου έσκασε απότομα και δεν μου κάθισε καλά   , όπως επίσης το ότι κλείνεις το κομμάτι απότομα . ίσως εγώ να έβγαζα το σολακι πιο "μπροστά". Αυτά

 

στα γράφω καθαρά σαν ακροατής "σκληρής" μουσικής γιατί σαν παίκτης μου ρίχνεις στ' αυτιά καιρό τώρα , άσε που δεν ξέρω καν πως να ηχογραφώ ( ούτε να παίζω  βασικά  😛🤟

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο κομμάτι, groovάτο και χορευτικό για σκληρή μουσική. 

 

Ναι η γέφυρα σκάει λίγο απότομα, προσπάθησα με ένα fill στα τύμπανα να το φέρω πιο ομαλά, μάλλον δεν έκατσε. 😅

 

@Rebel_Of_South με το gear που έχεις θες απλά μια κάρτα ήχου και ένα loadbox. Πλέον έχουμε τεχνολογία για να γράφουμε σπίτι ό,τι ώρα να 'ναι, σε οποιαδήποτε ένταση. Εγώ ελλείψει ενισχυτή έγραψα τα πάντα με plugins.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου