Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με truss rod!


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρυ,καινουριος στην επιστήμη του σεταρισματος!Από πού έχω πρόσβαση στο truss rod σε Gibson SG Faded και από πού σε Washburn τύπου Strat?Από πού θα το ρυθμίσω?Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά απο το headstock κάπου θα ξεβιδώνεις και θα έχεις πρόσβαση.

 

Δες εδώ

http://www.noiz.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=307

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω διαβάσει αλλά δεν έχω καταλάβει πού είναι αυτή η υποδοχή του truss rod γαι να βάλω το κλειδί να το ρυθμίσω! :oops: Καμιά φωτογραφία αν υπάρχει ίσως με βοηθούσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A2-1I052_2

 

Ξεδιδώνεις τις βιδούλες που βλέπεις και λογικά είναι απο κάτω όπως στην στράτ περίπου :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά υπέθεσα αλλά είπα να μην επιχειρήσω τπτ άγνωστο και γίνει καμιά μ%#$&ια!¶λλωστε σε κάτι τέτοια το noiz βοηθάει (καλή ώρα)!

Thanx :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Jeremy, μην το πάρεις σταβά ρε φίλε, αλλά είναι το 3ο thread που ανοίγεις πρίν ξεκινήσεις να σετάρεις την "ευλογημένη" την SG. :wink: :wink: :wink:

Καλά κάνεις και ρωτάς, αλλά αποφάσισε τι θέλεις να κάνεις (π.χ να ανεβάσεις, η να κατεβάσεις τις χορδές κλπ) σκέψου ποια βίδα πρέπει να γυρίσεις για να γίνει αυτό..... μάζεψε τα εργαλεία σου και και ΟΡΜΑ της. Δεν είναι και κανά μωρό η κιθάρα.....κατά βάθος ξύλα και σίδερα είναι..... :wink: :wink: ¶ντε, παίξε πρώτα με τη washburn για να της πάρεις τον αέρα, και αν έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε!!!! :wink: :wink:

 

Παρεπιπτόντως, για το trussrod είσαι σίγουρος ότι χρειάζεται ρύθμιση? Είναι το μόνο που θέλει προσοχή να μην το παρακάνεις. Ξέρεις....1/4 της στροφής και περιμένεις (με χορδές στην τάση που δουλεύει) π.χ. μία μέρα να δείς τι έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμώτο σας τα' πρηξα αλλα δεν κουρδίζει καμπάνα όπως έχω συνηθίσει

(και ας έκανα intonation) και με έπιασε μια ψιλο υστερία! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου