Προς το περιεχόμενο

Σε όσους αρέσει ο μοντελισμός.....αλλά όχι μόνο


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτηκα να σας δώσω μια ιδέα να περνάτε ευχάριστα κάποιες εκτός τις μουσικές σας στιγμές...παλία είχα κι έχω ακόμα λόλα με τον πλαστικομοντελισμό,για όσους δεν γνωρίζουν είναι το να κατασκευάζεις υπο κλίμακα αυτοκίνητα,αεροσκάφη κ.α..Ψάχνοντας στο δίκτυο,ανακάλυψα και τον ....χαρτομοντελισμό..(paper modeling).Τι είναι αυτό..πολλές διαδυκτιακές τοποθεσίες σας δίνουν δωρεάν σε pdf ή άλλες φόρμες εκτυπώσιμα μοντελάκια,εσείς απλά τυπώνετε σε Α4,κόβετε,κολλάτε,κι απο κεί και πέρα άν θέλετε προσθέτετε επιπλέον χρώματα ή και την φαντασία σας..σας δίνω ένα σύνδεσμο,άν βάλετε π.χ.

"free paper models" σε όποια μηχανή θα βρείτε ότι θέλετε,απο τα παραπάνω μέχρι πανέμορφα ιστιοφόρα...ελπίζω κάποιος/α να γουστάρει...

 

http://backyardmoon.pwp.blueyonder.co.uk/fun.htm#models

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ασχολούμαι με τον μοντελισμό αλλά όχι αυτόν...

Ασχολούμαι με αερομοντελσμό (αεροπλανάκα με δίχρονους μικρούς κινητήρες, έλικες κλπ.) και με αυτοκινητομοντελισμό

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το να παρατηρεί κανείς τα μοντέλα στις επιξείδεις εσωρούχων, μπορεί να θεωρηθεί "εναχόληση με το μοντελισμό"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φτιαξει γυρω στα 25-30 μοντελα (πιο μικρος,φυσικα) με φοβερες

λεπτομερειες.Κυριως 2ου Παγκοσμιου,αεροπλανα.Τα περισσοτερα

κοσμουν γραφεια πιλοτων της Π.Α. στην 111 και 113 Π.Μ. !(τα αλλα

τα εσπασε το μαμα μου καθαριζοντας)... :-(

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παρατηρεί κανείς τα μοντέλα στις επιξείδεις εσωρούχων' date=' μπορεί να θεωρηθεί "εναχόληση με το μοντελισμό"?[/quote']

 

 

...είναι ένα....παρακλάδι του μοντελισμού καλοδεχούμενο... λέγεται "ανθρωποκεντρικός μοντελισμός" :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φτιαξει γυρω στα 25-30 μοντελα (πιο μικρος' date='φυσικα) με φοβερες

λεπτομερειες.Κυριως 2ου Παγκοσμιου,αεροπλανα.Τα περισσοτερα

κοσμουν γραφεια πιλοτων της Π.Α. στην 111 και 113 Π.Μ. !(τα αλλα

τα εσπασε το μαμα μου καθαριζοντας)... :-([/quote']

 

...το ίδιο κι εγώ,το αγαπημένο μου ήταν η ντακότα πού είχαμε στο Τατόι όπου πέρασα μέρες να αντιγράψω λεπτομέρειες και καμουφλάζ....

ε,όσα δεν έσπασε η δική μου μαμά καθαρίζοντας,τα ανέλαβε αργότερα η γυναίκα και ο τότε μικρούλης γιός μου,με αποκορύφωμα την μετακόμιση...

τώρα δέν έχω ούτε ένα,αλλά θα ξαναφτιάξω...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου