Προς το περιεχόμενο

Καθηστέρηση σε midi μέσω Sonar


block

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηχογραφώ μία κιθάρα στο sonar , μετά θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια midi synths πρίν τα ηχογραφίσω ακούγονται σωστά , κατα την ηχογράφιση όμως υπάρχει κάποια καθυστέρηση . Γιατί έχω κάνει κάποια ρύθμηση λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να γράψεις

 

1. τι υπολογιστή έχεις?

2. Ποια κάρτα ήχου χρησιμοποιείς?

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόοδος !!! τώρα ακούγεται άμεσα το midi αλλά κατα την αναπαραγωγή της εγγραφής ακούγεται αργά !!!! Μήπως ξέρει κάποιος τί γίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ψιλομπερδευτεί, και δεν είμαι και ο καλύτερος για sonar, αλλά να σε ρωτήσω..

 

Απο όσο κατάλαβα, γράφεις πρώτα την κιθάρα σε ενα audio track.

 

μετα ανοίγεις ενα vst και γράφεις με τί βάση

 

Τον μετρονόμο , η αυτό που έγραψες στην κιθάρα.

 

Εχεις καθυστέρηση στο κλαβιέ κατα την διάρκεια που παίζεις?

 

Αν δεν σου κάνει κόπο ξαναπές το βήμα βήμα, με πραγματικό παράδειγμα και λεπτομέριες, π.χ. ΄πόσα track ανοίγεις, πόσα vst έχεις φορτώσει για ν δώ αν μπορώ να σου πώ μια γνώμη

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όντως δεν σας τα λέω καλά !!!! :oops: απλά δεν μπορώ να καταλάβω τί ''παίζει'' . Υπάρχουν πολλά ερωτήματα που έχω !!! Αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ποστ θα ξεφύγει , και δεν θέλω να ανοίξω άλλα με διαφορετικά θέματα το κάθε ένα !!!! Θα γεμίσει όλο το recording section με block !!!!! :? :? Μπορώ να ξεσκίσω το πόστ με διάφορες ερωτήσεις ?? πάνω στο θέμα '' ηχογραφώντας με sonar 6 και maudio fast track usb ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου