Προς το περιεχόμενο

τι μαγνητες να βαλω σε kramer?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και στους μονούς πετά ένα σαν αυτό: http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sshr1b_wh.htm και αποκτά και 2ο διπλό! Οπότε σύνολο θα έχει 3 διπλούς.... Η απόλυτη μεταλ κιθάρα! :D

Τώρα για το ποια εταιρία να πάρεις' date=' έμπα στο site να ακούσεις samples. Αλλά προσοχή μην στηριχθείς μόνο σε αυτά. Αυτά απλώς μια κατευθυντήρια αρχή θα σου δώσουν, προς το ποιος μαγνήτης είναι πιο κοντά στον ήχο σου.[/quote']

 

Αυτό θα πρότεινα και εγώ.SH-6 και 2 Hot rails.

 

Επίσης για απόλυτη καφρίλα υπάρχει και ο EMG-81 αλλά μετά καλό είναι να πάρεις και 2 EMG S για τους μονούς γιατι passvie και active δεν τα πάνε και πολύ καλά στο ίδιο κύκλωμα :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά janick το θέμα είναι ότι οι λύσεις 81-85, 81-S-S είναι τόσο χιλιοφορεμένες, οπότε χάνεται η μαγεία.....

 

Εγώ μαζί με 1 κοντρόλερ ψάχνομαι και για μαγνήτες για την bcrich (την 7χορδη) και έπειτα από ψάξιμο καταλήγω σιγά σιγά σε αυτούς: http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssh78b_invader_humbucker.htm

Λέει ότι είναι βαριά εξέλιξη του sh6 για 7χορδες.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά janick το θέμα είναι ότι οι λύσεις 81-85' date=' 81-S-S είναι τόσο χιλιοφορεμένες, οπότε χάνεται η μαγεία.....

 

Εγώ μαζί με 1 κοντρόλερ ψάχνομαι και για μαγνήτες για την bcrich (την 7χορδη) και έπειτα από ψάξιμο καταλήγω σιγά σιγά σε αυτούς: http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssh78b_invader_humbucker.htm

Λέει ότι είναι βαριά εξέλιξη του sh6 για 7χορδες.[/quote']

 

Χιλιοφορεμένοι η όχι αν σου βγάζουν τον ήχο που θες τι σε νοιάζει;; :wink:

Ο invader που παραθέτεις τον κοίταξα και εγώ αλλά ήταν πολύ μουντός για τα γούστα μου.Τουλάχιστον η 6χορδη έκδοση.Δε νομίζω να άλλαξε και πολύ στην 7χορδη :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καθόλου δεν με νοιάζει. Αλλά επειδή είμαι ψωνάρα δεν θέλω να έχω ότι έχει και η μάζα! Χαρχαρχαρχαρ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο duncan distortion (SH6) δεν μου αρεσε καθολου.....ειναι πολυ υπερβολικος με παρα πολλα ενοχλητικα πριμα(και οχι μονο.....ακουγεται σαν να εχεις ενα equalizer και να εχεις σπρωξει προς τα πανω ολες τις συχνοτητες)......για τον invader δεν το συζηταμε......ειναι το μαυρο προβατο της duncan........

 

Θα σου ελεγα να κοιταξεις τον πασιγνωστο JB καθως και τον underestimated κεραμικο Custom (SH5)

 

Ειμαι επισης πολυ μεγαλος fan του emg 85 και οχι σε neck αλλα σε bridge θεση......απιστευτα πιο ζεστος και natural sounding απο τον 81

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον ακούς τον fenderiarhs!

Σοβαρά ό ιδανικος συνδιασμός για μένα είναι JB-Hot Rails-Hot Rails, πίσω παίζει και ο Distortion απλά ο μαγνήτης αυτός είναι εντελώς και αποκλειστικά ΄80s και κάποια στιγμή θα σε κουράσει... Τέλος!!!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Fenderιαρη,

θα κανεις ενα κοπο να μου πεις αναλυτικοτερα τι να προτιμησω στο θεμα που εχω ανοιξει με τιτλο:Jackson 2 humbuckers αλλα ποιοι?

Thanx :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον ακούς τον fenderiarhs!

Σοβαρά ό ιδανικος συνδιασμός για μένα είναι JB-Hot Rails-Hot Rails' date=' πίσω παίζει και ο Distortion απλά ο μαγνήτης αυτός είναι εντελώς και αποκλειστικά ΄80s και κάποια στιγμή θα σε κουράσει... Τέλος!!![/quote']

 

 

Θα διαφωνήσω με τον χαρακτηρισμό αποκλειστικά και μόνο 80΄s.Μια χαρά scooped και μοντέρνος μπορεί να ακουστεί με τις κατάλληλες ρυθμίσεις.Ο JB πιο 80's είναι. :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου