Προς το περιεχόμενο

Single coil sized humbuckers για middle και neck με 250Κ pots (όχι scooped/SC voicing, 95% για καθαρό ήχο)


ΑpussyΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από καθαρό σε καθαρό, υπάρχουν διάφορες. Επίσης, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις και κάνα booster, μπορεί να διαφοροποιηθεί ο ήχος αρκετά.

 

Για να καταλάβω, ποιον καθαρό ήχο θέλεις? Παχύ με πολλές αρμονικές, και όχι στεγνό που δίδουν τα sc? Πώς θα περιέγραφες τον ιδανικό?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δικό μου καθαρό ήχο, δεν κυνηγάω κάποιου άλλου αδερφε. Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις και booster και άλλες 3000 ρυθμίσεις που έχει το modeler μου μπορει να διαφοροποιηθει, αλλά αφενος δεν έχουμε φτάσει ακόμα στην εποχή όπου όταν αλλάζεις θέση στον επιλογέα μαγνητών να αλλάζει κανάλι ενισχυτή ή preset modeler αυτόματα , αφετέρου το θέμα είναι να έχεις μια ρυθμιση για όλες τις θέσεις.

 

Το Single Coil voicing των FS1 ΔΕΝ γινοταν να φυγει με τίποτα, αυτό το scooped πραμα (και ειναι και hot ο συγκεκριμένος έτσι?) με τα συγκεκριμένα πρίμα, δεν εβγαιναν με τιποτα. Το ξαναλέω, έχω κάνει ΠΟΛΥ ακραιες ρυθμίσεις μπας και, και έχω χιλιάδες ρυθμίσεις να πειράξω (οχι, δεν ειμαι καινουριος στα modelers, 9 χρόνια με AF2 και 2ο χρόνο με το AF3), ε δεν. Τι να κάνουμε. Δεν είναι όλα απλά EQ.

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου