Προς το περιεχόμενο

Standalone VSTi ή DXi host?


skatemporas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά χρειάζομαι κάποιον VSTi host ο οποίος να μην μπλέκεται με ASIO drivers γιατί η κάρτα μου δεν τους υποστηρίζει, οπότε το latency εκτοξέυεται κατακόρυφα. Το Fruity Loops είναι μια χαρά από latency αλλά στα plug-in instruments του δεν περνάει καμία MIDI πληροφορία εκτός από τα note-on/note-off σήματα... οπότε το Sustain Footswitch και τα λοιπά knobs/sliders του Radium μένουν άχρηστα. Είχα βρεί έναν "αυτοσχέδιο" host, ο οποίος γενικά είναι μια χαρά, αλλά σε κάποιες άκυρες στιγμές αυξάνει μόνος του το latency... άστα να πάνε δηλαδή.

 

Επίσης ένας αντίστοιχος DXi host θα έκανε για τη δουλειά εφ'όσον έχω τον VST-DX adapter της FXpansion.

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not True gia to Fruity Loops...

 

Kane deksi klik sto koumpi tou organou pou 8es na perakseis' date=' learn mode kai gyrnwntas sto radium to knob sto opoio 8es na antistoixei to fruity loops antapokrinetai....

 

 

 

 

Ermis[/quote']

 

Έχω την έκδοση 3.5.6 και αυτό που λές γίνεται για όλα τα κουμπια του fruity loops, και όχι για τα κουμπιά των plug-ins του. Tα μόνα κουμπιά από plug-ins που μπορούν να συνδεθούν με κάποιον εξωτερικό controller είναι αυτά των VST effects, και μάλιστα όχι με τον τρόπο που περιγράφεις. Στα VSTis δεν περνάει ούτε καν το σήμα του Sustain Pedal.

 

Πάντως είδα το demo του Sonar και αποφάσισα πως πρέπει να το αποκτήσω με κάποιον τρόπο, και επίσης τυχαίνει να κάνει και για αυτήν τη δουλεία, οπότε μάλλον δε χρειάζομαι ξεχωριστό πρόγραμμα πια.

 

Ευχαριστώ όπως και νά 'χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου