Προς το περιεχόμενο

bass fuzz!!! copilot fx η fuzzhugger????


jvag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και πολυ καιρο ψαχνω για ενα fuzz για μπασο. εχω ψαξει απο τα πολυ κλασσικα μεχρι τα πολυ αρρωστα.

τελικα κατεληξα σε αυτα τα δυο:

1)orbit της copilot fx

2)arc flash oscillator της fuzzhugger

προφανως δεν υπαρχουν dealer στην ελλαδα αρα δεν ειχα την δυνατοτητα να δοκιμασω κανενα απο τα δυο.

προφανως επισης δεν ειναι και τα πιο συνηθισμενα πεταλια οποτε φανταζομαι ελαχιστοι θα εχετε καποια εμπειρια απο αυτα

εγω παντως κανω την αποπειρα να ζητησω αποψεις απο οποιον τυχον εχει παιξει καποια στιγμη με καποιο απο τα 2 η γνωριζει κατι που μπορει να με βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω τη γνώμη μου αν και εγώ παίζω κιθάρα.Το συγκεκριμένο fuzzhugger που σκέφτεσαι δεν το εχω δοκιμάσει αλλά έχω το ABSynth και είναι απλά απίστευτο!Αν και εγώ θα σου πρότεινα να κινηθείς προς Dwarfcraft Devices και συγκεκριμενα το Eau Claire Thunder αφού ενδιαφέρεσαι για μπάσο. Είναι τσιμπημένη η τιμή του αλλά πίστεψέ με αξίζει μέχρι και το τελευταίο cent.Eγώ παντώς με αυτά τα δύο είμαι πλέον καλυμένος από άποψη fuzz ... προς το παρόν...Πρώτο μου post!

I NEEED MOOOREEEE FUUUUUUUUUUUZZZZZZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εψαχνα μαζι με το μπασιστα για fuzz και  ακουσα παρα πολλα , με διαφορα αυτο http://www.jampedals.com/fuzz-phrase/ και για τα δικα μου αυτια και για τα αυτια του μπασιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εγώ θα σου πρότεινα να κινηθείς προς Dwarfcraft Devices και συγκεκριμενα το Eau Claire Thunder αφού ενδιαφέρεσαι για μπάσο. Είναι τσιμπημένη η τιμή του αλλά πίστεψέ με αξίζει μέχρι και το τελευταίο cent.

 

φίλε είναι πολύ καλό!! έχεις δίκιο.

μήπως έχεις βρει εσύ όμως κανένα ντέμο με μπάσο? γιατί δεν βρίσκω κάτι και νταξ δεν ψήνω να δώσω τόσα λεφτά για ένα πετάλι που δεν έχω ιδέα πως ακούγεται στο μπάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πολυυυυυυυυυυυυύ μέτριο demo

 

Το demo είναι με ενα bass VI (ο ψυχάκιας στο video είναι και ο ιδιοκτήτης της Dwarfcraft Devices)

 

Επίσης

Είναι η mini έκδοση του ίδιου πεταλιού η οποία ειναι κα πιο φτηνή.Στο τέλος του video παιζει και με μπάσο

 

Aυτά προς το παρόν. Μόλις βρω τίποτα άλλο θα επανέλθω

I NEEED MOOOREEEE FUUUUUUUUUUUZZZZZZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο σπίτι μου αυτή τη στιγμή. Το Bluebeard και ένα χειροποίητο. Αν θες, βρισκόμαστε να τα ακούσεις. Κατά την γνώμη μου το Bluebeard είναι ΤΟ fuzz.

Επίσης έχω παίξει με Bass Big Muff, Bass XXL (όχι ακριβώς fuzz), Musket και κανένα από αυτά δεν μου έκανε όσο το Bluebeard, αν και το BBM είναι εξαιρετικό, ιδιαίτερα για τα λεφτά του.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου