Προς το περιεχόμενο

Crossroads από πρόβα


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα πιτσιρίκια από το ωδείο πριν λίγο 😁 . Εγώ τραγουδώ, παίζω τη δεξιά ρυθμική και τα σολο. Το πανάρισμα το έκανα στο στουντιο εγγραφης του ωδείου (δλδ έβαλα το κινητό και έγραψε στερεο...).

Με το μπλουζ, ενώ στην κιθάρα το παλεύω, στα φωνητικά είναι πολυ πολύ πιο δύσκολο απ' ότι το περίμενα. Πρέπει να "αυτοσχεδιάζω" με τη φωνή μου σε πεντατονική, κάτι που δεν έχω συνηθίσει. Εξ' ου και οι παράξενες νότες που προσπαθούσα να πιάσω. Πρέπει να το δουλεψω σπίτι...

Τα σόλο δεν τα άκουγα καθόλου (έπαιξα με ένα hotone ampero στα μονιτορ), αλλά κάτι έπιασε το μικρόφωνο του κινητού.

 

 

 

  • Like 7

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο....με αρεσε. 😀😎 Επιτελους ακουσαμε και κατι μεσα δω απο ροουκ και οχι τα γνωστα νεροπλιασματα συνθεσεις του καθε επιδοξου Μπαχ με τα συνθ.
Λαθη και σφαλματα παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν. 

Επεξεργασμένο από ThomasSot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι επίδοξοι Μπαχ (με τα συνθ) έχουνε ψυχή, να ξέρεις. Και αυτοί προσπαθούν να εκφραστούν με κάθε διαθέσιμο μέσο, ανάλογα και με τις δυνατότητες τους. Και οι κοβεραδες το ιδιο. Κάνουν ο,τι μπορούν αντλώντας ευχαρίστηση από δημιουργίες άλλων. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Και οι επίδοξοι Μπαχ (με τα συνθ) έχουνε ψυχή, να ξέρεις. Και αυτοί προσπαθούν να εκφραστούν με κάθε διαθέσιμο μέσο, ανάλογα και με τις δυνατότητες τους. Και οι κοβεραδες το ιδιο. Κάνουν ο,τι μπορούν αντλώντας ευχαρίστηση από δημιουργίες άλλων. 

 

Περι ορεξεως...κολοκυθοπιτα αγαπητε φιλε. 😁
Σε καμμια περιπτωση εγω προσωπικα δεν εχω απαξιωσει τη δουλεια κανενος εδω μεσα. 😀

Το δικο σου εδω μου αρεσε παρα πολυ....παιγμενο καλα  και ειναι και η μουσικη που μ αρεσει.

Επεξεργασμένο από ThomasSot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οι διασκευες ειναι μια χαρα, μαθαινεις πολλα πραγματα, οταν ημουν πιτσιρικας μεταξυ αλλων ειχα μπλεξει με ενα πολυ δυνατο διασκευογκρουπ, αλλα σε σοβαρη φαση , με πενταωρες προβες αρκετες φορες την εβδομαδα, μετα live σε καλα μαγαζια κλπ, και μπορω να πω οτι ειναι απο τις καλύτερες μεθλοδους για να μάθεις να ρόκ 😆 γιατι παίζεις μουσική ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΚΟΥΡΟΥ, και μπαινεις στο νόημα.

 

 Φυσικά δεν είναι ούτε το 1% της δυσκολίας του να φτιάξεις κάτι δικό σου που να περάσει έξω, ώστε να υπάρχουν οι προυποθέσεις να ξεφύγεις από τη ΜΙΖΕΡΙΑ της Ελλάδας. Εκεί να δεις γαμήσι.

 

 

 Άντε για ύπνο τώρα, να τα δεις εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, manosx είπε

Φυσικά δεν είναι ούτε το 1% της δυσκολίας του να φτιάξεις κάτι δικό σου που να περάσει έξω, ώστε να υπάρχουν οι προυποθέσεις να ξεφύγεις από τη ΜΙΖΕΡΙΑ της Ελλάδας. Εκεί να δεις γαμήσι.

 

Οποτε να υποθεσω τωρα εφ οσον πας για καριερα στο εξωτερικο, θα εχουμε την εξης σειρα

Μπαχ

Μπετοβεν

Μπητλς

Μανος ξου.

 

41 λεπτά πριν, manosx είπε

Άντε για ύπνο τώρα, να τα δεις εκεί.

 

Δεν βλεπω τετοια πραμματα στον υπνο μου, ειμαι σοβαρος ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThomasSot είπε

 

Οποτε να υποθεσω τωρα εφ οσον πας για καριερα στο εξωτερικο, θα εχουμε την εξης σειρα

Μπαχ

Μπετοβεν

Μπητλς

Μανος ξου.

 

Αφτοί οι Μπητλς, ποιοι είναι?

Τους άλλους τους ξέρω ασούμε.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θωμα ασε με εμενα. Να σου πω κατι φιλικα; Τωρα βγηκες απο το BANιο, γινε κυριος, με τους αλλους δηλαδη, εμενα δε με νοιαζει δε χαμπαριζω πιστεψε με, λοιπον γινε κυριος και βαλε κανα ρεξονα, γιατι εχεις αρχισει και μυριζεις και σε βλεπω να ξαναμπαινεις στην ΜΠΑΝιερα, if you know what i mean.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου