Προς το περιεχόμενο

Καλα underground συγροτηματα (μη εμπορικα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε συ Judas, πες μας περίπου τι ψάχνεις :) Τι στυλ;

 

Πάντως μια και έχασα το πάρτυ να προτείνω κάτι σολίστες που νομίζω θα τους θυμούνται αιώνες μετά. Προτείνω Λίστο, Βετόβενο, Μαλέριο, Βράμσιο, Σμετανά και ΞΖ Βάχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
underground εννοεί λογικά "όχι και τόσο γνωστά" σχήματα-καλλιτέχνες

 

Φταίω εγώ τώρα να πω τον κουμπάρο μου που έχει ένα σχήμα που το ξέρω μόνο εγω, αυτός και το σχήμα? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)OK μπορει να μην ειναι και τοσο underground ο King Diamond αν και γενικα οθτε ατομο που κυνηγα τη δημοσιοτητα ειναι' date=' και λογικες τιμες εχουν οι συναυλιες τους, και οταν ξεκιναγαν οι Mercyful Fate ξεκινισε και το κινημα του Thrash οποτε καλυστα θα μπορουσαν να παρατησουν τον ''περιεργο'' ηχο τους και να το γυρουσουν και αυτοι στο (ας μου επιτραπει η εκφραση) tred της εποχης. Ακομα διαφορα επεισημα κειμενα αναφερουν αυτα τα δυο συγροτηματα ως underground οπως το booklet του ''Roadrunner United: The all star sessions'', οποτε δεν ειναι μονο δικη μου αποψη. Τελος παντων, ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει.

2)Τελικα κανενας δεν μου ειπε κανα καλο underground συγκροτημα. Ολοι το παιζετε εξυπνοι αλλα...[/quote']

 

1) To οτι δεν κυνηγα την δημοσιοτητα οφειλεται στο οτι τον εχεις πιασει στα τελευταια του και οχι στα φορτε του. Οσοι πιο παλιοι απο μενα, θα εχουν πολλα να σου πουν. Γενικα παντα ηταν στην κατηγορια(μεχρι πριν το abigail 2 μεσες ακρες) των συγκροτηματων που ηξερε καποιος ο οποιος ξεκιναγε με αυτη την μουσικη. Το οτι υπηρχε το thrash τοτε, δεν εχει να πει τιποτα απολυτως, ηταν ακριβως η ιδια εποχη που ξεκιναγε και το death και μετα απο λιγο ειχαμε και το grunge κλπ κλπ κλπ.

Το οτι μια εταιρια χαρακτηριζει τα συγκροτηματα της ετσι δεν σημαινει οτι ισχυει, οπως επισης η rr δεν ειναι και η καλυτερη των εταιριων. Γενικα στις εταιριες τα φουσκωνουν απο λιγο εως απιστευτα.

Επισης δεν ειναι θεμα το τι θεωρει κανεις, αλλα το τι εχει γραψει η ιστορια.

 

2)Δεν γινεται να σου πουμε καποιο underground συγκροτημα, γιατι δεν ειπες τι θες να σου πουμε. Απο thrash? apo death? apo progressive? apo power? apo latin? apo pop? ti? Γινε συγκεκριμενος και θα χεις αρκετες απαντησεις και αρκετο πονοκεφαλο με τι να πρωτοακουσεις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα συγκροτήματα που λέτε ειναι εμπορικά και όχι underground. Ας διαχωρίσουμε λίγο τις έννιες! Λοιπόν underground:

 

tugsucks.wordpress.com

www.diymusic.org/cutyourthroat

www.bradsucks.net

 

και για άπειρα underground ελεύθερα και καθαρά αυτοοργανωμένα συγκροτήματα και άπειρα cd τους

 

diymusic mp3 τομέας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα συγκροτήματα που λέτε ειναι εμπορικά και όχι underground. Ας διαχωρίσουμε λίγο τις έννιες! Λοιπόν underground:

 

tugsucks.wordpress.com

www.diymusic.org/cutyourthroat

www.bradsucks.net

 

και για άπειρα underground ελεύθερα και καθαρά αυτοοργανωμένα συγκροτήματα και άπειρα cd τους

 

diymusic mp3 τομέας

 

οι cut your throat είναι φιλαράκια μου και επειδή είμαι και εγώ DIY και έχουμε παίξει μαζί και την ξέρω τη φάση μας το παλικάρι δεν εννοούσε DIY σκηνή αλλά group τα οποία δεν τα ξέρει και πολύς κόσμος

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα συγκροτήματα που λέτε ειναι εμπορικά και όχι underground.

 

Θα μας τρελάνεις;

Σου φαίνονται για εμπορικοί οι Pink Floyd και οι Beatles;

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου