Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παντως οι μαμησιοι της rockinger' date='δεν μου αρεσουν καθολου στην τελε μου,δεν ειναι αρκετα σκαστοι και μουντιζουν.[/quote']

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=90037#90037

 

Επέστρεψε το καλύτερο ψαχτήρι του Noiz;

 

:wink: :D

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε silot συγνωμη που δεν εδωσα και τα specs

τα παραθετω στο παρακατω link.ελπιζω να βοηθησει.δεν ξερω πως θα σας φανουν αλλα δεν ηθελα για αρχη να δωσω πολλα χρηματα γιατι δεν 3ερω αν 8α πετυχει.περιμενω σχολια.....

 

http://www.box.net/shared/5uduljoiz5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην θυμαμαι πολυ καλα την αλλαγη που εκανες σε steel saddles αλλα δεν μπορω να τα βρω και το καταστημα που προτεινει ο sf τους εχει παντα out of stock!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην θυμαμαι πολυ καλα την αλλαγη που εκανες σε steel saddles αλλα δεν μπορω να τα βρω και το καταστημα που προτεινει ο sf τους εχει παντα out of stock!!!

 

http://www.wdmusic.co.uk/shop/products.php?category=247&product=2785

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα τον bridge twang king σε μια παλια μου tele, κ ηταν αψογος. πραγματικα σκαστος μαγνητης. και πανω απ ολα με κλασικο ηχο tele. αν και ο neck ειναι αναλογης ποιοτητας, τοτε ειναι μια εξαιρετικη λυση.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

λεπον σκεφτομαι για καποιες αλλαγες στην baja μου! ;D

πρωτα απο ολα αυτος ο τετραθεσιος του σατανα κ τα ποντεσιομετρα θα φυγουν με την μια κ την θεση τους θα παρουν ενα σετακι RS με νορμαλ τριθεσιο κ οχι αυτα τα σατανικα Push push που μονο μπελα μου φερνουν! :P

 

απο μαγνητες φοραει αυτους

1 Custom Shop “Twisted” Tele® Single-Coil (Neck),

1 Custom Shop Broadcaster Single-Coil (Bridge)

(να σημειωσω οτι παιζω τα ρυθμικα παντα με την Middle Position

κ τα σολο μου με την Neck.)

απο αυτα που εχω διαβασει κατεληξα οτι θελω ενα "blues" set δηλαδη πιο γκαζομενο απο ενα Vintage set.

 

κ κατι αλλο! μου εχει περασει απο το μυαλο να βαλω εναν διπλο sthn θεση του Neck(καλα ρε μην βαρατε :P ) ο Richards Φταιει.

σκεφτηκα να σπαει ο διπλος στην Middle Position ωστε να εχω το σκασιμο στα ρυθμικα που θελω. επισης επειδη χρονια επαιζα με διπλους ο διπλος στην neck Position ειναι η αγαπημενη μου θεση για σολο!

αυτο που με προβληματιζει ειναι εαν θα ειναι οκ τα ποντεσιομετρα(γιατι το σετ θα ειναι για κλασσικη τελε) κ κατα ποσο θα καταφερω να βρω δυο μαγνητες που θα ταιριαζουν απολυτα! (λετε να κανω καμια επαφη με τον haeussel? )

 

λεπον εχετε να μου προτεινετε κατι?(ενοητε οτι ψαχνω για boutique

κατασταση)

 

επισης να διωξω το λευκο Pickguard κ να βαλω μαυρο κατι σαν κ αυτο 353126.jpg

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απο ολα αυτος ο τετραθεσιος του σατανα κ τα ποντεσιομετρα θα φυγουν με την μια κ την θεση τους θα παρουν ενα σετακι RS με νορμαλ τριθεσιο κ οχι αυτα τα σατανικα Push push που μονο μπελα μου φερνουν! :P

 

ε τοτε γιατι τα πουλησες αυτα που ειχες ρε Σακη?  :)

 

λεπον εχετε να μου προτεινετε κατι?(ενοητε οτι ψαχνω για boutique

κατασταση)

 

δες εδω: http://www.buckcannon.com/  για πολυ Boutiquοκατασταση αλλα σε φαση vintage.

 

επισης να διωξω το λευκο Pickguard κ να βαλω μαυρο

 

Callaham? 

t_pg1.jpg

 

Callaham Black Fiberboard Bakelite Lacquered 1-ply T Model Pickguard.

Made on the original 5-hole pattern

 

Made out of black fiberboard. It is thinly coated with nitrocellulose lacquer just like an original including the 5 inch diameter circle on the back side. Great for restorations and construction.

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε δεν τα ηθελα!  :P

ξες κλασικες βλακιες!  ::)

 

ευχαριστω για το λινκ θα λιωσω!

 

για τον διπλο τι λες εσυ? ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου