Προς το περιεχόμενο

Harley Benton PowerPlant ISO-5 Pro ?????


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.thomann.de/gr/harley_benton_powerplant_iso_5_pro.htm

 

Kαλησπέρα. 

Κοιταζω για ενα συμπληρωματικο δευτερο τροφοδοτικο να βαλω κατω απο την πεταλιερα μου γιατι δεν μου φτανουν οι θυρες( το αλλο ειναι trutone isolated και πολυ καλο).

Η τιμη του iso 5 einai πολυ καλη και αρκετα λειτουργικο με βαση τα mA που δινει. Απο τα reviews γενικα βλεπω πολυ θετικα σχολια, ενω σαν αρνητικο φαινεται μονο το οτι δεν ειναι γωνιακα απο την μια μερια τα καλωδια.

 

Παντα ημουν φοβικος με τα πιο φτηνα( κακως πολυ πιθανον) γτ λεν οτι ειναι iso ενω αποδειχτηκε οτι δεν ειναι. Ε

 

Ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο? Είναι οντως isolated ;; Αν το χετε χρησιμοποιησει πως σα φανηκε?

 

Προφανως αν μπορουσα θα πηγαινα για ενα ακομα trutone cs6 η cs7 , alla σε αυτη τη φαση δεν μπορω οικονομικα.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω.δυο τέτοια (ένα στο pedalboard και ένα πάνω στο γραφείο για ο,τι πετάλια έχω εκεί.

 

Αμφότερα αθόρυβα (ακόμα και με "παράξενα" πετάλια), και μου εμπνέουν εμπιστοσύνη. Για 50 ευρω δεν παίζονται.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδασμο digital και αnalog εχεις πανω ή μονο ενα ειδος?

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Για 50 ευρω δεν παίζονται.

σιγουρα , θελω να μην υπαρχει ρισκο και να ειν αι οντως isolated. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ISO-2 pro και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Επιβαβαιώνω οτι είναι αθόρυβο τουλάχιστον με τα πετάλια που χρησιμοποιούσα. Το πούλησα όταν χρειάστηκα περισσότερες θύρες και τώρα που ετοιμάζω αλλη μία πεταλιέρα σκέφτομαι να το ξανα πάρω. Για τα λεφτά τους θεωρώ πως αξίζουν.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω και το χρησιμοποιώ με δύο Mooer preamp 012 που δουλεύουν με 220mA το καθένα και δουλεύει χωρίς πρόβλημα, θορύβους κλπ

 

Όμως, στις θύρες 4+5 όταν αυξάνεις τα volt πέφτουν τα mA που δίνει (λογικό) χονδρικά:

9Volt - 500mA

12volt - 375mA

18volt - 250mA

 

All in all λοιπόν το συστήνω. Αν χρειαζόμουν τροφοδοτικό θα έπαιρνα ένα τέτοιο.

 

Τα βύσματα είναι στη μία άκρη ευθεία και στην άλλη γωνία (λογικό επίσης).

 

  • Συμφωνώ 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia την ιστορια θα παω να παρω αυριο ενα απο τα iso pro. μελετω τωρα ποιο. βγαινουν σε διαφορες εκδοσεις με 9v μονο η multiple outputs. 

Περα απο τις δικες σας πολε βοηθητικες τοποθετησεις επι του προιοντος βρηκα και αυτο το βιντεο που ο τυπος το ανοιγει το μετραει και τοποθετειται θετικα. Σημειωνω οτι παλιοτερα τους ειχα σταυρωσει. Αν παν ολα οκ ειναι πραγματικα εντυπωσιακο που ναι τοσο φτηνο

Παραθετω το βιντεο μηπως ψαξει και κανενας αλλος στο μελλον να το βρει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου