Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Γιώργος ήταν μέλος του ΝΟΙΖ, αν θυμάμαι καλά πέθανε γύρω στο 2013, νεότατος λίγο πριν φτάσουμε στο σημείο να τα πούμε από κοντά... έφυγε. Ευγενικό παιδί, με γνώσεις μουσικές και γενικότερα όλο ζωντάνια

Δεν ήταν και ιδιαίτερα δημοφιλής επαέ μέσα βέβαια.

Εις ανάμνηση

 

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Ο Γιώργος ήταν μέλος του ΝΟΙΖ, αν θυμάμαι καλά πέθανε γύρω στο 2013, νεότατος λίγο πριν φτάσουμε στο σημείο να τα πούμε από κοντά... έφυγε. Ευγενικό παιδί, με γνώσεις μουσικές και γενικότερα όλο ζωντάνια

Δεν ήταν και ιδιαίτερα δημοφιλής επαέ μέσα βέβαια.

Εις ανάμνηση

 

Flashback αυτό το ποστ...

 

Ακόμα θυμάμαι το πόσος κόσμος είχε μαζευτεί τότε στη συναυλία στο six dogs που είχε διοργανωθεί για να μαζευτούν τα έξοδα για τις θεραπείες του. Άνθρωποι άσχετοι μεταξυ τους που απλά ήθελαν να βοηθησουν εναν ανθρωπο που δεν ειχαν καν γνωρισει.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Μπα...Πάντα ήμουν fan του παρακάτω prog.  image.gif.27c7f9c98b08827eac05ee76697b4c10.gif

 

 

 

 

Λοιπόν, πολύ ροκ κιθάρα υπάρχει και στο Γεια σου Φραουλίτσα (όπου στο 0:25 αγγίζει και το μέταλ! )

 

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες ημέρες έχω ΛΙΩΣΕΙ το παρακάτω, ευτυχώς που ΔΕΝ είναι σε βινύλιο (γιατί αν ήταν, εκεί κάπου στο 1:32 θα είχε τρυπήσει ο δίσκος). Τι κόλλημα!........... Τι παιχταράδες, όσο και αν ακούω Porcaros και τους λοιπούς δεν τους χορταίνω ποτέ...... 

 

 

 

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Τις τελευταίες ημέρες έχω ΛΙΩΣΕΙ το παρακάτω, ευτυχώς που ΔΕΝ είναι σε βινύλιο (γιατί αν ήταν, εκεί κάπου στο 1:32 θα είχε τρυπήσει ο δίσκος). Τι κόλλημα!........... Τι παιχταράδες, όσο και αν ακούω Porcaros και τους λοιπούς δεν τους χορταίνω ποτέ...... 

 

 

 

Αφρός 
 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Τις τελευταίες ημέρες έχω ΛΙΩΣΕΙ το παρακάτω, ευτυχώς που ΔΕΝ είναι σε βινύλιο (γιατί αν ήταν, εκεί κάπου στο 1:32 θα είχε τρυπήσει ο δίσκος). Τι κόλλημα!........... Τι παιχταράδες, όσο και αν ακούω Porcaros και τους λοιπούς δεν τους χορταίνω ποτέ...... 

 

Όλως τυχαίως τους άκουγα χτες, και συγκεκριμένα το "Livefields" του 1999. Aν δεν το έχεις ακούσει, σπεύσε. 
Ένα δείγμα παρακάτω για όσους δεν...

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου