Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Αρχή Διαλόγου είπε

Εγώ θα πρότεινα Πιτσίνιαγκα με το ορίτζιναλ τα τα τα

Εσένα σου αξίζει να δεις την Δρούτσα στον ύπνο σου (άντε μη το χοντρύνω τώρα).

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grey είπε

Εκτιμώ το ενδιαφέρον σου αλλά θα σου αρνηθώ.

Φίλε Γκρίζε αυτό έχει όνομα, το λένε υπεκφυγή.

Δεν έχεις απολύτως καμία απάντηση, ούτε εγώ έχω αλλά δεν τα βάζω με τους άλλους ούτε με τον Μιρό (πολύ καλός ζωγράφος, επί τη ευκαιρία).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, marathon είπε

Θα έπρεπε επειγόντως να γραφτεί ένα «Περί Σοβαροφάνειας» δοκίμιο. Για τη σοβαροφάνεια με την οποία η κοινωνία μας αντιμετωπίζει τα πάντα, παλινδρομώντας ακατάπαυστα ανάμεσα στον θαυμασμό και στην απέχθεια, στην αποθέωση και στον λιθοβολισμό. Το να σφίγγεις ισόβια τα δόντια μήπως και σου ξεφύγει ένα χαμόγελο σε κάνει άραγε καταθλιπτικό ή απλώς γελοίο; Για τη συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό ελαφρού τραγουδιού πρόκειται. Όχι για τη διεκδίκηση των χαμένων πατρίδων. Ούτε για την αντιμετώπιση της κλιματικής αλλαγής. Οι συντελεστές της φετινής συμμετοχής μας στη Eurovision είναι ευφυέστατοι. Το αποδεικνύει το χιούμορ τους. Η Ελλάδα που αυτοσαρκάζεται μακάρι να τα καταφέρει καλύτερα από την Ελλάδα που φουσκώνει, κοκορεύεται και δεν σηκώνει μύγα στο -σκουριασμένο φευ!- σπαθί της. Λυπάμαι μόνον που δεν συμμετέχει και η Ινδία στη Eurovision. Ποιος ξέρει; Ίσως να έστελνε ένα ζειμπέκικο. Ή ένα νησιώτικο.

Χρήστος Α. Χωμενίδης

 

Kαι περισσότερα...που μου αρέσουν όλα!!!

https://www.athensvoice.gr/viral/trending-now/840380/zari-ta-sholia-gia-to-to-tragoudi-tis-marinas-satti/

 

Ο διαγωνισμός είναι τόσο σοβαρός όσο του επιτρέπουν οι συμμετέχοντες με τα τραγούδια τους, διαφωνώ δηλαδή ότι επειδή οι άλλες χώρες στέλνουν καραγκιοζιλίκια πρέπει το ίδιο να κάνουμε και ''εμείς''. Στείλε ένα ποιοτικό καλό κομμάτι να πάρει τη δημοσιότητα και ας βγει τελευταίο, εν καιρό θα δικαιωθείς, η μουσική είναι αξιοκρατική τέχνη, εγώ της έχω εμπιστοσύνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Στείλε ένα ποιοτικό καλό κομμάτι να πάρει τη δημοσιότητα και ας βγει τελευταίο, εν καιρό θα δικαιωθείς, η μουσική είναι αξιοκρατική τέχνη, εγώ της έχω εμπιστοσύνη

Μαυρίκιος Μαυρικίου - Ψήνω φλαούνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Φίλε Γκρίζε αυτό έχει όνομα, το λένε υπεκφυγή.

Δεν έχεις απολύτως καμία απάντηση, ούτε εγώ έχω αλλά δεν τα βάζω με τους άλλους ούτε με τον Μιρό (πολύ καλός ζωγράφος, επί τη ευκαιρία).

 

Μα είναι δυνατόν να με ρωτάς τέτοιο πράγμα;

Καταρχήν απ' όσο ξέρω,το πράγμα με τον συγκεκριμένο διαγωνισμό δεν πάει καθόλου έτσι.Δεν κυκλοφορούν τις δουλειές τους οι καλλιτέχνες και μετά πάμε εμείς καμαρωτοί καμαρωτοί και λέμε "αυτό φεύγει καρφί για Eurovision".

 

Εσύ λες ότι δεν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο για κάθε ύφος τραγουδιού που αναφέραμε.

Εγώ δεν το πιστεύω.

...Αν επιμένεις πάντως μπορώ να σου στείλω με π.μ. κάμποσα.Δεν θα παραστήσω το μέλος επιτροπής δημόσια.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grey είπε

...Αν επιμένεις πάντως μπορώ να σου στείλω με π.μ. κάμποσα.

 

Στείλε και μετά άμα δεν μου βγαίνει η συζήτηση θα τα εμφανίσω σα δικές μου ιδέες. :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, trolley είπε

ούτε με τον Μιρό (πολύ καλός ζωγράφος, επί τη ευκαιρία).

 

Ο αγαπημένος μου , άσχετο αλλά ας πω ακόμα μια παπαριά που δεν ενδιαφέρει κανέναν 😅

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Στείλε ένα ποιοτικό καλό κομμάτι

Μην το εκλάβεις ως τρολάρισμα, αλλά πώς εννοείς το "ποιοτικό, καλό κομμάτι";

Αν μιλάμε 100 άτομα σε αυτό thread, θα υπάρχουν τουλάχιστον 99 διαφορετικές απόψεις επ' αυτού...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου