Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

. Οι καλλιτέχνες δεν είναι δικηγόροι

Οι δικηγόροι είναι καλλιτέχνες 😁

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Ο Καρβέλας λέει ψέμματα

Ο Καρβέλας σε μια εκπομπή της Ρουλας είχε γυρίσει στην κάμερα και απευθυνόμενος στους τηλεθεατές είπε "φίλοι μου, Μαλακίες γράφω" ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς τα λόγια, το "μαλακίες " μέσα ήταν και η αυτοκριτική επίσης. Ψάξε την συνέντευξη,  στο youtube είναι. Οπότε σε τι είπε ψέματα? Όντως μαλακίες γράφει. Οι περισσότεροι που γράφουν μαλακίες όχι μόνο το παραδέχονται αλλά έχουν καβαλήσει 10μετρο καλάμι και τρέχουν.
Σαν τον ηλίθιο χτες που είδα στην tv να μιλάει για το "Τα-Τα-Τα" (δική του σύνθεση), το τουπέ που είχε δεν περιγράφεται.🙄 Αλλά δεν φταίνε αυτοί, δώσαμε αξία και προβολή στον κάθε βλάκα και ατάλαντο αυτής της χώρας, οπότε καλά να πάθουμε.

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

"Ψάχνουμε & κάνουμε έστω και μια βασική έρευνα πριν μιλήσουμε.

Αλλιώς εκτιθέμεθα."

ΣΦ Μάρτιος 2024.

Ρώτησα το google ''ποιες είναι οι πραγματικές δυνατότητες της Σατι?'' και μου βγάζει ότι ''Το 2007 κέρδισε υποτροφία για το Μουσικό Κολέγιο Μπέρκλι'' και από κομματάρες το μάντισσα... δεν πείστηκα, επιμένω ότι στην περίπτωση της Σατι αυτό που βλέπεις (νύχι) είναι αυτό που παίρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall-K Δεν ξέρω αν γράφει μόνο "μαλακίες", δεν τον παρακολουθώ. Το ψέμμα έγκειται στο ότι παρουσιάζει την τρέχουσα κατάστασή του ως επιλογή του - ενώ σου εξηγώ ότι δοκίμασε κάτι διαφορετικό και απέτυχε. Εν΄αντιθέσει, άλλοι (και η Σάττι επίσης) βρήκαν κάποιο κοινό, άρα εκ' των πραγμάτων βρίσκονται σε άλλο παρανομαστή.

 

Κρίμα, καθώς το "Taxi - Take it or leave it" ήταν καλός ποπ δίσκος, οι εποχές βέβαια ήταν διαφορετικές:

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Αλλά δεν φταίνε αυτοί, δώσαμε αξία και προβολή στον κάθε βλάκα και ατάλαντο αυτής της χώρας, οπότε καλά να πάθουμε.

Πράγματικά το ίδιο πιστεύω και εγώ.Διαθέτω όλα τα προσόντα,αλλά για κάποιο λόγο δέν με έχουν πάρει τηλέφωνο ακόμη.Παιδιά👋ξεχάσατε έναν πίσω...👋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Ρώτησα το google ''ποιες είναι οι πραγματικές δυνατότητες της Σατι?'' και μου βγάζει ότι ''Το 2007 κέρδισε υποτροφία για το Μουσικό Κολέγιο Μπέρκλι'' και από κομματάρες το μάντισσα... δεν πείστηκα, επιμένω ότι στην περίπτωση της Σατι αυτό που βλέπεις (νύχι) είναι αυτό που παίρνεις

 

Στο ίδιο αυτό το νήμα έχουν ανέβει βίντεο από εξαιρετικες δουλειές που έχει κάνει στο παρελθόν*. 

Τώρα αν θες να τις αγνοείς για να ικανοποιήσεις τον σολιψισμο σου be my guest. Δημοκρατία έχουμε.

 

*Με αυτό δεν εννοώ ότι το ''Ζαρι" δεν είναι και αυτό εξαιρετικό,ίσα ίσα είναι ότι καλύτερο έχουμε στείλει ποτέ στην Eurovision και μάλιστα και ΠΟΛΥ της πέφτει της Eurovision (είναι δηλαδή "καλλιτεχνικά" και "ποιοτικά '' σαφώς ανώτερο του θεσμού αυτού ο οποίος είναι βασικά μια χλιαρή σούπα όσον αφορά το μουσικό κομμάτι του)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιος έχει πάει στο Berklee δεν λέει ούτε εξασφαλίζει τίποτα. Είναι και το γιατί έχει πάει. Είναι ευκαιρία κυρίως για κάποιον να συγχρωτιστεί με σπουδαίες φωνές και ταλαντούχους των οργάνων και του ήχου, για το networking που παίζει κυρίως, όποιος έχει κάνει σπουδές και μαθήματα μουσικής το καταλαβαίνει νομίζω πως το εννοώ, δε σημαίνει πως θα γίνεις ο καλύτερος και θα εξασφαλιστείς επαγγελματικά γιατί μιλάμε για τέχνη.

 Ούτε έχει νόημα να λέμε, πήγε στο Berklee  και βγάζει κάτι τέτοιο. Και αυτό δεν έχει νόημα. Πήραν μια καλλιτεχνική απόφαση που μπορούν οι ίδιοι την ξέρουν, επιλέχτηκε από την ΕΡΤ προφανώς γιατί έχει μια πορεία στο πλαίσιο της τωρινής της πολιτικής, είναι ξεκάθαρο εμένα πως υπάρχει παρέμβαση για προώθηση και τουριστικά της χώρας, μέχρι στιγμής δε φαίνεται πως τα πάει άσχημα στην αντιμετώπιση των εξωτερικών κυρίως social media, παίζουν όπως ειπώθηκε πολλά στον διαγωνισμό αυτό, δεν παρακολούθησα αν η επιλογή φέτος του καλλιτέχνη έγινε με συμμετοχή του κοινού.

 

 Το τραγούδι δε μου αρέσει, πέρσι δεν προκριθήκαμε καν, πιστεύω πως  θα είναι συμπαθής και καλή πρέσβειρα κατά τη διάρκεια των συνεντεύξεων κλπ. της χώρας μας στον θεσμό, o Kαρβέλας είναι καταπληκτικός μουσικός και ενορχηστρωτής με άριστο αυτί και απεριόριστες δυνατότητες και όλα θα πάνε καλά πιστεύω και αγαπημένοι να παρακολουθήσουμε τον τελικό και να στηρίξουμε τη Μαρίνα.

 

 Δεν μπορούμε να κάνουμε πίσω τώρα. 😀 Καλή της επιτυχία και όλοι στους δέκτες να τη στηρίξουμε και να ψηφίσουμε. 50 ευρώ το σετ οι ξαπλώστρες το καλοκαίρι δε γεμίζουν από το μέσο μισθωτό και συνταξιούχο. Θέλουμε τουρισμό και εξωστρέφεια. Το προαπαιτούμενο για την ανάπτυξη είναι η εξωστρέφεια, η εικόνα της χώρας που πρέπει να εκφράζεται με ομοψυχία μέσω συμβιβασμών, για να έχουμε έσοδα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Θεωρώ λάθος τη κρατική επιδότηση οιασδήποτε μορφής τέχνης.

Για εμένα είναι θεμελιώδης η κρατική επιδότηση και στήριξη στην τέχνη, τόση όση και στον τεχνικό τομέα. Και από το κράτος και από την Ευρώπη με τα ΕΣΠΑτα😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MGs είπε

Πράγματικά το ίδιο πιστεύω και εγώ.Διαθέτω όλα τα προσόντα,αλλά για κάποιο λόγο δέν με έχουν πάρει τηλέφωνο ακόμη👋

Δεν είσαι μάλλον αρκετά βλαξ και ατάλαντος, αλλιώς θα σε είχαν ανακαλύψει και προωθήσει.😌

 

9 λεπτά πριν, trolley είπε

Κρίμα, καθώς το "Taxi - Take it or leave it" ήταν καλός ποπ δίσκος, οι εποχές βέβαια ήταν διαφορετικές:

Δεν το έχω ακούσει, θα του ρίξω ένα αυτί αργότερα. Ο Καρβέλας απλά κατάλαβε που είναι το χρήμα και εκεί πήγε, στην πηγή, και χέστηκε στο τάλιρο. Και πολύ καλά έκανε φυσικά, το έκανε συνειδητά και απέφυγε τους κομπασμούς για τις -άκρως επιτυχημένες εμπορικά- βλακείες που έχει γράψει.
Έλα, αφιερωμένο το παρακάτω έπος (του).image.gif.e2c7bd4ec63558c616f1d1049af1e798.gif

 

 

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου