Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

"Πήγαμε σε κωλάδικο στην Εθνική Οδό, και σοκαριστήκαμε από την έλλειψη καλαισθησίας και την αναντιστοιχία του ύφους με το κλίμα που έχει διαμορφωθεί στη χώρα μετά την τραγωδία στην Ουκρανία".

 

 

Δεν κατάλαβες μάλλον τη θέση μου.

Εγώ δεν τα χω με την eurovision.

Με την γελοιότητα της εκπροσώπησης μας, τα έχω.

 

Το κωλάδικο στην Εθνική οδό, μια χαρά αισθητική έχει.

Το κωλάδικο της Σατί δεν έχει , από όπου και να το παίσεις (μακριά από εμένα 😄).

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αυτό το "ποπο-έπος" που δημιουργήθηκε στο νήμα, είναι δική σου δουλειά κ. συνήγορε 🧐😄

Έχεις λυσσάξει με αυτόν τον ποπό...

 

 

 

Επιτέλους κάπου πρέπει να μπει ένα στοπ σ' αυτόν το κατήφορο, υπάρχουν και μικρά παιδιά που βλέπουν, αυτό το παράδειγμα δίνουμε? Χάθηκαν οι ωραίοι πωποί?

Θέλουμε πωπούς της προκοπής και τους θέμε ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια κατάλαβα.

 

Το ανέδειξες ως "γελοιότητα" μία.

Το ανέδειξες δύο.

Το ανέδειξες τρεις.

ΟΚ.

Από ένα σημείο και μετά (και αυτό το λέω για ΄μένα) τέτοια επιμονή αρχίζει και θυμίζει το "κράζεις;... θαυμάζεις!" με το οποίο κάποια μεγάλη αλυσίδα παιγχνιδιών κλπ, πορεύεται.

 

Σε τελευταία ανάλυση, κάθε χώρος έχει το υπόγειό του (κρυφό και φανερό). Άσε μας να λέμε τις μαλακίες μας, δε βλέπω να τσακώνεται κανείς.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, LK είπε

Εγώ δεν τα χω με την eurovision.

Με την γελοιότητα της εκπροσώπησης μας, τα έχω.

ΙΜΗΟ η eurovision χρειάζεται βαθμό "γελοιότητας"- είναι κάτι σαν "θέσφατο" του διαγωνισμού. 

Από την εποχή που η μουσική έδωσε τη θέση της στην εικόνα στον απόλυτο βαθμό, η εξτραβαγκάνζα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο έγινε καθεστώς. 

Οπότε δεν νομίζω ότι η Σάττι κάνει κάτι εκτός του "πλαισίου" - και πόσο μάλιστα δε, σε μια εποχή instagram, tiktok και των άλλων διαβόλων και τριβόλων που παρακολουθείτε.

  • Like 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, trolley είπε

Και βέβαια κατάλαβα.

 

Το ανέδειξες ως "γελοιότητα" μία.

Το ανέδειξες δύο.

Το ανέδειξες τρεις.

ΟΚ.

Από ένα σημείο και μετά (και αυτό το λέω για ΄μένα) τέτοια επιμονή αρχίζει και θυμίζει το "κράζεις;... θαυμάζεις!" με το οποίο κάποια μεγάλη αλυσίδα παιγχνιδιών κλπ, πορεύεται.

 

Σε τελευταία ανάλυση, κάθε χώρος έχει το υπόγειό του (κρυφό και φανερό). Άσε μας να λέμε τις μαλακίες μας, δε βλέπω να τσακώνεται κανείς.

1.Και θα το αναδείξω ξανά, με κάθε ευκαιρία, άλλες τόσες και παραπάνω.

2. Μπορείς να πιστεύεις ότι "θαυμάζω", κανένα πρόβλημα.

3. Γιατί , τσακώθηκα εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ΙΜΗΟ η eurovision χρειάζεται βαθμό "γελοιότητας"- είναι κάτι σαν "θέσφατο" του διαγωνισμού. 

Από την εποχή που η μουσική έδωσε τη θέση της στην εικόνα στον απόλυτο βαθμό, η εξτραβαγκάνζα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο έγινε καθεστώς. 

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό.

Διαφωνώ όμως ότι η Σατί είναι στο πλαίσιο.....ούτε trash δεν μπορεί να είναι....τόσο ανίκανη. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Μπορείς να πιστεύεις ότι "θαυμάζω", κανένα πρόβλημα.

 

Αυτό πιστεύω.

Όχι ότι θαυμάζεις την Σάτι.

Θαυμάζεις την μη-αποδείξιμη πεποίθηση ότι εσύ θα το έκανες καλύτερα (το έγραψες κιόλας, πάνω από μία φορά). Κοινώς κάνεις αυτό που κάνουμε όλοι στο Ελλάντα, νομίζουμε ότι θα είμασταν καλύτεροι πρωθυπουργοί από τον πρωθυπουργό, καλύτεροι προπονητές από τον Ρεχάγκελ, καλύτεροι τραγουδιστές από τον Μπιθικώτση και λοιπά πολλά.

Όπως έγραψα όμως (και ισχύει) όλο αυτό δεν μπορεί να αποδειχθεί, οπότε το "αναδεικνύειν τη γελοιότητα" έχει πολύ σχετική σημασία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Αυτό πιστεύω.

Όχι ότι θαυμάζεις την Σάτι.

Θαυμάζεις την μη-αποδείξιμη πεποίθηση ότι εσύ θα το έκανες καλύτερα (το έγραψες κιόλας, πάνω από μία φορά). Κοινώς κάνεις αυτό που κάνουμε όλοι στο Ελλάντα, νομίζουμε ότι θα είμασταν καλύτεροι πρωθυπουργοί από τον πρωθυπουργό, καλύτεροι προπονητές από τον Ρεχάγκελ, καλύτεροι τραγουδιστές από τον Μπιθικώτση και λοιπά πολλά.

Όπως έγραψα όμως (και ισχύει) όλο αυτό δεν μπορεί να αποδειχθεί, οπότε το "αναδεικνύειν τη γελοιότητα" έχει πολύ σχετική σημασία.

Μπορείς να πιστεύεις ό,τι θες ,όπως είπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Trash φίλος, μόνο ένας... 😎

 

 

Εγώ το εννοώ.

Και να είσαι Trash, δύσκολο είναι.

Δεν το έχουν όλοι.

Το trash ΕΙΝΑΙ άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου