Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, trolley είπε

Άλλος έλληνας πολιτικός έχει τάξει ότι θα καταργήσει την Γιουροβίζιον άμα τον κάνουμε πρωθυπουργό.

Όταν ξέρεις ότι οι πιθανότητες να βγεις πρωθυπουργός είναι μία στο εκατομμύριο, λες ό,τι μαλακιδιά θες.

Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι,🤔 τα ίδια και χειρότερα πιστεύαμε και για τον Aleksis, και τον φάγαμε στη μάπα για σχεδόν 5 χρόνια.😆 Οπότε...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ΟΚ αν ήταν να τραβήξουν τέτοια ζόρια ας καθοντουσαν σπίτι τους. Ε άμα πχια με αφτους τους... καλλιτέχνες 

Άμα αποκλειστεί o Europapas επειδή ρώτησε γιατί θα αφιερώσω τη ζωή μου για να αλλάξουν οι θεσμοί στην Ευρώπη και αν δεν το καταφέρω θα πεθάνω προσπαθώντας και αν χρειαστεί θα πάρω και άλλους μαζί μου στο θάνατο🤣

 

 No more !😡

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Μόλις πρόσεξα και το όνομα της μπάντας στο Αρμένικο τραγούδι

 

sc_1200x630_fef1e606d0b3552e10f32daf59d05771.thumb.jpg.dfd70275b4c4203f2527a7d2edad867a.jpg

Μαζί με τη Παράγκα, τα πιο ΤΙΜΙΑ εκτός δρόμου οχήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Μαζί με τη Παράγκα, τα πιο ΤΙΜΙΑ εκτός δρόμου οχήματα

Ποια είναι η Παράγκα τελικά ρε φίλε? συγκρότημα είναι, αμάξι είναι, πρόκειται για παράγκα στη κυριολεξία? τι είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Ποια είναι η Παράγκα τελικά ρε φίλε? συγκρότημα είναι, αμάξι είναι, πρόκειται για παράγκα στη κυριολεξία? τι είναι

Η Παράγκα είναι ένα αυτοκινητάκι παρόμοιο του Νίβα και της Τελεκάστερ, αρκεί να κοιτάς εκεί που πας, διαφορετικά θα πας εκεί που θα ήθελες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλύσεις, επί αναλύσεων, μεταξύ ανθρώπων που αποτελούν ειδικό κοινό. Έχω ακούσει (άθελα πολλάκις) και ειδεί επί τούτου, πάμπολλες φορές το ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ

Έτερον ουδέν και αδιαφορώ, δεν με ενδιαφέρει να δω, εκτός αν με πει κάποιος πως σε κάποιο οβίνδεο εμπεριέχονται σκηνές πλυντηρίου με πυγοστόλες κορασίδες.

ΔΛΔ ήμαρτόνε 🥳

Μας έχει σαπίσει ο ένας στο Χαμούνδ και ο άλλος στις Τέλε κι εσείς μιλάτε, για το αν είχε αμυγδαλές η Σάττι και ήταν σατανιστής ο Ουρουγουανός, ξέρω γω.

Κατά μία έννοια, ίσως θα ήταν καυλό, να ανοίξετε λογαριασμό στο Τικ Τοκ να μιλάτε με τους πολιτικούς μας αρχηγούς που συμμετέχουν, ή διαφορετικά, να μας επιτρέψετε να σφαχτούμε στα ίσα περί πολιτικής 😎

 

Όταν έχω απέναντί μου έναν Σερ- αριστερό κατ ευφημισμό, που ακούει ΑΒΒΑ, με βγαίνει ο Τζοε Στράμμερ και έρχεται ο ΣΦ που τους θαυμάζει και με λέει για Θάτσερ... ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ 

Όλοι χαμουνδ, νηστεία, προσευχή και μαμπέμπεγοζγκον, διατί, ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Αν ήθελα να εκφράσω με μία πρόταση αυτό που δίνει η Μαρίνα με το performance της και την επιλεγμένη σκηνοθεσία θα έλεγα.

 

 Είναι συγκλονιστικό που η εσωτερικότητά της εκφράζεται με τόση εξωστρέφεια.

 

 Μπράβο Μαρίνα και προχωράμε για τον τελικό αύριο.

 Σου ευχόμαστε μια εκτέλεση που θα μείνει στην ιστορία και ελπίζουμε στο θαύμα της πρωτιάς.

 

Φίλτατε, έχοντας το "ηθικό πλεονέκτημα", στάθηκε στη σωστή πλευρά της ιστορίας, οπότε ανέβασε τις πιθανότητές της για διάκριση στο ευρωπανηγυράκι.. 

 

Θα μπορούσε να κάνει ακτιβισμό μέσα από τα βιντεοκλίπ της,  όχι εκπροσωπώντας τη χώρα.. 

Αλλά όπου τον παίρνει τον καθένα.. 

 

Άλλωστε στην Ελλάδα μεγάλωσε, τέτοια γράμματα έμαθε από τους προγενέστερους επαναστάτες καλλιτέχνες του πωπού.. 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
53 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

εγώ τα έλεγα από πριν" ή "εγώ τα έβλεπα από πριν αλλά δεν μίλαγα για το καλό της αποστολής"

Παραπλανηθήκαμε φίλος από καλλιτέχνες αμφιβόλου πχιότητος λαίμαι... 😄

 

Στο Χ τρεντάρουν στο top 10

#eurovisiongr

#MarinaSatti

και Γιουροβιζιον (σκέτο)

Πόσο θα αντέξουμε πχια...

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη 

43 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

 

Φίλτατε, έχοντας το "ηθικό πλεονέκτημα", στάθηκε στη σωστή πλευρά της ιστορίας, οπότε ανέβασε τις πιθανότητές της για διάκριση στο ευρωπανηγυράκι.. 

 

Θα μπορούσε να κάνει ακτιβισμό μέσα από τα βιντεοκλίπ της,  όχι εκπροσωπώντας τη χώρα.. 

Αλλά όπου τον παίρνει τον καθένα.. 

 

Άλλωστε στην Ελλάδα μεγάλωσε, τέτοια γράμματα έμαθε από τους προγενέστερους επαναστάτες καλλιτέχνες του πωπού.. 

Εγώ θέλω οι καλλιτέχνες να βγάζουν τα πάντα, αν χρειαστεί και τις πολιτικές τους πεποιθήσεις και ότι άλλο γουστάρουν και δε θα αποφασίσουν ούτε επιτροπές, ούτε ταγοί ούτε αρχές. Θα αποφασίσει ο απόλυτος κριτής. Το κοινό.

 Το κοινό και ο λαός θα αποφασίσει. 

 Και σε τέτοια Ευρώπη θέλω να ζήσω.

 Που ο καθένας μπορεί να εκφράζεται για δημόσια θέματα ελεύθερα.

 Το ο καλλιτέχνης εν έτει 2024 να προσέχει τι κάνει γιατί εκπροσωπεί τη χώρα σε ένα ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ στον σύγχρονο δυτικό κόσμο και πρέπει να έχει συνέχειες θα το αποφασίσει το κοινό με την ψήφο του.

 Και μάλιστα όχι της χώρας του. Όλων των χωρών που συμμετέχουν.

 Αυτό ήταν το όραμα της ενωμένης Ευρώπης και δε θέλω να το βλέπω να μετατρέπεται σε μακαρθικό εφιάλτη.

 Αν τον αποκλείσουν τον europapa θα αποχωρήσω από τη συζήτηση και δε θα δώ Eurovision φέτος εις ένδειξην διαμαρτυρίας και θα αγωνιστώ με όλες μου τις δυνάμεις να αλλάξουν οι θεσμοί ή θα πεθάνω προσπαθώντας.

 

 Θα κατέβω στις ευρωεκλογές. 🤣

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου