Προς το περιεχόμενο

Tech21 Flyrig 5 RK απορία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys καλησπέρα, έχω μία απορία με το συγκεκριμένο unit, αν το έχει κάποιος ας μου δώσει τα φώτα του. Όπως γνωρίζετε, είναι ένα multipedal με drive,boost, delay-tap temp, και την προσομοίωση της Sansamp ώστε να τρέχει και direct. Στο manual λέει ότι μπορείς να το τρέξεις είτε direct, είτε στο input του ενισχυτή. Δοκιμάζοντας να το τρέξω direct όλα δουλεύουν μια χαρά. Αν το τρέξω στο input ενός καθαρού ενισχυτή το drive ακούγεται χάλια, τέρμα τζιτζίκι όπως και να το ρυθμίσω, ακούγεται όπως θα ακουγόταν αν έτρεχα ένα drive στην κάρτα ήχου μου χωρίς κανένα emulation. Αν ενεργοποιήσω την προσομοίωση της sansamp ακούγεται μια χαρά. Δεν μου κάνει λογικό όμως, καθώς από τη στιγμή που τρέχει στο input θα έπρεπε λογικά να ακούγεται ok (αφού τα υπόλοιπα στάδια τα οποίο προσομοιώνει το επόμενο stage του πεταλιού υφίστανται λόγω πραγματικού ενισχυτή).

 

Το κάνει γενικά αυτό, ή είναι πρόβλημα του δικού μου πεταλιού; Τα φώτα σας όσοι το έχετε και γνωρίζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου