Προς το περιεχόμενο

Τί κιθάρα θα παίρνατε για να συμπληρώσετε τη συλλογή σας;


LK

Τί κιθάρα θα πέρνατε για να συμπληρώσετε τη συλλογή σας;  

41 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τί κιθάρα θα πέρνατε για να συμπληρώσετε τη συλλογή σας;

    • Τύπου Flying V
    • Τύπου SG

This poll is closed to new votes


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, LK είπε

Θυμίστε μου, στον Θωμά δεν πληρώνεις μεταφορικά πάνω από 300,00 €;

Δεν είναι όμως ετοιμοπαράδοτη η V....αλλιώς θα πατούσα τα κουμπιά ΤΩΡΑ.

 

Απο 199€ δωρεαν μεταφορικα.
Μη φοβασαι. Θα γινει (θα σε ρωτησουν κιολας με Mail) split delivery.

Μη ξεχασεις βαση για την V, θηκες, ζωνες και strap lock.

Επισης βλεπω αυτο
 

special offer

Native Instruments Guitar Rig 7 LE for free!

When you purchase one of the selected E-Guitars and basses from Harley Benton during the period up to and including 31.12.2023 you will receive an exclusive Native Instruments Guitar Rig 7 LE with virtual amps and effects for free!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Done!

Σας ευχαριστώ όλους για συμμετοχή!

Η τελική απόφαση πάρθηκε γιατί , όπως είπα και στην αρχή, αυτά τα δύο κομμάτια τα θέλω καταρχήν για τη συλλογή μου .

Και όταν λέω συλλογή, δεν εννοώ κάτι με συλλεκτική αξία, αλλά να υπάρχουν στον χώρο σαν αναφορά στην ιστορία της κιθάρας (σαν σχήμα , σαν στυλ).

Φυσικά θα χρησιμοποιηθούν στο να παίζω μαζί τους, σε φωτογραφίσεις και videos, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα είναι τα πρωτεύοντα όργανά μου.

Άλλωστε δεν είναι καν και οι αγαπημένες μου κιθάρες σαν στυλ.

Βρήκα λοιπόν τα φθηνότερα κομμάτια που μου αρέσουν.....και κατέλειξα σε αυτά.

Δεν υπήρχε λόγος να πάω στα 450 € ΜΟΝΟ για μια SG..... ενώ με 342,00 € μπορώ να έχω και τις δύο.

Αυτό ήταν το σκεπτικό της απόφασης

 

 

order.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

2 λόγοι με ώθησαν να πατήσω  σήμερα το κουμπί. 

1. Κοιτούσα το ιστορικό μου στον Θωμά,  που είχα να μπω 12 χρόνια και είδα ότι και τότε ήταν πολύ καλή περίοδος. 

Πήρα fender Baja με 550 ευρώ (μετά κάποια στιγμή χτύπησε τα 1000), Gibson studio με 750 ευρώ (πολύ καλή-ανεπανάληπτη τιμή).

2 Τέτοιες ευκαιρίες είναι και οι HB, σου δίνουν τη δυνατότητα να πάρεις κλασσικά κοψίματα στην τιμή ενός τραπεζιού από τα jysk....και δεν είναι καθόλου σίγουρο αν μετά από 3-4 χρόνια θα μπορείς να το κάνεις. 

Εδώ και 48 χρόνια,  χτίζω σιγά σιγά μια μικρή συλλογή...που είναι η ζωή μου. Δεν με νοιάζει αν η HB παίζουν καλά (που θα παίζουν). ,Μου αρκεί να τις βλεπω...σαν έπιπλα ή μπιμπελο (από την πρώτη στιγμη στη ζωη μου που ειδα ηλεκτρική κιθάρα...ερωτεύτηκα,  οπως όλοι εδω μέσα). Με νοιάζει που ίσως μετά απο 10 χρόνια θα τις κοιτάξω μια μέρα που δεν θα είμαι καλά και θα νιώσω καλά. Θα τις ακουμπήσω,  θα τις μυρισω....

Θα θυμηθώ ακόμα και την κουβέντα μας αυτή. 

350 ευρώ,  για δύο κομμάτια της ιστορίας στον χώρο μου (οκ ρεπλικες)...but still για εμένα μετράει. 

Άσε που αι γυναικαι can't tell the difference. 

Τόσα δίνω κάθε μήνα στον ΕΦΚΑ... και πάνε στο βαρέλι χωρίς πάτο. 

Τόσο έχουν 2-3 συνεδρίες με ψυχίατρο....ή ένα double dot πρωτοχρονιάτικο δείπνο...

Και αυτές θα υπάρχουν για πάντα...και όταν πεθάνω...legacy.

Η ζωή είναι μικρή... 😜 

  • Like 6
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικες και καλοπαικτες! Δυστυχώς στην τιμή που έβαλες συνυπολογισε και κάποια πιθανά έξοδα σε μάστορα κυρίως για τα τάστα όπως προείπε και ο @bathan και συμφωνώ και εγώ μαζί του (όχι επειδή κάπου το διάβασα, αλλά επειδή και εγώ είχα την ίδια εμπειρία με HB). Φυσικά το απευχομαι και ελπίζω να σου έρθουν κιθάρες-μπόμπες! 

 

H HB είναι ακριβώς αυτό που λες, να πάρω κάποιο όργανο που μου λείπει αλλά δεν είμαι φανατικός φίλος του συγκεκριμένου μοντέλου. Και το γνωρίζουν πολυ καλά και οι ίδιοι αυτό και το τμημα μάρκετινγκ που έχουν. Και όχι μόνο για κιθάρες. Και για καμπίνες ενισχυτών και για άλλα πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
43 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

Καλορίζικες και καλοπαικτες! Δυστυχώς στην τιμή που έβαλες συνυπολογισε και κάποια πιθανά έξοδα σε μάστορα κυρίως για τα τάστα όπως προείπε και ο @bathan και συμφωνώ και εγώ μαζί του (όχι επειδή κάπου το διάβασα, αλλά επειδή και εγώ είχα την ίδια εμπειρία με HB). Φυσικά το απευχομαι και ελπίζω να σου έρθουν κιθάρες-μπόμπες! 

 

H HB είναι ακριβώς αυτό που λες, να πάρω κάποιο όργανο που μου λείπει αλλά δεν είμαι φανατικός φίλος του συγκεκριμένου μοντέλου. Και το γνωρίζουν πολυ καλά και οι ίδιοι αυτό και το τμημα μάρκετινγκ που έχουν. Και όχι μόνο για κιθάρες. Και για καμπίνες ενισχυτών και για άλλα πράγματα. 

Ας έρθουν και αν χρειαστεί κάτι θα την βγάλουμε την άκρη. 

Κιθάρες είναι,  όχι καμία περίπλοκη συσκευή   😜 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η V είναι μια ΑΗΔΕΙΑ , δεν ξέρω πως σου ήρθε και φαίνεσαι καλόγουστος.

Το Ταυράκι είναι έπος.

Τέλε Δεν έχεις, Τέλε χωρίς τασάκι, δεν είναι Τέλε, απ όσο θυμάμαι καπνίζεις κιόλας 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου