Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Deluxe


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλτατοι συμφορουμιτες... :)

 

Χθες μου χαρισαν την εν λογω κιθαρα η οποια αγοραστηκε το 1976.

Οντας φεντερακιας δε γνωριζω πολλα για αυτες τις κιθαρες οποτε μπορει

καποιος να με φωτισει...?

Θα ανεβασω και φωτο καποια στιγμη.

 

Ευχαριστω πολυ...

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε ένα άρθρο με μερικές πληροφορίες για τις Deluxe.Πολλοί που δεν τους άρεζε ο ήχος των mini humbuckers (a.k.a. New York Humbuckers) τις "έσκαβαν" για να βάλουν full size humbuckers.Σε παρακαλώ ΜΗΝ το κάνεις αυτό...  :) 

 

http://www.loupdargent.com/2011/12/history-of-gibson-les-paul-deluxe.html

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε ένα άρθρο με μερικές πληροφορίες για τις Deluxe.Πολλοί που δεν τους άρεζε ο ήχος των mini humbuckers (a.k.a. New York Humbuckers) τις "έσκαβαν" για να βάλουν full size humbuckers.Σε παρακαλώ ΜΗΝ το κάνεις αυτό...  :) 

 

http://www.loupdargent.com/2011/12/history-of-gibson-les-paul-deluxe.html

Ευχαριστω πολυ για το link... ;) Δεν εχω σκοπο να πειραξω τιποτα πανω στη ταλαιπωρη κιθαρα...

Ειχε μεινει στο υπογειο της πολυκατοικιας μεσα στη θηκη της και εσπασε ενας σωληνας στο δρομο με αποτελεσμα

να περασουν τα νερα στο υπογειο. Το χρυσαφι χρωμα εσκασε αλλα το ξυλο δε πρηστηκε ευτυχως... Την ξαναεβαψαν

αλλα ειναι σκετη απογοητευση. Το μονο που θα κανω ειναι να βρω ενα καλο μαστορα να της περασει ταστα και να

τη βαψει αξιοπρεπως. Οι μαγνητες ειναι απιστευτοι ειδικα στη middle και neck θεση, αυτη η κιθαρα ειναι κλασεις

ανωτερη απο οτι κιθαρα εχω ακομη και ταλαιπωρημενη οπως ειναι. Επαθα πλακα... ;D   

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΧ....Θέλω και εγώ τέτοιους φίλους :)Ψάξε σχετικά βίντεο στο youtube...Έχεις να βρεις πολύ πράγμα!Εδικά για μια τόσο γωνστή κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης δεν χανεις τιποτα να διαβασεις τα ΘΕΜΑΤΑ που εχουν ανοιχτει για αυτη τη κιθαρα και ειναι ακριβως απο..ΚΑΤΩ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης δεν χανεις τιποτα να διαβασεις τα ΘΕΜΑΤΑ που εχουν ανοιχτει για αυτη τη κιθαρα και ειναι ακριβως απο..ΚΑΤΩ.

Ειδον ειδον... ;D

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου