Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νέα γενιά είναι επιρρεπής στα ναρκωτικά γιατί βαριέται, νιώθει κουρασμένη γιατί όλη μέρα είναι στις οθόνες στη δουλειά και στα social media. Η Generation Z ζει στον χειρότερο συνδυασμό στρεσογόνων παραγόντων που γνώρισε ποτέ ο σύγχρονος κόσμος της εργασίας και της διαβίωσης. Έτσι λοιπόν, βρείτε και διασκεδάστε και φορτώστε τα όλα στον κόκκορα και μπορεί να ζήσετε και με παλαιότερη τεχνολογία και λιγότερα πράγματα. Και φάτε πολλά μούρα. Καληνύχτα!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Η νέα γενιά είναι επιρρεπής στα ναρκωτικά γιατί βαριέται, νιώθει κουρασμένη γιατί όλη μέρα είναι στις οθόνες στη δουλειά και στα social media. Η Generation Z ζει στον χειρότερο συνδυασμό στρεσογόνων παραγόντων που γνώρισε ποτέ ο σύγχρονος κόσμος της εργασίας και της διαβίωσης. Έτσι λοιπόν, βρείτε και διασκεδάστε και φορτώστε τα όλα στον κόκκορα και μπορεί να ζήσετε και με παλαιότερη τεχνολογία και λιγότερα πράγματα. Και φάτε πολλά μούρα. Καληνύχτα!

Έτσι είναι φίλος, εγώ αν και το πιλάτευα καιρό μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήρα απόφαση και αναβάθμισα τον επεξεργαστή του υπολογιστή μου από ένα 400ρι σέλερον σε ένα κτήνος πέντιουμ 3 στα 933 μεγκαχέρτζ.

  • Like 1

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwstas79 είπε

μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήρα απόφαση και αναβάθμισα τον επεξεργαστή του υπολογιστή μου από ένα 400ρι σέλερον σε ένα κτήνος πέντιουμ 3 στα 933 μεγκαχέρτζ.

Με γεια...👌👍

 

image.png.a338d8f52ec8685071e36cef85d662eb.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, για pc (ram/ hard drives/ optical drives/ floppy/ καλώδια.....) δεν το συζητάω τι βρίσκω κάθε μέρα.....έχω 2 χρόνια που σταμάτησα να παίρνω.

Επίσης crt TVs.....κάθε μέρα βρίσκω τουλάχιστον 3 (επίσης σταμάτησα να παίρνω).

Πλέον διαλέγω τι θα μαζέψω. .

2 λεπτά πριν, Χάρης Ο είπε

Θα το βλέπει ο LK και θα .....ξερογλυφεται

Απάντησα παραπάνω. 😁

Τέτοια βρίσκω 3-4 την ημέρα.....

Ωραία είναι, αλλά δεν μπορώ να τα πάρω όλα.... (παίρνω parts καμια φορά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

..... Εν μέρει , επειδή με ξέρουν,πλέον  μου φέρνουν  και διάφοροι από μόνοι τους (έχουν πρόσβαση σε χώρους που κάνουν αναβαθμίσεις εξοπλισμού).

Χθες "μάλωσα " με έναν φίλο μου .

Μου έφερε 9 floppy drives.😆 (εν τω μεταξύ πρέπει να έχω 20 μαύρα και 20 λευκά ήδη- εκτός μηχανημάτων)

Του λέω άσε ένα για ενθύμιο και φύγε.

Μου λέει ή όλα ή τίποτα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Καλά, για pc (ram/ hard drives/ optical drives/ floppy/ καλώδια.....) δεν το συζητάω τι βρίσκω κάθε μέρα.....έχω 2 χρόνια που σταμάτησα να παίρνω.

Επίσης crt TVs.....κάθε μέρα βρίσκω τουλάχιστον 3 (επίσης σταμάτησα να παίρνω).

Πλέον διαλέγω τι θα μαζέψω. .

Απάντησα παραπάνω. 😁

Τέτοια βρίσκω 3-4 την ημέρα.....

Ωραία είναι, αλλά δεν μπορώ να τα πάρω όλα.... (παίρνω parts καμια φορά)

 

Καλά, εγώ να δεις τι βρίσκω λόγω δουλειάς. Πριν λίγους μήνες διαλύσανε ένα μινι μουσείο πληροφορικής και έτυχε να ήμουν εκεί. Άνοιξα μια τεράστια αγκαλιά και βούτηξα πράμα τυφλά, τα περισσότερα κομμάτια από αρχαίους βιομηχανικούς υπολογιστές, αλλά και 2 πεντιουμ 1 λαπτοπ, ένα τρελό τρανσφόρμερς σταθερό πισι με οθόνη της ζιμενς που γίνεται βαλιτσάκι για να το μεταφέρεις και χίλιες άλλες μαλακίες που κανείς πραγματικά δεν έχει τον χρόνο να κάτσει να ασχοληθεί και τι στο διάλο τα θέμε και τα μαζεύουμε. Ουφ.

  • Like 1

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
14 λεπτά πριν, kwstas79 είπε

......και τι στο διάλο τα θέμε και τα μαζεύουμε.

Διάσωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου