Προς το περιεχόμενο

Pain Of Salvation Live


death

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες όπως ξέρετε έπαιξαν οι Pain Of Salvation στο Gagarin.Ήταν κανείς εκεί?Καμιά γνώμη γαι την συναυλία?

 

Ας ξεκινήσω με την δικιά μου λοιπόν.

 

Καταρχάς η μπάντα ορίζει την έννοια του μουσικού και την εξέλιξη αυτού.Αυτό φάνηκε και χθες και από την απόδοση των κομματιών που ήταν απλά τέλεια καθώς και τις αλλαγές προς το καλύτερο πιο παλιών τραγουδιών.

Η απογοήτευση γαι μένα τουλάχιστον ήρθε από την επιλογή του setlist.Πολλά τραγούδια από το scarsick το οποίο λογικό είναι,αλλά τα οποία ήταν τα χειρότερα και παραλήφθηκαν tracks όπως το idiocracy καθώς και άλλες κομματάρες του παρελθόντος .Βασικά και καθόλου vα μην έπαιζαν από το τελευταίο album καλά θα ήταν γιατί το θεωρώ πολύ κατώτερο από τα υπόλοιπα.

Όσον αφορά τις ελληνικές μπάντες οι poem έκπληξη της βραδιάς,ειδικά ο rummer τους ήταν γ@μ@τος.πολύ καλή επιλογή η διασκευή του sober των tool.Oι wastefall για ακόμα μια φορά δεν με έπεισαν,δεν λειτουργούν α κομμάτια τους live με τίποτα.

Αυτά βασικά,συμπερασματικά η προηγούμενη φορά των pain στην ελλάδα νομίζω πως ήταν καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συναυλια ηταν πολυ καλη. Ισως ενα κλικ κατω απο αυτη του 2004, αλλα πολυ καλη.

Το σετλιστ και το περιμενα(αφου εχουν καινουργιο αλμπουμ) και το ηξερα αλλα και μου αρεσε(καλη η επιλογη απο το scarsick το οποιο επισης μου αρεσε).

Ο ηχος μου φανηκε αρκετα καλος για γκαγκαριν, αλλα μαλλον επειδη ημουν ακριβως πανω απο τον ηχοληπτη ηταν τοσο καλος, αφου για κατω δεν ακουσα και τα καλυτερα λογια.:P

 

Οι Poem ηταν συμπαθητικοι, αλλα αλλους wastefall δεν αντεχω αλλο, ηταν η 3η φορα που τους εβλεπα και η χειροτερη. Πολυ βαβουρα για το τιποτα.

 

Οποιος εχει καμια φωτο...

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά τους έβλεπα πρώτη φορά (Pain of Salvation) κ μ' άρεσαν πολύ. Το Scarsick επίσης έχει φοβερά κομμάτια.

 

Οι Wastefall είναι πολύ ωραία μπάντα, ειδικά στα studio albums, αλλά η μουσική τους είναι πολύ απαιτητική κ δεν βγαίνει όπως θα θέλαν Live. ¶ξιοι πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ Θεσσαλονίκη πάντως αν και πολύ καλό live δεν με έπιασε και απο τα μούτρα.Πιστεύω μπορούσαν να παίξουν πολύ καλύτερα.Έμαθα απο φίλους ότι το προηγούμενο ήταν καλύτερο.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο live ήταν όντως καλύτερο εδω στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον.Αρκετά τεχνικά προβλήματα ήταν αιτία για διακοπές στην ροή της συναυλίας.Πράγμα κουραστικό.

Σε γενικές γραμμές παίξανε καλά αλλα μπορούσαν πολύ καλύτερα κατα την γνώμη μου.Τους περίμενα αλλιώς...

 

Επίσης είναι λίγο περίεργο το ότι κάνανε soundcheck 4 ώρες για να προβάρουν τα κομμάτια τελευταία στιγμή...

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω για Θεσσαλονίκη κι εγώ, ο ήχος ήταν ΠΑΡΑ πολύ καλός!

Πρώτη φορά στην Υδρόγειο πετυχαίνω metal συναυλία με τόσο καλό ήχο.

Το σετλιστ τους ήταν το χειρότερο από τις 3 φορές που έχουν έρθει, αλλά και πάλι ήταν αξιοπρεπές- θα μπορούσαν να λείπουν τα ξενέρωτα του Remedy Lane και η διασκευή σε Jeff Buckley που παίξαν στο encore.

Σαν απόδοση ήταν εξαιρετικοί- ο Δανιήλ είναι απλά ΘΕΟΣ αλλά πολύ "αδερφίστικο" κούρεμα βρε παιδάκι μου, αφού στην αρχή νόμιζα πως βγήκαν οι Οasis!...

 

Σε γενικές γραμμές πολύ καλά, αλλά όχι super, όπως τουλάχιστον μας είχαν συνηθήσει στις 2 προηγούμενες φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω για Θεσσαλονίκη κι εγώ' date=' ο ήχος ήταν ΠΑΡΑ πολύ καλός!

Πρώτη φορά στην Υδρόγειο πετυχαίνω metal συναυλία με τόσο καλό ήχο.

Το σετλιστ τους ήταν το χειρότερο από τις 3 φορές που έχουν έρθει, αλλά και πάλι ήταν αξιοπρεπές- θα μπορούσαν να λείπουν τα ξενέρωτα του Remedy Lane και η διασκευή σε Jeff Buckley που παίξαν στο encore.

Σαν απόδοση ήταν εξαιρετικοί- ο Δανιήλ είναι απλά ΘΕΟΣ αλλά πολύ "αδερφίστικο" κούρεμα βρε παιδάκι μου, αφού στην αρχή νόμιζα πως βγήκαν οι Οasis!...

 

Σε γενικές γραμμές πολύ καλά, αλλά όχι super, όπως τουλάχιστον μας είχαν συνηθήσει στις 2 προηγούμενες φορές...[/quote']

 

Εσύ μάλλον πλάκα μας κάνεις.Ποιός ήχος;;Οι φωνές που δεν ακούγονταν σωστά;;Κάπου στο μέσο ειδικά ούτε ο Daniel ακουγόταν όσο θα έπρεπε.¶κουσε κανείς πλήκτρα;;;(Ερώτηση ολικής άγνοιας)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Εσύ μάλλον πλάκα μας κάνεις.Ποιός ήχος;;Οι φωνές που δεν ακούγονταν σωστά;;Κάπου στο μέσο ειδικά ούτε ο Daniel ακουγόταν όσο θα έπρεπε.¶κουσε κανείς πλήκτρα;;;(Ερώτηση ολικής άγνοιας)

 

Τι να σου πω... Εγώ εκεί που καθόμουνα, δηλαδή ακριβώς στη μέση ευθεία από την είσοδο, ο ήχος ήταν ΜΙΑ ΧΑΡΑ!! Και οι φωνές πεντακάθαρα, και με όγκο, όπως έπρεπε. Μπορεί πλήκτρα να μην άκουγα γενικά, αλλά στα σημεία που έπρεπε να ακουστούν ακουγόντουσαν...

 

Γενικά, σίγουρα αξίζουν καλύτερου ήχου σαν μπάντα, αλλά δεδομένων των συνθηκών και του χώρου (κυρίως) ο ήχος ήταν πολύ καλύτερος του αναμενόμενου και συνολικά πολύ καλός. Και επαναλαμβάνω, στο μέρος που καθόμουνα εγώ. Και έχω δει πολλές metal συναυλίες στην Υδρόγειο και μπορώ να πω μετά βεβαιότητας ότι αυτή ήταν η καλύτερη από άποψη ήχου...

 

Εσύ που καθόσουνα και άκουγες τόσο χάλια? Αν ήσουν μπροστά πάντως, λογικό είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου