Προς το περιεχόμενο

Pain Of Salvation Live


death

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο bluestaff έχει δίκιο...Εγώ που μετακινήθηκα από μπροστά και πήγα πίσω, άκουγα πολύ καλύτερα...

Τα πλήκτρα μπορούσαν και καλύτερα αλλά έφταιγε ο ίδιος ο πληκτράς γι'αυτό....

 

Επίσης το 4 ώρες soundcheck για να προβάρουν τα κομμάτια είναι ψέμματα..Μέσα ήμουν από την αρχή του check...Πέρασαν τα μέρη που είχαν backtracks και κάποια που είχαν πολυφωνίες...¶λλωστε τα κομμάτια τα παίζουν κάθε βδομάδα 2-3 φορές live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πλήκτρα μπορούσαν και καλύτερα αλλά έφταιγε ο ίδιος ο πληκτράς γι'αυτό....

 

Ναι, αλλωστε δεν επαιζε αυτος στο "be" dvd, αλλα ηταν playback 8O

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πλήκτρα μπορούσαν και καλύτερα αλλά έφταιγε ο ίδιος ο πληκτράς γι'αυτό....

 

Ναι' date=' αλλωστε δεν επαιζε αυτος στο "be" dvd, αλλα ηταν playback 8O[/quote']

 

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά αλλά να εξηγήσω τι εννοώ...

 

Δεν εννοώ το παιξιμό του...ήμουν στο soundcheck και μίλησα μαζί του (καθώς είμαι πληκτράς κι εγώ)...Ο τύπος δεν έφερε το keyboard του, παρά μόνο το rack Fantom xr...Του έφεραν ενα Korg MIDI keyboard οι διοργανωτές στο οποίο είχαν πρόβλημα οι συνδέσεις από το soundcheck ακόμα.

Έβγαλε και βόμβο κανα δυό φορές στο live..Γενικά το παίδευαν αρκετά στο τσεκ το θέμα των πλήκτρων..

 

Αυτό εννοώ "εφταιγε ο πληκτράς"..ότι δηλαδή δεν ήταν θέμα ηχολήπτη ή χώρου..

 

Από παίξιμο ο άνθρωπος είναι θεός...Σχεδόν αλάνθαστος...Φοβερη τεχνική...

 

Διόρθωση : Επειδή είδα τώρα ότι ήσουν στο live της Αθήνας, να σημειώσω ότι μιλάω γι'αυτό της Θεσ/νίκης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, νομιζα οτι ελεγες για παιξιμο. Αφου λες για εξοπλισμο κλπ και αφου τα ξερεις απο πρωτο χερι, τοτε, προφανως εχεις δικιο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου