Προς το περιεχόμενο

Και βζζζζζζ οι μονοπήνιοι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΔΩ ειναι ολα τα λεφτα....... :lol:

 

πως να το κανουμε αλλη αισθητικη εχει αυτη η απαραμιλλη ομορφια

 

 

dokken.jpg

 

και αλλη αυτο το...καρακιτσαριο

 

buddy%20holly.jpg

 

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα τα πούμε σε λίγα χρονάκια .... 8)

 

Κάποια στιγμή' date=' αργά ή γρήγορα, οι πιο πολλοί καταλαβαίνουν..!![/size']

 

 

Πέστα Χρυσόστομε....

 

VZZZZZZ κι άγιος ο θεός!!!! :D

 

ΥΓ: αυτή ήταν άλλη μια αβάσιμη γνώμη από την παρεούλα του ΝΟΙΖ ;)

δεν ειναι αβασιμη η γνωμη η το γουστο καποιου που εχει δοκιμασει το προιον που προτεινει και συμφωνω με τον silot.

την ειρωνια σου ομως δεν την καταλαβα,εχω λαθος πιστευεις??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια...

 

Δεν ειπα να μην υπαρχουν κιθαρες που βουίζουν. Να υπαρχουν χιλιες φορες. Ν αυπαρχουν και κιθαρες αβολες και αθλιες. Για να υπαρχει μετρο συγκρισης.

 

Εκει που διαφωνώ ειναι:

 

Γιατι να κανουν ενα σωρο λεφτα;;;;;;;;;;;

 

και γιατι να τις αγορασεις μονο και μονο επειδη έχουν ένα όνομα και όχι επειδή το αξίζουν.

 

Καποιος μίλισε για σετάρισμα. Αμα είναι να "πειράζουμε" πάω πάσο. να βάλουμε noizless μαγνήτες στην Fender, να αλλάξουμε λαιμό στην Gipson κλπ κλπ. Και γιατι στο κατω κάτω, να παρεις κάτι ακριβό, που να μην σ κάνει και να δώσεις και άλλα λεφτά για να το φέρεις στ μέτρα σου.

 

Μερικοί έιπαν ότι δεν βουίζουν κιόλας... Ημαρτον! ντροπη. :oops:

 

Τουλάχιστον παραδεχτείτε το. Αφου βουίζουν....

 

ΒΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ

 

Και τελικά δεν είναι θέμα, ήχου, ή στυλ, ή γκαζιού. Το θέμα είναι να παίρνεις αυτό που πληρώνεις. Και να μην σε πιάνουν κορόιδο από τη στιγή που υπάρχουν τόσες εναλλακτικές λύσεις. Αυτό ήταν το Θέμα και όχι ποια είναι η καλύτερη κιθάρα. Οι εταιρίες μπορεί να πουλάνε ό,τι γουστάρουν. Και τα Daewoo έγιναν Chevrolet τωρα (μεγάλο όνομα) αλλά δεν παύουν να είναι daewoo......... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααχχχ......η ίδια παλιά ιστορία......πως ψωνίζεστε κάθε φορά....πόλωση μεταξύ των δύο...δε βαρεθήκατε ????

 

....αφού έτσι κι αλλιώς ο κάθε κολλημένος υποστηρίζει τα σωστά ή τις παπαριές του μέχρι θανάτου...

 

τελικά (για όποιον δεν έχει),θα σας χάλαγε να έχετε μία απο κάθε μάρκα ?? :wink:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλα εγώ δεν είμαι με κανεναν από τις δυο.

 

Και ναι το παραδεχομαι. Θα ήθελα μια απο τις δυο.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ESP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Θα ήθελα μια απο τις δυο.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ESP

Μου αρέσεις lambros γιατί έχεις επιχειρηματικό πνεύμα. Θα βγάλεις και κέρδος ατιμούλικο. :lol: :lol: :lol: Μάλλον αυτό είναι που λένε το "δαιμόνιο της φυλής".

 

Που' σαι: Πριν δώσεις το fenderaki, κάτσε και ηχογράφησε 10 λεπτά σκέτο VZZZZZZZZZZ και φύλαξέ τα. Αν βαρεθείς την ESP, βάλε το VZZZZZZZ σαν "χαλί" και παίζε από πάνω....έτσι θα πάρει η ESP λίγο άρωμα φενδερίλας. :lol: :lol:

 

Επίσης, σχετικά με εκείνη τη gibson που είναι πολύ ψηλά οι χορδές και δεν παίζεται, είμαι διατεθειμένος να δώσω μία ESP και να απαλλάξω τον ιδιοκτήτη της από αυτό το απαίσιο όργανο. Τόσο ψηλά και χάλια που είναι οι χορδές δεν πιστεύω να θέλει και παραπάνω έτσι? :lol: :lol: :lol:

 

EDIT: Έλα, αυτήν με τις γωνίες δίνω.

http://www.thomann.de/gr/espltd_f50bk.htm

 

 

Είπαμε ρε φίλε.....βγάζει ΚΑΙ καλά όργανα η ESP αλλά.....VZZZZZZZZZZZZ. Ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε harilatron δεν καταλαβαίνω αν είσαι μαζί μου. Και μην κολλάμε μονο στιν esp. Μιλάω γενικά για τις τίμιες κιθάρες.

 

εγώ αυτήν έπαιξα

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/esp-horizon-dbsb-dark-brown-sunburst-p-3063.html

 

και φιλισα τα χερια μου π λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

lambrosgg, είμαι σίγουρος ότι η κιθάρα που δείχνεις είναι καταπληκτική.

 

Απλώς ήθελα να σου πω ότι VZZZZZZZZZZ δεν είναι σοβαρό θέμα μποροστά στον ήχο που παίρνεις απο τους μονοπήνιους. Και επίσης το γεγονός ότι μια SG που έπιασες δεν σου φάνηκε άνετη στο χέρι δεν σημαίνει ότι αν οι κιθάρες αυτές ρυθμιστούν σωστά θα εξακολουθήσουν να είναι "δύσκολες".

 

Αυτό δηλαδή που σου λένε και οι υπόλοιποι εδώ και 5 σελίδες :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλέω. Για κιθάρες 1000 ευρώ και πάνω ΝΑΙ είναι πολύ σοβαρό θέμα να βουίζει. Γιατι να ακουω εγώ βουητό όταν παίζω??? Και συγνώμη... Δεν υπάρχουν μονοπηνιοι μαγνητες που δεν βουίζουν? Η ίδια η Fender βγαζει noizless (μυστηριο.... και υποπτο........)!!!!!

 

Και όσο για τις ρυθμίσεις...

 

Σημασια δεν έχει να ρυθμίσεις κάτι. Σημασία έχει να ΕΙΝΑΙ ρυθμισμένο από τη μάνα του. Και η SG έχει σεταριστεί από επαγγελματία και πάλι χαλι ειναι...

 

Δεν γνωρίζουν όλοι να ρυθμίζουν κιθάρες και δεν βλέπω λόγο να πληρώσουν για να το κάνουν από τη στιγμή που έχουν πληρώσει ήδη μια περιουσία για την κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλα για να καταλάβω κι εγώ θέλεις να πείς ότι ο knopfler τα καθαρά του τα βγάζει αφαιρώντας .... ζουζουνίσματα στο pre-mastering ?? 8O

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου