Προς το περιεχόμενο

Μεταλλική εκπομπή online


blind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι ξερουμε οτι υπαρχει μια κριση στην ελληνικη ραδιοφωνια τουλαχιστον τα τελευταια χρονια. Κυριως γιατι παιζονται τα ιδια και τα ιδια κομματια και επισης γιατι αντι να ακουμε καποιον να σε ενημερωνει για το κομμματι που παιζει να σου δινει πληροφοριες για αυτο ακουμε "Ο Γιαννακης αφιερωνει στην Μαρια το Raining Blood κτλ". Μη ξεχναμε και τις διαφημισεις μιας και δεν ειναι λιγοι οι σταθμοι που τις παιζουνε ανα 10-15 λεπτα πραγμα το οποιο ειναι σπασιμο.

  Εχω να προτεινω σε ολους εσας τους μεταλλοφιλους να ακουσετε την εκπομπη του Κωστα στο http://www.metalzone.gr/player/radioplayer.php?z=wmp&status=play  που μεταδιδεται καθε τριτη και Πεμπτη στις 22:00 καθως και αλλες μερες τις οποιες θα μαθετε οταν τον ακουσετε. Το προγραμμα βεβαια εχει κιαλλες ενδιαφερουσες εκπομπες στο χωρο του μεταλ παντα μπειτε metalzone.gr για να μαθετε λεπτομερειες.

 

Πριν πεσετε να με φατε σα τα κορακια οτι κανω εμπορικη διαφιμηση να σας πω οτι οι συντελεστες δεν παιρνουν μια καθως διαφημισεις και μνμ στειλτε τωρα 6812 για να ακουσετε το αγαπημενο σας τραγουδι δεν υπαρχουν. Απλα παραθετω το url για την ψυχαγωγια και ενημερωση των αδερφων metalheads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νετ ράδιο πάντως υπάρχει και το

 

www.snakenet.com

 

έχει και σύστημα για requests και έχουν και ένα πολύ τρελιάρικο forum γεμάτο με postwhores και pervs  :D

 

 

"Ο Γιαννακης αφιερωνει στην Μαρια το Raining Blood κτλ".

 

loool πάει την έριξε τη Μαρία ο Γιαννάκης  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο πράμα τα ιντερνετικά ραδιόφωνα...

 

πρόσφατα ανακάλυψα αυτό http://musicovery.com/ το οποίο σου φτίαχνει πλέηλιστ ανάλογα τη συναισθηματική σου κατάσταση... ;)

 

όμως ήθελα να ρωτίσω για το metalzone. Πως μπορούν και παίζουν ότι θέλουν? Δεν έχουν προβλήματα με την ΑΕΠΙ? Την πληρώνουν γι αυτο? από που έχουν έσοδα για να καλύπτουν έξοδα του σέρβερ, ΑΕΠΙ κλπκλπ;

{ρωτάω γιατί ξέρω ανθρώπους που προσπαθούν με πολύ κόπο να στηρίξουν έναν ιντερνετικο σταθμό και οι απαντήσεις σ αυτά ίσως δώσουν ιδέες κ βοηθήουν}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να σου πω τωρα αυτα ειναι τα εσωτερικα του σταθμου. Παντως αν μπεις στο site www.metalzone.gr εχει email επικοινωνιας ρωτησε εκει για τετοιες λεπτομερειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όμως ήθελα να ρωτίσω για το metalzone. Πως μπορούν και παίζουν ότι θέλουν? Δεν έχουν προβλήματα με την ΑΕΠΙ? Την πληρώνουν γι αυτο? από που έχουν έσοδα για να καλύπτουν έξοδα του σέρβερ, ΑΕΠΙ κλπκλπ;

{ρωτάω γιατί ξέρω ανθρώπους που προσπαθούν με πολύ κόπο να στηρίξουν έναν ιντερνετικο σταθμό και οι απαντήσεις σ αυτά ίσως δώσουν ιδέες κ βοηθήουν}

 

Πρέπει να πληρώνεις την AEΠΙ (ή την αντίστοιχη υπηρεσία της χώρας από την οποία βγάζεις το προγραμμα σου, καθώς και να της δίνεις το μηνιαίο σου playlist),τα χρήματα δεν είναι πολλά. Για το σέρβερ, αναλόγως την κίνηση που έχεις και την εταιρία που θα επιλέξεις να κάνεις το "hosting" σου και το streaming σου. Πάνω κάτω όμως τα χρήματα για τα παραπάνω ανέρχονται σε 100-150 ευρώ το μήνα (σε αρχικό στάδιο).

Το χειρότερο όμως είναι ο σχεδιασμός...ο χρόνος που χρειάζεται για να τη στήσεις τη φάση, είναι απίστευτος... και τι εννοώ: jingles, spots, playlist, rotation que, το software που θα κάνει το broadcasting και πολλά άλλα.

(σημ: τα παραπάνω προέρχονται από δική μου εμπειρία)

ααα... ένα καλό είναι ότι , αν τελικά αποκτήσεις κίνηση-κόσμο κλπ, οπότε κλείσεις και καμιά διαφημιση , δεν είναι απαραίτητο το αγγελιόσημο (προς το παρόν)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που λέω εγώ, πάιζουν με software oddcast, το οποίο στελνει στο σερβερ όοο,τι ακούγεται απ το PC του καθε παραγωγού.

 

επίσης παίζουν πολλοί κ διάφοροι, αλλοι από Ελλάδα, άλλοι από Αγγλία κλπ...ποιά απ όλεσ τις ΑΕΠΙζ θα πρεπε να πληρώνουν?

 

> πάντως δεν πληρώνουν καμία κ αυτό τους υποχρεώνει να παίζουν μονο ότι κομμάτι του οποίου έχουν τα δικαιώματα... ;D

 

οκ, κλείνω την παρένθεση κ ευχαριστώ.

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω όμως τα χρήματα για τα παραπάνω ανέρχονται σε 100-150 ευρώ το μήνα (σε αρχικό στάδιο).

 

Aποτι καταλαβα επειδη ειμαι αρκετα συχνος ακροατης της εκπομπης αυτα τα 100-150ε τα βαζει απτην τσεπη του

 

Το χειρότερο όμως είναι ο σχεδιασμός...ο χρόνος που χρειάζεται για να τη στήσεις τη φάση, είναι απίστευτος... και τι εννοώ: jingles, spots, playlist, rotation que, το software που θα κάνει το broadcasting και πολλά άλλα.

 

Σε αυτο δε πρεπει να χε και μεγαλο προβλημα μιας και ειναι και pcmaniac εκτος απτον καλυτερο εκφωνητη μεταλ εκπομπης που εχω ακουσει  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθώς και να της δίνεις το μηνιαίο σου playlist

Εχω ενα φιλο ραδιο-ηχοληπτη και μου χει πει γιαυτο το playlist οτι ειναι ημερησιο. Οτι παιζει δλδ καθε μερα το πετας σε ενα dvd mp3 και το στελνεις και προφανως τα δινεις ολα μαζι στο τελος καθε μηνα. Αλλα γιατι γινεται αυτο. Να ελενξουν τι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου