Προς το περιεχόμενο

Και βζζζζζζ οι μονοπήνιοι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..... :roll: :lol:

 

 

Εγω είμαι 18 πάντως.

 

don't worry it shows..... :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sorry takis αλλα απάντησες όσο έγραφα και εγώ και δεν το είδα. Γιατί το λές αυτό με τις ηλικίες? Εγω είμαι 18 πάντως.

 

Οπως ειπε και ο superfunk φαινεται οτι εισαι 18 αν και να σου πω την αληθεια για 15 με 16 σε εκανα..φιλικα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακίες κακίες και πάλι κακίες....

 

Σας θίξαμε τις κιθάρες σας και αφρίσατε όλοι...

 

Τί σχέση έχει η ηλικία μου με το ότι οι fender βουίζουν?

 

Και γενικώς τη σχέση έχει η ηλικία μου με τα τεχνικά χαρκακτηριστικά των κιθαρων...

 

Τι ακριβώς σε έκανε να πιστεύεις ότι είμαι 15-16? Και γιατί σε ενοχλεί αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι ότι οι fender βουϊζουν, το θέμα είναι ότι όλες οι κιθάρες με (πραγματικούς) μονοπήνιους βουϊζουν, αν υπάρχει ακόμα θέμα, αλλά ας μην το κάνουμε και θέμα.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που αναφέρεσε Superfunk?

 

Καταρχην ειναι "που αναφερεσΑΙ"...

 

Κατα δευτερον αναφερομαι σε ΕΣΕΝΑ μια και δεν εννοεις να αντιληφθεις ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΜΕ εδω και 7 σελιδες... :lol:

 

κανε ενα GOOGLE SEARCH για "60 Cycle Hum" για να καταλαβεις για ΤΙ ακριβως μιλαμε οταν αναφερομαστε στο βζζζζζζζζζζζζζζζζζζν :lol:

 

Οταν θα μεγαλωσεις λιγο θα μαθεις οτι για ΚΑΠΟΙΑ πραγματα στη ζωη you have to take the BAD together with the GOOD ........(ελπιζω να καταλαβαινεις αγγλικα)

 

Αντε για να στο κανω ακομα πιο κατανοητο

 

ΟΛΟΙ αυτοι που σου κανουν πλακα εδω &..... 300 ποστ ενα πραγμα θελουν να σου πουν:

 

NAI oι μονοπηνιοι μαγνητες (και ΟΧΙ μονο οι Fender' date='παιξε μια GIBSON Les Paul Special με μονους Ρ90 ή μια GRETSCH με De Armonds,η μια RICKENBACKER με toasters ,εκει να δεις "βουητο" :lol: ) EXOYN 60 CYCLE HUM!!!!

 

ΟΜΩΣ οι περισσοτεροι κιθαριστες (με εξαιρεση αυτους που βαζουν το gain του ενισχυτη τους στο "12"....) ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ με αυτο & δεν τους πειραζει γιατι ΜΟΝΟ οι μονοπηνιοι μαγνητες ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΑΘΑΡΟ ηχο που ζητανε...

 

ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ (& αν δεν το καταλαβες ακομα ΜΟΝΟ :lol: αυτοι......)

 

ΚΑΜΜΙΑ προσπαθεια "προσεγγισης" του ηχου των μονων μαγνητων απο ΜΗ μονους μαγνητες (humbuckers,noiseless & οτι αλλο κερατο εχει κυκλοφορησει) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΤΑ 100% τον ηχο τους (μαλακες ειναι χιλιαδες κιθαριστες που επιμενουν να χρησιμοποιουν μονους σε ολον τον κοσμο?....και εσυ ο...φωστηρας που ανακαλυψες οτι η γη ειναι στρογγυλη? :lol: )

 

Α,και κατι ακομα...οταν παιζεις ΜΕΣΑ σε μια μπαντα η μεσα σε μια ηχογραφηση το....βουϊτο ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.

 

Αν βεβαια καθεσαι ολημερης στο δωματιο σου με τη stratocaster σου ...γυρισμενη στον ενισχυτη σου ΧΩΡΙΣ να παιζεις και με το gain στο 100 ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ρε παιδί μου απορώ πως γράψαν με βουητό από μονοπήνιους όλοιιιιιι οι μεγάλοι κιθαρίστες των 50ς, 60ς, 70ς, 80ς, 90ς, 00ς and goes on and on..... ο Hendrix & ο Blackmore πρέπει να ταλαιπωρήθηκαν πολύ :lol: :lol: :lol: :lol: ειδικά αυτό το Smoke on the water, διαδόθηκε τόσο πολύ ανά τον κόσμο, μάλλον με το vzzzzzzzzzzz τα κατάφερε!

Φίλε μου αν είσαι πληκτράς σεβαστό. Αν παίζεις και κιθάρα χαίρομαι, αν της έβγαλες και τα μάτια λυνοντάς την δεκτόν, όμως εμένα αν μου έλεγαν 30 άνθρωποι ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτά που λέω - σκέφτομαι - γράφω ..... θα προβληματιζόμουν ολίγον .... τι! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν της έγβαλα τα μάτια... Την έλυσα και την ξανάδεσα... απο περιέργεια και μονο.

 

να σου υπενθυμίσω ότι εχουμε 2007. Ούτε 1960 ούτε 70. Μήπως πρέπει να προχωρήσουμε λίγο???

 

Όλοι αυτοί που είπες είναι Θεοί, προσκυνάω, σέβομαι. Ό,τι είχαν να πούν όμως το είπαν.

 

Δεν λέω να μην παίξουμε Hendrix, αλλα να μην κολλάμε σε αυτό. Το classic rock πέρασε και δεν γίνεται να επιστρέψει επειδή δεν είναι μόνο στυλ παιξίματος, αλλα και τρόπος ζωής, από τον οποίο απεχουν όλοι τη σημερον ημερα...

 

Δεν λεω, να τους κανουμε τα γενέθλια και να τους θυμόμαστε αυτους τακτικά, αλλα ώς εκεί. Δεν νομίζω ότι ωφελούν σε κάτι οι Hedrixies το 2007.

 

Και για να κλείσω, θέλω να σας πώ ότι εγώ δεν είμαι στέλεχος marketing της ESP ούτε της Ibanez. Δεν κερδίζω τίποτα με το να της υποστιρίζω...

 

Απλά είχα έχω και θα έχω την απορία:

 

Γιατί να πληρώσω ένα κάρο λεφτά για μια αντικειμενικά μέτρια κιθάρα, από τη στιγμη που υπάρχουν ένα σωρό εναλακτικές προτάσεις που είναι κλάσεις ανώτερες.

 

Απαντήστε μου σε αυτό, πείστε με και θα το βουλώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου αρέσει ο ήχος της φέντερ (και γενικά μονοπήνιων κατασκευών), τότε ΔΕΝ αγοράζεις φέντερ, που ακριβώς κολλάς;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου