Προς το περιεχόμενο

και τώρα ενισχυτής(εγώ είμαι πάλι ο εναλλακτικός!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Υ.Γ Εσύ το "πάνε" που το πρόσεξες πάλι;; :lol: :lol: :lol:

 

 

Εδώ:

Πάνε εδώ

 

www.marshallamps.com

 

Πάνε products και ρίξε μια ματιά ...

 

"Πάνε products"....ΦΟΒΕΡΟ!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Έχω κάτι παρέες από βόρεια ρε συ....και τα γουστάρω έτσι που τα λέτε. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υ.Γ Εσύ το "πάνε" που το πρόσεξες πάλι;; :lol: :lol: :lol:

 

 

Εδώ:

Πάνε εδώ

 

www.marshallamps.com

 

Πάνε products και ρίξε μια ματιά ...

 

"Πάνε products"....ΦΟΒΕΡΟ!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Έχω κάτι παρέες από βόρεια ρε συ....και τα γουστάρω έτσι που τα λέτε. :lol: :lol:

 

Τα συγχρονα λεξικά το έχουν!!!Δεν φταίω εγώ αν εσείς είστε ανημέρωτοι :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Εμένα πάντως η κεφαλή μου στο Ξυλουργείο(χωράει περίπου 300 άτομα max εκείνη τη μέρα παίζει να είχε 80-100) στη Θεσσαλονίκη δεν μου "έφτασε" που είναι 120watt.Ο ηχολήπτης ζήτησε να την έχω στο 6-7.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τέτοιο ήχο...(τρελαίνομαι για placebo και rhcp ήχο αν και ξέρω ότι ο εξοπλισμός τους...)

 

Οι κιθαριστες των 2 συγκροτηματων που αναφερεις χρησιμοποιουν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ διαφορετικο εξοπλισμο (για αυτο αλλωστε εχουν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ διαφορετικο ηχο)

 

Οπως ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ διαφορετικο ηχο (& ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ)εχουν και ΟΛΟΙ οι κιθαριστες των συγκροτηματων που αναφερεις.

 

Σταματα λοιπον να ψαχνεις "ηχο RCP", "ηχο Blur","ηχο OASIS" γιατι απλα κατι τετοιο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.... (ΜΟΝΟ οι κιθαριστες των group αυτων μπορουν να τον πετυχουν)

 

Βρες τον ΔΙΚΟ σου ηχο & ολα θα γινουν ευκολοτερα...

 

Και μη ξεχνας οτι ο ενισχυτης ειναι μονο το 1/3 της εξισωσης (τα αλλα 2 ειναι τα ΕΦΕ,που στο ειδος της μουσικης που αναφερεις παιζουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο,ισως μεγαλυτερο απο τον ενισχυτη,και η κιθαρα που χρησιμοποιεις)

 

Στη θεση σου θα ξεκινουσα με κλασσικες λυσεις (μενοντας ΜΑΚΡΙΑ απο τους ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΥΣ ενισχυτες της MARSHALL τη & τα πολλα βαττ ) και θα επενδυα σε μερικα καλα πεταλακια (η μια καλη πεταλιερα τυπου VOX Tonlelab SE με την οποια ψαχνοντας μπορεις να βγαλεις τα παντα) και εναν καλο λαμπατο ΜΟΝΟΚΑΝΑΛΟ ενισχυτη που θα μου εδινε τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΘΑΡΟ ΗΧΟ για τα γουστα μου ωστε πανω του να χτισω τον ηχο μου (ετσι κανουν και οι περισσοτεροι κιθαριστες που αναφερεις)

 

 

Πολυ καλα λογια ακουγονται για αυτον

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_2266c_vintage_modern.htm

 

αν θες Marshall σωνει και καλα (αλλα με χαρακτηριστικα των παλιων καλων Marshall που αλλωστε ολοι οι Αγγλοι εναλακτικοι κιθαριστες χρησιμοποιουν

αντι για τις πολυκαναλες αηδιες που μας ταϊζει εδω και χρονια ο Jim..... :twisted: )

 

αν θες να εξαντλησεις το budget σου ενας ΤΡΟΜΕΡΟΣ ενισχυτης που θα σου δωσει τα παντα ειναι αυτος

 

http://www.thomann.de/gr/rivera_quiana_112_ruby_red.htm

 

ενω για κατι κλασσικο 100 κατασκευαστες πλυντηριων can't be wrong :lol:

 

http://www.thomann.de/gr/vox_ac30_cc2x_blue_bulldog_gitarrencombo.htm

 

Βεβαια για να πουμε και του στραβου το δικιο η καλυτερη λυση θα ηταν να ψαξεις καλα στη XE για εναν παλιο silverface Fender Twin Reverb & αφου τον παρεις να τον πας στον Electrictabs να στον "σενιαρει" & να καθαρισεις μια για παντα απο το κεφαλαιο "ενισχυτης" για το ειδος της μουσικης που θες να παιξεις..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Το αρνί τελικά εκτός από χολιστερίνη προκαλεί και τύφλωση!!! :lol: :lol:

 

1ο off topic: Κατά μία σχετικά πρόσφατη θεωρία αυτά πάνε μαζί στο δυτικό κόσμο.

 

μη σκιάζεσαι ο χοντρός γαρ ταχύς:lol: :lol:

2o off topic: To Malmsteen λες?

 

Θέλεις να παίξεις σε γήπεδο geo1985 ' date=' η σε normal χώρους? (Για να δούμε τα W.)[/quote']

 

Όχι και σε γήπεδο...Από νορμάλ χώρους έως και σπίτι!

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα κατά καιρούς έχω πέσει σε κάτι προσφορές εκεί, αλλά ας όψεται που είμαι γκαντέμης και ποτέ δεν έχω τα λεφτά όταν τα χρειάζομαι.... :cry:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κάτι άλλο που είδα πιο πάνω...Δεν ζητάω τον ακριβή ήχο των συγκροτημάτων που ανέφερα.Απλά για να καταλάβετε ότι δεν θα παίξω Megadeth,Metallica ή Slayer.Eίμαι ψιλοάσχετος,αλλά όχι και τόσο όσο να περιμένω να κάνω τα πάντα με έναν ενισχυτή ή οτιδήποτε άλλο...

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν θες να εξαντλησεις το budget σου ενας ΤΡΟΜΕΡΟΣ ενισχυτης που θα σου δωσει τα παντα ειναι αυτος

 

http://www.thomann.de/gr/rivera_quiana_112_ruby_red.htm

 

 

+10000000000000000 :wink:

 

Nαι ξέρω παραλίγο να έκανα λαλακία :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου