Προς το περιεχόμενο

Pod 2 γνώμες και συζήτηση...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή όταν έχει τον ίδιο ενισχυτή και το μόνο που αλλάζεις είναι το εφέ τότε δεν καθυστερεί καθόλου?

 

Σε ποιές περιπτώσεις υπάρχει αυτό το μικρο-delay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί αρκετά...

 

Μάλλον καταλήγω πάλι στην αρχική μου σκέψη για πετάλια...Σιγά-σιγά, ένα-ενα...και βλέπουμε...

 

Νομίζω οτι το κόστος είναι παρόμοιο, και η ποιότητα σίγουρα πιο αναλογική άρα και μάλλον καλύτερη...Δεν ξέρω...Βρίσκομαι σε σύγχιση!!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί αρκετά...

 

Μάλλον καταλήγω πάλι στην αρχική μου σκέψη για πετάλια...Σιγά-σιγά' date=' ένα-ενα...και βλέπουμε...

 

Νομίζω οτι το κόστος είναι παρόμοιο, και η ποιότητα σίγουρα πιο αναλογική άρα και μάλλον καλύτερη...Δεν ξέρω...Βρίσκομαι σε σύγχιση!!!! :-D[/quote']

 

εαν το προβλημα σου ειναι το κενο αναμεσα στα Presets απλα σκεψου με αναλογικο εξοπλισμο ποσα λεφτα θα χαλαγες

κ αν θα μπορουσες απο ενα dual rect να πας σε εναν ac-30 κ στη συνεχεια σε ενα marshall

οποτε το κενο στην αλλαγη των preset ειναι απειροελαχιστο ελλατωμα

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι μόνο το κενό...Είναι και οτι πρέπει να πάρω και το footswitch και μετά το κόστος ανεβαίνει.Απο την άλλη η ποιότητα των εφφέ είναι καλύτερη στα πετάλια.

 

Βέβαια το κόστος συνολικά θα είναι μεγαλύτερο με τα πετάλια, αλλά με τα βασικά που χρειάζομαι είναι λιγότερο...Τουλάχιστον προς το παρών.Δεν ξέρω...Οι υπόλοιποι τι λέτε?

 

(περι ορέξεως κολοκυθόπιτα??!?!?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οτι εχω δει στο φορουμ(κοινως δεν εχω αποψη επι του θεματος) αν το σκεφτεσαι για πολυεφε, κοιτα και προς μερια tonelab ή korg ax1500. Εχουν ακουστει καλα λογια και για τις 2. Βεβαια θα πρεπει να κανεις "λιγο" παραπανω οικονομια, αλλα απ οτι εχω καταλαβει, αξιζει τον κοπο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω αυτό το θέμα για μια γρήγορη ερώτηση:

 

σε ποιότητα προσομοιώσεων, το Pod 2.0 είναι ανώτερο του v-amp2? Το δεύτερο το είχα και δεν με κάλυψε οπότε το πούλησα. Το πρώτο άραγε θα με καλύψει;

 

Με ενδιαφέρουν καθαροί/σκαστοί και crunchy ήχοι σε στυλ SRV, με έμφαση σε κρυσταλλο-fender. Δεν με ενδιαφέρει το high-gain, το hight-gain και όλα τα παράγωγα αυτών. Κιθάρα μια affinity strat. Το φασόλι θα κάτσει πάνω σε έναν Vox VTX.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως ακουγεται το v amp,αλλα το φασολι το εχω για ακριβως τετοια δουλεια (αν και οχι σε ενισχυτη),το εχω γαι καθαρο φεντεροηχο και του κουμπωνω επανω τα πεταλια μου ωστε ειτε  να παιζω αθορυβα με τα ακουστικα ειτε να γραφω καρφι καμια γρηγορη ιδεα στο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου