Προς το περιεχόμενο

Βρέθηκε πλανήτης όμοιος με την Γή !!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ημουν παιδί τότε, δεν έχω πολλές αναμνήσεις απο την ζωή εκεί στην Υπεργή.

 

Θυμάμαι μόνο τις μεγάλες ταραχές που είχαν ξεσπάσει, στον εμφύλιο των Μπακού με τους Σιδερένιους Γλάρους, μεναμε τότε εκεί κοντά στν Πύλη του Λαμπερού Γλάρου, και κυνηγούσαν τον πατέρα μου γιατι αντιστεκόταν στους Μπακού.

 

Και εκεί τα ίδια είναι, καίνε αυτοκίνητα, χτυπανε γριές για να τους πάρουν την σύνταξη, οι αερόδρομοι είναι χάλια, μποτιλιάρισμα, δεν υπάρχουν δουλειές, μόνο οι μεταλλωρύχοι του τριλιθίου, τρώνε ψωμί , απλά δεν γίνονται πόλεμοι με πυρηνικά, απογορύονται, μόνο με κοσμική ακτινοβολία επιτρέπονται οι μαζικές καταστροφές

 

Μας πήρε τότε ο πατέρας μου, και φύγαμε , στο δρόμο της προσφυγιάς απο την δύσκολη ζωη της Υπεργής , στα Ιλίσσια της Αθήνας για μια καλύτερη ζωή.

 

Αχ πατρίδα μου Υπεργή, πόσο σε νοσταλγώ.

 

Που παίζαμε αθώα και ανέμελα στις αλάνες με τα phazer.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...αμέ

....έχουν και τρίστηθες πόρνες

 

Γενικώς για να οργανώσεις ένα αξιοπρεπές όργιο χρειάζεσαι κομπιουτεράκι και προσοχή στα δεκαδικά. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν παιδί τότε' date=' δεν έχω πολλές αναμνήσεις απο την ζωή εκεί στην Υπεργή.

 

Θυμάμαι μόνο τις μεγάλες ταραχές που είχαν ξεσπάσει, στον εμφύλιο των Μπακού με τους Σιδερένιους Γλάρους, μεναμε τότε εκεί κοντά στν Πύλη του Λαμπερού Γλάρου, και κυνηγούσαν τον πατέρα μου γιατι αντιστεκόταν στους Μπακού.

 

Και εκεί τα ίδια είναι, καίνε αυτοκίνητα, χτυπανε γριές για να τους πάρουν την σύνταξη, οι αερόδρομοι είναι χάλια, μποτιλιάρισμα, δεν υπάρχουν δουλειές, μόνο οι μεταλλωρύχοι του τριλιθίου, τρώνε ψωμί , απλά δεν γίνονται πόλεμοι με πυρηνικά, απογορύονται, μόνο με κοσμική ακτινοβολία επιτρέπονται οι μαζικές καταστροφές

 

Μας πήρε τότε ο πατέρας μου, και φύγαμε , στο δρόμο της προσφυγιάς απο την δύσκολη ζωη της Υπεργής , στα Ιλίσσια της Αθήνας για μια καλύτερη ζωή.

 

Αχ πατρίδα μου Υπεργή, πόσο σε νοσταλγώ.

 

Που παίζαμε αθώα και ανέμελα στις αλάνες με τα phazer.[/quote']

 

 

smoke on the water and fire in the sky

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what do you want ntan nta

what do you want ntan nta

 

οοο ο οοο οοο οοο οο

 

Rock now , rock the night

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθέσουμε λοιπόν πως εκεί βρίσκονται πλάσματα σαν εμάς,

ή περίπου σαν εμάς.

Και ας υποθέσουμε, πως βρίσκονται σε κατώτερη πνευματική και τεχνολογική κατάσταση από δική μας,

αλλά έχουν όμως την δική τους εξελικτική πορεία.

 

 

Πιστεύετε πως έχουμε το δικαίωμα να τους «βοηθήσουμε» να «εξελιχθούν»

(έτσι όπως εμείς εννοούμε την εξέλιξη), και να τους Γηινοποιήσουμε,

ή πρέπει να τους αφήσουμε στην πορεία τους;

 

αν πάρουμε παράδειγμα ή παραδείγματα από την δική μας εξεληκτική πορεία, τότε αυτό θα ήταν ίσως το μεγαλύτερο κακό που θα μπορούσαμε να τους κάνουμε...

 

 

Ο πλανήτης τους στον οποίο δημιουργήθηκαν και ζουν,

είναι κάτι που τους ανήκει, ??

 

 

κατά τη γνώμη μου όλοι και όλα είμαστε μέρος τους σύμπαντος, οπότε πιστέυω πως δεν μας ανήκει τόποτα προσωπικά στον καθένα αλλά τα πάντα σαν σύνολο...

 

ή μπορούμε να αρχίσουμε την εγκατάστασή μας εκεί, χωρίς να τους ρωτήσουμε αν θέλουν;

 

 

όπως δεν θα ξεκινούσες να χτίζεις σπίτι μέσα στο κτήμα του διπλανού σου χωρίς να πάρεις άδεια, έτσι πρέπει νομίζω να πράξεις και σε αυτή την περίπτωση...

 

Και αν μας θέλει η πλειοψηφία τους, πχ το 80%, αλλά το 20% δεν μας θέλει,

έχουμε δικαίωμα να πάμε εκεί;

 

η πλειοψηφία μερικές φορές μπορεί να κάνει τα μεγαλύτερα λάθη!

 

Αλλά και αν μας θέλουν όλοι, γιατί σκοπεύουν σε διάφορα οφέλη,

εμείς έχουμε το ηθικό δικαίωμα να το κάνουμε;

 

όταν έχεις να κάνεις με το ανθρώπινο είδος συνολικά και αναφέρεις τη λέξη ηθική, είναι σαν να μιλάς για τον ψίλο, που ναι, υπάρχει ίσως κάπου μέσα στα άχυρα :P

 

Αν αυτοί βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση από εμάς,

με καλύτερη κοινωνία, τεχνολογία, οικονομία περιβάλλον κλπ,

έχουμε εμείς το δικαίωμα να «τρυπώσουμε» στον πλανήτη τους

με λαθραίο τρόπο (αν τεχνικά μπορούμε),

προκειμένου να έχουμε μια καλύτερη ζωή από αυτήν εδώ που έχουμε στην Γή μας,

έτσι που την κάναμε;

 

είναι στο χέρι μας φίλε μου να έχουμε την καλύτερη ζώη!

το μόνο που μένει είναι να το αποφασίσουμε και όχι να ψαχνόμαστε σε διαγαλαξιακά ταξίδια! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αχ μωρέ Φώτη.....το imagine μας έγραψες :lol: :lol: :lol:

Πολύ ρομαντικό.. :wink:

 

αν πάρουμε παράδειγμα ή παραδείγματα από την δική μας εξεληκτική πορεία' date=' τότε αυτό θα ήταν ίσως το μεγαλύτερο κακό που θα μπορούσαμε να τους κάνουμε...

[/quote']

 

Γιατί? Γνωρίζεις κάτι πιο εξελιγμένο από τον άθρωπο?

 

κατά τη γνώμη μου όλοι και όλα είμαστε μέρος τους σύμπαντος' date=' οπότε πιστέυω πως δεν μας ανήκει τόποτα προσωπικά στον καθένα αλλά τα πάντα σαν σύνολο...[/quote']

 

Να μου δώσεις τη διεύθυνσή σου να περάσω να πάρω από το σπίτι σου ότι μου γυαλίσει. Δεν πιστέυω να θεωρείς ότι σου ανήκει έτσι?

 

όπως δεν θα ξεκινούσες να χτίζεις σπίτι μέσα στο κτήμα του διπλανού σου χωρίς να πάρεις άδεια' date=' έτσι πρέπει νομίζω να πράξεις και σε αυτή την περίπτωση...[/quote']

 

Εγώ πάντως όταν έχτισα το σπίτι μου, τα σαλιγκάρια και τα χόρτα που ήταν μέσα στο οικόπεδο, ΔΕΝ τα ρώτησα.

 

η πλειοψηφία μερικές φορές μπορεί να κάνει τα μεγαλύτερα λάθη!

 

Έχεις να προτείνεις τίποτα καλύτερο? (Πέρασε και η επέτειος της 21ς Απριλίου)

 

όταν έχεις να κάνεις με το ανθρώπινο είδος συνολικά και αναφέρεις τη λέξη ηθική' date=' είναι σαν να μιλάς για τον ψίλο, που ναι, υπάρχει ίσως κάπου μέσα στα άχυρα :P [/quote']

 

Πράγματι, ουδέποτε με έχει προσβάλλει κουνέλι.

 

είναι στο χέρι μας φίλε μου να έχουμε την καλύτερη ζώη!

το μόνο που μένει είναι να το αποφασίσουμε και όχι να ψαχνόμαστε σε διαγαλαξιακά ταξίδια! :wink:

 

¶ντε και το αποφάσισα. Έχουμε πουθενά συγκέντρωση? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Wochup guys? I was out to catch the Maywood till it started to rain. 8)

 

Που'σαι Φώτη,....μην το πάρεις προσωπικά....είμαι λίγο κυνικός τελευταία. (Από σήμερα δηλαδή). :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου