Προς το περιεχόμενο

new stratocaster στον οριζοντα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ΤΕΛΕΙΑ!!Εχουν δηλ. "στειλει" τον απαραδεκτο αυτο ηχο & εχουν εισαγει εναν "τελε" ηχο στη στρατ!!ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια!! :lol:

 

 

Mα ρε παιδια ο ανθρωπος δηλωσε οτι ΔΕΝ του αρεσουν τελικα οι τελε..........οταν προσπαθουμε να πουμε την αποψη μας σε εναν ανθρωπο ο οποιος μας την ζηταει, υποτιθεται οτι λαμβανουμε υποψιν τις αναγκες που εξεφρασε και οχι τις δικες μας.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι αυτο ειπε ο ...ανθρωπος :lol: αλλα δεν του ειπα να παρει τελε ....απλα του λεω οτι αυτη η ΣΤΡΑΤ εχει και ενα πολυ ενδιαφεροντα "ΨΕΥΤΟτελε" ηχο (κατι που αλλωστε ειναι available και σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ Fender Strat.. :wink:

 

Εξαλλου το προβλημα του με την τελε ηταν απο οτι καταλαβα περισσοτερο εργονομικο

 

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια μπορεις να κανεις και κατι πιο εξυπνο και οικονομικο

 

ks002.jpg

 

να παρεις δηλ. ενα ετοιμο κιτ της Rockinger που εχει την τρυπα του trusrod στην πανω μερια,εξαιρετικους μαγνητες απο τη μαμα της ( η απλα σε αυτη την τιμη βαζεις οτι μαγνητες θελεις) & την γνωστη απιστευτη ποιοτητα που ...ολοι ξερουμε & ολοι εμπιστευομαστε...:)

 

τι ψαχνεις ρε fenderiarh μου εδω fender θελει ο σπυρος με το ζορι παλι rockinger να του προτεινουμε ενω μολις ειχε και την πουλησε...

ασε σου λεω rokinger-tonelab και ξερω ψωμι..α!και τελε ξεχασα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαλλου το προβλημα του spimav με την τελε ηταν απο οτι καταλαβα περισσοτερο εργονομικο

 

:wink:

 

spimav_z εγραψε:αλλα δεν μου παει ο τελε-ηχος,στο κατω κατω δεν εχω και ουτε προκειται το παιξιμο του στυλ country-rockabilly κλπ.την αγορασα απο διαθεση για πειραματισμο , αλλα και επηρεασμενος απο τις συζητησεις και τα πολυ καλα σχολια. τιποτα απο αυτα δεν ηταν ψεματα , απλα....ΔΕΝ μου παει η τελε.αυτο ειναι ολο.

 

8O :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-σκοτωσα και την τελε μου....μη πεσετε να με φατε ' date=' εκανα βλακεια οπως θα πουν πολλοι αλλα δεν μου παει ο τελε-ηχος,στο κατω κατω δεν εχω και ουτε προκειται το παιξιμο του στυλ country-rockabilly κλπ.την αγορασα απο διαθεση για πειραματισμο , αλλα και επηρεασμενος απο τις συζητησεις και τα πολυ καλα σχολια. τιποτα απο αυτα δεν ηταν ψεματα , απλα....ΔΕΝ μου παει η τελε.αυτο ειναι ολο.

 

 

 

[/quote']

 

εργονομικα ηχητικο??????????? :D :D :D :D :D :D

 

Παντως νομιζω πως εχουν δωθει καποιες καλες κατευθυντηριες γραμμες και μπορει ο..........ανθρωπος :D :D :D με τον καλο πατροπαραδοτο τροπο να μας αγνοησει και να παει να δοκιμασει καποιες απο οσες του προτειναμε και να αποκτησει την ορθοτερη, καλυτερη και εγκυροτερη αποψη ολων......τη δικια του.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η στρατ plus που εχω τωρα , ειναι γαματη και πολυ καλυτερη απο τις τωρινες standard-deluxe. εγω απλα θελω μια 2η στρατοκαστερ που να ειναι τιμια , παχυ-οσο το δυνατον- μπρατσο (βλ.cp 60'S) , σχετικα καλα ηλεκτρικα , steel block tremolo & saddles , αποδεκτα tuners (δεν μ ενδιαφερει να ειναι lock.εχω τετοια στην παλια μου ,και οσον αφορα το truss rod , πες οτι αντε και συμβιβαζομαι.

 

στο κατω κατω η κιθαρα να "παιζει" , να σοναρει και να στρατο-γλυκο-λαμπιριζει στον ηχο.

 

ολες οι αποψεις οδηγουν - αν εξαιρεσω την ροκινγκερ και την highway 1 - στις

 

1)cp 60' s

2)american standard

3)american deluxe

 

ετσι δεν ειναι? ψηφιστε...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και η ψηφος και η κριση συναρταται απολυτα της τιμης........

 

 

ειμαι ο "τα χρηματα δεν ειναι προβλημα" ???? deluxe

 

 

ειμαι ο κυριος ΕΚΑΣ-ΧΑΜΗΛΟΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ξεπεσμενος παλαιοροκας?? CP60

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και η ψηφος και η κριση συναρταται απολυτα της τιμης........

 

 

ειμαι ο "τα χρηματα δεν ειναι προβλημα" ???? deluxe

 

 

ειμαι ο κυριος ΕΚΑΣ-ΧΑΜΗΛΟΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ξεπεσμενος παλαιοροκας?? CP60

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ετσι ετσι! μ αρεσεις!(για το 2ο!!!)

:wink: :wink: :wink: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου