Προς το περιεχόμενο

Gibson Eυκαιρια....


tlg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα για τον ...καπλαμά δεν θα ήθελα να σχολιάσω' date=' αν και τέτοιες τοποθετήσεις είναι που καλλιεργούν αλεπάλληλα κύματα ξερολικής καγκουριάς εδω μέσα.....[/quote']

 

πες τα ρε φιλαρακι! :wink:

 

Γιατί συκρίνεις (κι όχι μόνο εσύ) την τιμή καταλόγου του Bon Studio με την τιμή του Thomann ?

 

...απο την στιγμη που υπαρχουν μαγαζια στην ελλαδα που κανουν τις ιδιες τιμες ή ακομα και καλυτερες; :wink: (guitar store,ντουκας στα γιαννενα κτλ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...μη βαρατε ρε παιδια!! :? Ουτε τη Gibson να ειχατε!Ισα ισα που ειπα πως αυτα τα οργανα ειναι τρομερα και μακαρι καποια μερα να μαζεψω τα λεφτα για μια.

 

Παντως τοσο πολυ ενοχληθηκατε?

 

Γενικα ομως δεν μου αρεσει να μιλαω χωρις να ξερω:

 

Η ES175 μετρητά πέφτει στα 4450 ευρώ στην Ελλάδα. Γιατί συκρίνεις (κι όχι μόνο εσύ) την τιμή καταλόγου του Bon Studio με την τιμή του Thomann ?

 

Ειχε ρωτησει για μενα ενας φιλος μου μηπως και γινοταν καμια καλυτερη τιμη διοτι ειναι συναργατης τους και ημουν μπροστα.Προς μεγαλη μου εκπληξη μας ειπαν για 5500.(αυτο πριν μισο μηνα).Τελως παντων, μπορει να μας δουλευανε,δεν ξερω

 

 

Τώρα για τον ...καπλαμά δεν θα ήθελα να σχολιάσω, αν και τέτοιες τοποθετήσεις είναι που καλλιεργούν αλεπάλληλα κύματα ξερολικής καγκουριάς εδω μέσα.....

 

Παιδια δεν το ειπα ειρωνικα.Η es175 ειναι η μονη archtop που χρησιμοποιει τετοιας ποιοτητας ξυλα.Αν το ψαξετε λιγο θα δειτε αντιστοιχα υλικα αλλων κατασκευαστων.Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν ειναι φοβερο οργανο, με τρομερο ηχο κτλ κτλ...

 

 

Η σύγκριση με Ibanez και Parker όμως πού κολλάει ?

Τί σχέση μπορεί να έχει μια οποιαδήποτε lp (Gibson / Heritage)με τα playmobil που πουλάει η Ibanez, ή με τις άψυχες Parker ?

Συγκρίνεις το playability ή το Resonance του κάθε οργάνου ?

Και με τί κριτήρια ?

 

Βλεπω οτι υπαρχει συσπειρωση γυρω απο αυτο το σχολιο.

Ξαναλεω ομως δεν τιθεται ζητημα για τον στιβαρο χαρακτηρα της Gibson!!!!(βλεπε τα παραπανω σχολια μου).Υποθετω το βλεπουμε απο τη σκοπια της κατασκευαστικης αρτιοτητας.

και σαφως δεν αναφερθηκα στις Ibanez του 300ευρου ουτε στις Nitefly και στις P της Parker.Εχεις παιξει ποτε Ibanez John Scofield η Parker Fly?

 

 

Αλλα ομως,γενικα μιλωντας, κακα τα ψεματα.Οταν το αυτι καποιου δεν μπορει να ξεχωρισει μια ματζορε απο μια μινορε συγχορδια η εινα αυτο που λεμε κουλος , τοτε σαφως και δεν μπορει να διακρινει τον χαρακτηρα και την ακριβεια ενος οργανου!Τοτε αρκειται σε ενα φημησμενο και καλοδιαφημησμενο logo!

 

Φιλικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η es175 ειναι η μονη archtop που χρησιμοποιει τετοιας ποιοτητας ξυλα.

 

ναι αλλα δυστυχως δεν ξερεις οτι ο καπλαμας της ειναι ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΟΣ!! :lol:

 

Νεος εισαι ομως που θα παει...θα μαθεις.... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Παντως για να πουμε και του στραβου το δικιο οντως οι τελευταιες Gibson που εχουν πεσει στα χερια μου ειναι (με εξαιρεση το φτηνιαρικο rosewood της ταστιερας τους) δραματικα καλυτερα κατασκευασμενες απο αυτες της περιοδου

1970-2003... :wink:

 

Εχουν βελτιωσει δε και τρομερα τους μαγνητες τους,oι burstbuckers ειναι απλα εκπληκτικοι...

 

Αλλωστε μη παραβλεπεις το γεγονος οτι για πολλους "only a Gibson is good enough" :lol: :lol:

 

Πως να το κανουμε...οι θηκες,τα ...ζωναρια και το πανακι τους ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα...εδω μιλαμε για ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ... :!:

 

Επαιξα το Φλεβαρη στη Γερμανια με αρκετες VOS & ειδικα μια 54 Goldtop με Ρ90 μαγνητες και wrap around bridge "με πηρε την καρντια μου,με πηρε το μυαλο μου & τη συνειδηση μου" :lol: :lol: :lol:

 

αν δεν εκανε οσο το σπιτι μου :lol: :lol: θα την αγοραζα ΑΜΕΣΩΣ :wink:

 

ηταν η πρωτη Gibson μετα την ...αδικοχαμενη black beauty του 69 που μου εκλεψαν πριν 10 χρονια :cry: :twisted: που πραγματικα "εσπερνε"..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφοβα, ΕΚΤΟΣ κι αν παιζεις heavy metal-hard rock οποτε προτιμησε τους διπλους... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παίζω heavy...αλλά καλό είναι να μπορεί να παίξει και γκάζι...βέβαια αποτι καταλαβαίνω είναι πολύ πιο hot απο μονοπήνιους... οπότε μια χαρά θα είμια λογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου