Προς το περιεχόμενο

Gibson Eυκαιρια....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι όντως ευκαιρία ? Πόσο έχει κανονικά ? Κάτι φήμες που ακούω ότι έχει πέσει κάπως η ποιότητα κατασκευής έχει να κάνει με αυτή ή είναι ράδιο αρβύλα ?

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.heritageguitar.com/models/H157.htm

 

 

Πολυ καλητερα και φθηνοτερα.Αρκει να αλλαχτει το tailpiece,stopbar το οποιο ειναι μια μ...λακια και μιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι τιμες για τα ευρωπαικα δεδομενα.

Οι ποιοτητα κατασκευης των gibson τα τελευταια-τελευταια (2003+)χρονια,οι περισσοτεροι συμφωνουν οτι δεν εχει πεσει,μαλλον το αντιθετο(εκτος αν αναφερεσαι ακομη για τη μεταφορα της παραγωγης τους απο το kalamazoo :lol: :lol: )

Οι heritage ειναι πολυ καλες και μια που ειχα παιξει στον Κουρμπη μου αφησε αριστες εντυπωσεις.Για αυτες τωρα σε μια ανακοινωση του Ed roman guitars για τη ληξη της συνεργασιας του με την heritage,ειχα διαβασει "καρφια" για την ποιοτητα τους τα τελευταια χρονια,αλλα ποιος ξερει μπορει και να ειναι ανυποστατη λασπολογια :roll:

Παντως ο Τhomann δεν μπορουσε να ριξει 30% την τιμη της special singlecut r60?Την ειχα παραγγειλει επι τοπου :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι τιμες για τα ευρωπαικα δεδομενα

 

Δεν το νομιζω. πχ: Es175=4444 euro thomann , 5500 elada!!! (ο καπλαμας!!!????) κτλ...

Γενικα το εχουν ξεφτιλησει.

 

 

Οι ποιοτητα κατασκευης των gibson τα τελευταια-τελευταια (2003+)χρονια,οι περισσοτεροι συμφωνουν οτι δεν εχει πεσει,μαλλον το αντιθετο(εκτος αν αναφερεσαι ακομη για τη μεταφορα της παραγωγης τους απο το kalamazoo )

 

Η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια χρονια η ποιοτητα, αυτη καθεαυτη, εχει πεσει.Δεν θα το λεγα μονο για να πω κατι αλλα γνωριζω τρεις προσφατες περιπτωσεις (μιλαμε για es175,es345 και lespaul) που εχουν διαπραχθει κατασκευαστικες ΦΡΙΚΑΛΑΙΟΤΗΤΕΣ!!Ειναι αυτο που λεμε κακο κομματι!

 

Εχετε ακουσει για κακα κομματια της Ibanez η της Parker?

 

 

Οι heritage ειναι πολυ καλες και μια που ειχα παιξει στον Κουρμπη μου αφησε αριστες εντυπωσεις.Για αυτες τωρα σε μια ανακοινωση του Ed roman guitars για τη ληξη της συνεργασιας του με την heritage,ειχα διαβασει "καρφια" για την ποιοτητα τους τα τελευταια χρονια,αλλα ποιος ξερει μπορει και να ειναι ανυποστατη λασπολογια

 

 

Μολις διαβασα καποια σχολια του EdRoman.Εχω Heritage και γιαυτο ενα θα πω: ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ!!!

 

Με τα παραπανω δεν προσπαθω να μποικοταρω την Gibson, πως να το κανω τη στιγμη που τα οργανα της γαλουχησαν τον jazz,rock ηχο τα τελευταια 50 χρονια!

Πως να το κανουμε ,οταν εχεις λιωσει να ακους Montgomery το αυτι σου εχει ψηθει στα μεσαια της Gibson.Κατι αντιστοιχο υποθετω και στο rock, δεν ξερω :lol: :lol: :twisted:

 

Ομως δεν ημαστε και ολιγοι αυτοι που τα σκαμε αδρα ετσι ωστε να χαλβαδιαζουμε πανω σε ενα stand ενα logo που στο παρελθον χαλβαδιαζαμε πανω σε μια αφισα :!: :!: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αναφερομουν στις συγκεκριμενες classic σε σχεση με τα ευρωπαικα δεδομενα ΠΑΡΑΛΟΓΩΝ τιμων της gibson.

2.Εγω αντιστοιχη εμπειρια κακου κομματιου εχω απο lp99 και οι περισσοτεροι στο LPforum συμφωνουν οτι το ποιοτικο ναδιρ της gibson δεν ειναι τα 2-3 τελευταια χρονια(Εγω δεν εχω παιξει 50 κιθαρες,οποτε κραταω τις επιφυλαξεις μου)

3.Ειπα οτι οσα λεει ο Edroman μπορει να ειναι παπατζες.Ομως το γεγονος οτι εχεις εσυ ΜΙΑ καλη heritage δεν συνεπαγεται οτι δεν μπορει να ισχυουν(αν και μου φαινονται ακραια). Μια Heritage που εχω παιξει και εγω ηταν οντως υπεροχο οργανο

 

Με τα παραπανω δεν προσπαθω να υπερασπιστω την gibson,πουλαει πανακριβα το logo της ,πολλοι ψαρωνουν με αυτο σαν μπουφοι(συνεπεια εφηβικων ονειρωξεων)και χανουν την κριτικη τους ικανοτητα πανω σε ηχο και playability,κτλκτλ συμφωνω μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι τιμες για τα ευρωπαικα δεδομενα

 

Δεν το νομιζω. πχ: Es175=4444 euro thomann ' date=' 5500 elada!!! (ο καπλαμας!!!????) κτλ...

Γενικα το εχουν ξεφτιλησει.

 

 

Οι ποιοτητα κατασκευης των gibson τα τελευταια-τελευταια (2003+)χρονια,οι περισσοτεροι συμφωνουν οτι δεν εχει πεσει,μαλλον το αντιθετο(εκτος αν αναφερεσαι ακομη για τη μεταφορα της παραγωγης τους απο το kalamazoo )

 

Η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια χρονια η ποιοτητα, αυτη καθεαυτη, εχει πεσει.Δεν θα το λεγα μονο για να πω κατι αλλα γνωριζω τρεις προσφατες περιπτωσεις (μιλαμε για es175,es345 και lespaul) που εχουν διαπραχθει κατασκευαστικες ΦΡΙΚΑΛΑΙΟΤΗΤΕΣ!!Ειναι αυτο που λεμε κακο κομματι!

 

Εχετε ακουσει για κακα κομματια της Ibanez η της Parker?

 

Η ES175 μετρητά πέφτει στα 4450 ευρώ στην Ελλάδα. Γιατί συκρίνεις (κι όχι μόνο εσύ) την τιμή καταλόγου του Bon Studio με την τιμή του Thomann ?

Τώρα για τον ...καπλαμά δεν θα ήθελα να σχολιάσω, αν και τέτοιες τοποθετήσεις είναι που καλλιεργούν αλεπάλληλα κύματα ξερολικής καγκουριάς εδω μέσα.....

 

Η σύγκριση με Ibanez και Parker όμως πού κολλάει ?

Τί σχέση μπορεί να έχει μια οποιαδήποτε lp (Gibson / Heritage)με τα playmobil που πουλάει η Ibanez, ή με τις άψυχες Parker ?

Συγκρίνεις το playability ή το Resonance του κάθε οργάνου ?

Και με τί κριτήρια ?

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο........ έχουν γίνει όλα ίσιωμα..... ό, τι να' ναι! Στο ίδιο τσουβάλι όλα! :roll: :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα playmobil που πουλάει η Ibanez' date=' ή με τις άψυχες Parker ?

Συγκρίνεις το playability ή το Resonance του κάθε οργάνου ?

Και με τί κριτήρια ?[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Έτσι έτσι!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου